ПИБ АД извива ръце

  • 958
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте,

Може би не е тук мястото, но аз искам да се оплача от ПИБ АД...

Имам Промоционална Кредитна Карта (0 % лихва за първите 3 отчетни периода). След въпросните 3 отчетни периода аз погасих цялата сума в рамките на гратисния период за вноска (до 5-о число на следващия месец!). За мое изумление, обаче, са ми начислили лихва - просто изведнъж са решили, че за тази карта НЯМА ГРАТИС ЗА ВНОСКАТА, а това НИКЪДЕ НЕ ГО ПИШЕ - изчетох много внимателно Договора!!!

От ПИБ не ми отговарят на запитването вече втора седмица и сега не знам към кого да се обърна?!
Може би и сред Вас също има ощетени по този начин, защото аз имам поне двама познати, които също са с начислена лихва...

Някой може ли да помогне?
Не, че 70 лева лихва са много пари, но я си представете 5'000 карти с подобна лихва!!!

Благодаря предварително на отзовалите се!

# 1
  • Мнения: 4 300
Какво значи няма гратис за вноската, че не разбрах?

# 2
С две думи, всяка една Кред.Карта позволява гратис до 45 дни, т.е. харчиш пари на кредит и не плащаш лихва! Навлизам малко в дълбочина, но ... накратко (за карти VISA):

От 20-о число на месеца до 19-о число на следващия, имаме един отчетен период! През това време човекът може да излезне на кредит, но НЕ ПЛАЩА ЛИХВА. След края на този отчетен период има още 15 ДНИ ГРАТИС, за да се внесе цялото задължение по картата, при което НЕ СЕ ПЛАЩА НИКАКВА ЛИХВА.
Ако човекът не може да внесе цялата дължима сума, то трябва да внесе една определена ВНОСКА и тогава ПЛАЩА ЛИХВА ЗА РАЗЛИКАТА.

Това, че има 3 отчетни периода с 0 % лихва не означава (или поне никъде НЕ ГО ПИШЕ), че няма гратис за ВНОСКАТА, която е до 5-о число.

# 3
  • Мнения: 46 434
Не разбрах ти кога погаси сумата?
Гратис имаш за първите 3 отчетни периода, но това не значи, че можеш да внесеш сумата чак накрая на третия. Трябва в края на всеки отчетен период да си на 0.
Не съм запозната точно с картите на тази банка, но при някои при първото теглене си удържат и годишната такса, така че е възможно и тя да е в тези 70 лв.

Иди на място и си пусни запитването с входящ номер Peace

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 3 020
ПИБ АД, не пише тук, само чете.
Зовът ви е маркиран.
Отнесете въпросът си, където е нужно.
Банката е длъжна да отговори на коректно подадено запитване.
Определено потребителите тук, няма да възстановят липсващата лихва.
Заключвам темата.

Общи условия

Активация на акаунт