вечно запушен нос

  • 21 354
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 561
Всичко започна като че ли след постъпване в яслата на 1год и половина и първите преболедувания.
Тръгна на ясла  2006, февруари.
Лятото след морето носа се отпуши и съм началото на зимния период и първите сополи с кашлица така цяла зима.
Има много кратки моменти, в които не говори носово, но 90% от времето е така.
Има ли такива дечица и как се справяте с това.
винаги се лекуваме с капки, но когато текнат  сополи и след като ги излекуваме настъпва запушване.

Пробваме сега с инхалации, но ще видим дали ще има ефект. както мажа нослето и челото с едно мазило за синузити и настинки се води,....
Докторите само капки ни изписват, а на мен ми писна да я тъпча с лекарства.
Някой да е постигнал ефект с  хомеопатия?
Вече това ни остана...

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....
винаги се лекуваме с капки, но когато текнат  сополи и след като ги излекуваме настъпва запушване....

Ако се прекали с капките за нос, има опасност от хипертрофия на лигавицата. Част от симптомите са такива - непрекъснато запушен нос, без сополи. Намерете си добър УНГ,  направете и снимка на детето и тя ще покаже какъв е проблемът.
Синузит изключен ли е като възможен проблем?

# 2
  • Мнения: 2 480
Може би е сенна хрема, тоест алергична. Ако е така, не е достатъчно само мазане на носа, а се приемат и антиалергични препарати-напр.Тавежил, Клемастин, Ксизал и др. Но на тази възраст дали са подходящи?  Това го знаят специалистите УНГ.

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Принципно могат да се взимат антихистамини и на тази възраст, ако лекарят прецени, разбира се. Но както го описва alexova, не ми се струва, че е сенна хрема.

# 4
  • Мнения: 1 561
Може би е сенна хрема, тоест алергична. Ако е така, не е достатъчно само мазане на носа, а се приемат и антиалергични препарати-напр.Тавежил, Клемастин, Ксизал и др. Но на тази възраст дали са подходящи?  Това го знаят специалистите УНГ.

След преглед при УНГ ни даваха Ксизал, капки да и слягям в устата, но ефект никакъв.
Ще я водя при алерголог и ще направим един тест.
Отделно  при хомеопат.


Няма ли някой с такъв проблем, исках да разбера какво правят по въпроса.
Моите самолечения са временни, по бабини рецепти.

Не твърдя, че е достатъчно, просто в търсене съм на верния път и лечение.

# 5
  • Мнения: 165
пробвай с хомеопатични, при мен имаше ефект.
Моето детенце като тръгна на ясла боледуваше през седмица и основно проблема му беше носа.
Но пак си направи консултация с лекар-хомеопат.

# 6
  • Мнения: 1 984
посявка на носен и гърлен секрет ?

# 7
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
И моето момиченце е с такъв проблем.
От две седмици, е запушено нослето без никакви сополки.Направихме носно-гърлен секрет, всичко е ок.
Смениха ни 3 пъти капките без никакъв резултат.
Личната е на мнение, както винаги вирусна инфекция.Отидохме за второ мнение при друг лекар, който се съмнява за алергия.Днес вече имаме час за УНГ, да видим какво ще каже.

# 8
  • Мнения: 163
и при моята щерка проблема е носа #Cussing out
Всичко започна от април тази година.Започна да хърка при спане и да говори носово.Нослето е запушено ,а няма секрети ....Заведох я на УНГ и той каза алергичен ринит и увеличена трета сливица.изписа ни кортикостероидни капки и противоалергичен сироп ,които две неща да и слагам 3 месеца.При което аз изцъклих очи и я заведох на хомеопат.Тя ни прати на носов секрет и открихме стафилокок ауреус в лявата ноздра.Хомеопатката отхвърли диагнозата алергичен ринит,а за третата сливица каза ,че е още малка и тази сливица по принцип била по увеличена при децата на тази възраст ,а започвала да се смалява след третата година.Приех нейното мнение защото не желаех да слагам химиите предписани от УНГ и то за толкова голям период от време newsm78До сега вече 8-9 месеца носът не се е оправил напълно.Хъркането вечер отшумява,но определено детето спи с отворена уста.Има дни в които нослето е доста запушено ,но от лятото насам има и дни в което е спокойно.Постоянно се чудя дали да отида да направя още един преглед при друг УНГ за още едно мнение,но като знам как изпитва ужас от доктори детенцето все отлагам с надеждата че ще се оправят нещата с хомеопатията.Пръскам със стеримар по няколко пъти на ден ,понякога като духа много силно излиза секрет който наподобява слюнка и това е.Тогава сякаш за кратко с еоправя хъркащото носле и после пак.От няколко седмици започнах да слагам и сребърна вода в носа ,но все още не виждам определено ефект от нея.Освен това като и гледам гърлото ми се струват доста големи сливичките и и си мисля че и от там може да идва спането с отворена уста  newsm78 newsm78Не знам ,но наистина го мисля по цял ден и по цяла нощ .Консултирах се ис личната лекарка,и тя е на мнение ,че хъркащото носле е от носителството на стафилокока newsm78
alexova твоите бабини рецепти какви са ?

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...и я заведох на хомеопат.Тя ни прати на носов секрет и открихме стафилокок ауреус в лявата ноздра.Хомеопатката отхвърли диагнозата алергичен ринит,а за третата сливица каза ,че е още малка ...

Моите уважения към хомеопатите, но все пак първоначалната диагноза е поставена от специалист УНГ. Хомеопатите не могат да разбират от всички заболявания. И не е вярно, че детето е малко, за да има проблеми с трета сливица.
Отидете отново на УНГ!

# 10
  • Мнения: 3 146
Приех нейното мнение защото не желаех да слагам химиите предписани от УНГ и то за толкова голям период от време
Shocked

Това ми звучи по-скоро като приемане на желаното за действително, отколкото на разпознаване на по-правилно решение, и в този смисъл едва ли подобен подход е препоръчителен.

# 11
  • Мнения: 2 732
може да е от третата сливица

# 12
  • Мнения: 163
Приех нейното мнение защото не желаех да слагам химиите предписани от УНГ и то за толкова голям период от време
Shocked

Това ми звучи по-скоро като приемане на желаното за действително, отколкото на разпознаване на по-правилно решение, и в този смисъл едва ли подобен подход е препоръчителен.
може да ти звучи така но не е .Ако приемах желаното за действително нямаше да съм притеснена и объркана.При две мнения от доктори в полза на по-доброто за детето реших да проведа лечение,което ако не помогне то поне  няма да навреди  .Защото според личната лекарка на дъщеря ми с тези кортикостероиди и антихистамини може да атрофира носовата лигавица безвъзвратно.

# 13
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... според личната лекарка на дъщеря ми с тези кортикостероиди и антихистамини може да атрофира носовата лигавица безвъзвратно.


От антихистамините атрофия на лигавицата не може да се получи.
Но от честото използване на капки, особено с определени съставки, към които се привиква, атрофия на лигавицата може да стане много лесно.

# 14
  • Мнения: 425
ot ALERGIA e !!

Общи условия

Активация на акаунт