Първа помощ?

  • 2 556
  • 50
  •   1
Отговори

Анкета

Бихте ли се записали на курс за първа помощ за бебета и деца?

Опции:

  • Мнения: 199
Здравейте!
Откакто се роди дъщеричката ми изчетох мн.матеряли за оказване на първа помощ при  новородени,бебета,малки и по-големи деца(оказа се,че понякога според възрастта се прилага разл."подход" в помощта;нещо,на което не е обърнато внимание в темата за първа помощ във форума,или поне в това,което аз прочетох).Замисляли ли сте се дали сме подготвени за адекватна реакция при евентуален сериозен,а и не толкова сериозен инцидент?Аз лично-да.Дори след всичко прочетено не знам дали ще мога да приложа наученото от книгите.Бих се записала на курс,специално насочен към деца от всяка възраст(не че има такъв,проверила сам),така ще добия и някакви практични умения.Вие какво мислите?Та нали от това понякога(не дай боже)може да зависи живота на моето или нечие чуждо дете.Или човек.Знам,че темата не е "приятна"и всички предпочитаме да не мислим затова("на нас  това няма да ни се случи"),но все пак....Аз лично ще се чувствам мн.по-спокойна.

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 12:58 от avgusta21

# 1
  • Мнения: 128
Не бих се записала

# 2
  • Мнения: 9 814
Отговорих с да, но по-скоро бих искала да ми бъдат разяснявани такива неща от педиатъра или защо не още в родилното.
Съвсем накратко и ненатоварващо.

# 3
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Не!

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Отговорих с да.Мисля че бих се записала.
Така ще знам как да реагирам е екстремни ситуации.
И без това съм голяма паника,мисля че ще ми е полезно да знам как да помогна на детето си,докато дойде лекар. Peace

# 5
  • Мнения: 1 197
Да,защото бих искала да знам как мога да помогна на детето си,ако попаднем в такава ситуация.

# 6
  • Мнения: 37
Оговорих с  NaughtyНЕ

# 7
  • София
  • Мнения: 163
Да, даже мисля да го направя в най-скоро време. Миналата седмица бях на курс за първа помощ (този за шофьори) и научих доста полезни неща. Сега мисля да се запиша и на курса за родители.

# 8
  • Мнения: 411
Отговорих с да, но по-скоро бих искала да ми бъдат разяснявани такива неща от педиатъра или защо не още в родилното.
Съвсем накратко и ненатоварващо.

# 9
  • Мнения: 290
Отговорих с ДА,защото мисля,че ще е полезно да знам как да реагирам в дадена ситуация.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, защото работя и нямам време за курсове, но би ми било интересно и полезно. Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 493
"ДА",би ми било полезно за моето дете.

# 12
  • Мнения: 2 090
Да,бих се записала yes

# 13
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Да. Човек винаги трябва да се учи  Peace

# 14
  • Мнения: 487
Да, би ми било полезно да знам как да реагирам в критични ситуации.

Общи условия

Активация на акаунт