? към пътувалите с АлИталия

  • 4 801
  • 28
  •   1
Отговори
  • Canada
  • Мнения: 1 773
След точно 2 седмици ще летя с АлИталия. Моля ви, дайте отзиви. Има ли на летището в Милано тихо местенце подходящо за кърмеме (престоят ми е 3,5 часа)? Как е обслужването в самолета?
Притеснявам се и от факта, че като купих билетите ми потвърдиха кош за Слава, но не и място на първи ред. Агентката звъня в представителството на АлИталия, но от там казаха, че нямали достъп до разпределението на местата в салона. И сега съм на тръни. За всеки случай ще отида не 3, а 3,5 часа по-рано на летището (че и с такси, защото на половинката не му дават един ден отпуска), пък дано всичко да е на ред.
Моля, кажете ми всичко което се сещате за пътуването с Ал Италия (ще пътувам сама с двете деца) .

# 1
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ами Снеженце,не е лЮбимата ми авиокомпания макар ,4е 4есто ми се е налагало да пътувам с тях  Crossing Arms
Кажи моля те на коя дата пътуваШ,заЩото господата оби4ат 4ести4ко да ста4куват  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Вие колко време престой имате на Малпенса?
По принцип в транзитна зала не съм била,но обикновенно в залите за из4акване не е много населено и ако седнеШ в някой ъгъл можеШ да кърмиШ спокойно. Не съм сигурна дали имат зони тип нърсери за малките бебета. Мога да звънна до летиЩето и да ги питам и за коШ4ето,не е проблем. Само кажи... Hug

# 2
  • Мнения: 4 399
Веднъж летях, повече не повтарям! Не мога да ти кажа дали в Милано има място за кърмене, не съм оглеждала. Бях прекалено ядосана, след като там изпуснахме връзката за 5 мин. и ни настаниха гладни, без пари (това беше преди ?-времената), без една четка за зъби в един мизерен хотел. Лично аз не съм летяла с по-лоша компания, а имам доста опит и с добри и с лоши. От тогава не искам да чуя за Алиталия. И не е само моя трагичен опит, те си имат лоша репутация. Дано обаче ти да имаш повече късмет с тях!

# 3
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Веднъж летях, повече не повтарям! Не мога да ти кажа дали в Милано има място за кърмене, не съм оглеждала. Бях прекалено ядосана, след като там изпуснахме връзката за 5 мин. и ни настаниха гладни, без пари (това беше преди ?-времената), без една четка за зъби в един мизерен хотел. Лично аз не съм летяла с по-лоша компания, а имам доста опит и с добри и с лоши. От тогава не искам да чуя за Алиталия. И не е само моя трагичен опит, те си имат лоша репутация. Дано обаче ти да имаш повече късмет с тях!

Хи хи,Вер4е има и по_лоШи от тях ( ли4ен опит Twisted Evil) ...

# 4
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Оф,много съм разсеяна:ти пиШеШ,4е Ще стоиШ 3,5 4аса а аз те питам колко време ви е престоя  ooooh! Сори... Вие на 5ти ли летите?
Сега про4етох в сайта на летиЩето ,4е има Play rooms и ,4е в тоалетните има зони за преобуване...
Говорих със АлИталия и ми казаха,4е коШ4ето за беб4овците се закрепя само отпред пред първия ред ,където е най_Широко ,но по принцип местата ти ги дават при 4ек ина така,4е там Ще ти дадат място на първия ред Щом си резервирала коШ4е за Слава. Споко,вси4ко Ще бъде наред  Peace

Последна редакция: ср, 20 юли 2005, 19:21 от mcdirock

# 5
  • Мнения: 7 837
Летяхме с тях до Милано и оттам до Маями.

Нашият престой на Милано беше 2 часа. Питах на инфото на летището - място за кърмене няма  Confused Аз непукистки си накърмих детето в една от чакалните  Simple Smile
И на мен ми бяха казали, 4е кош4ето се закрепя, но в крайна сметка се оказа, 4е трябва да стои на земята  Close Как пък ще си сложа детето на земята  Crossing Arms Да не говорим, 4е кош4ето беше мръсно и т.н.
За местата - ние бяхме най-отпред. Това става при 4екинга  Grinning
Ако зависи от мен - никога пове4е с АлИталия  Crossing Arms
Лек полет  Grinning

Снежи, по-добре си носи кош4е за кола - по-удобно ще му е на беб4о.

# 6
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Кейс,тук по4ти никъде няма места за кърмене и народа кърми дето свари  Twisted Evil На мен отна4ало ми беШе странно и малко неудобно,но после свикнах да отварям павилиона дето ме свари нуждата Щото моята кльопаШе когато и скимне Wink
За коШ4ето ми казаха,4е се зака4а пък не знам,дали не зависи от самолета newsm78
За това ,4е твоето е било мръсно:Но комент #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Утре Ще пратя поздрави на Боно от теб  Sunglasses

# 7
  • Мнения: 7 837
но после свикнах да отварям павилиона дето ме свари нуждата Щото моята кльопаШе когато и скимне Wink

Така бях и аз  Laughing

Цитат
Утре Ще пратя поздрави на Боно от теб  Sunglasses
Ох  Heart Eyes И снимки, ако може  Flutter

# 8
  • Italia
  • Мнения: 4 492
но после свикнах да отварям павилиона дето ме свари нуждата Щото моята кльопаШе когато и скимне Wink

Така бях и аз  Laughing

Цитат
Утре Ще пратя поздрави на Боно от теб  Sunglasses
Ох  Heart Eyes И снимки, ако може  Flutter
Ще пробвам,но не гарантирам. Жалко,4е си толова дале4е,Щяхме да си направим купона Peace

# 9
  • Мнения: 7 837
ОФФ Боно е един от мъжете, дето ако ми падне - никаква прошка  Mr. Green

Снеже, сори  Embarassed

# 10
  • Italia
  • Мнения: 4 492
ОФФ Боно е един от мъжете, дето ако ми падне - никаква прошка  Mr. Green

Снеже, сори  Embarassed
И аз ,тоже..... Twisted Evil Между другото навремето имах едно гадже,което от4айваЩо много прили4аШе на него,еееех Blush

Снеженце,сори и от мен Embarassed

# 11
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Значи, започвам от кошчето, слага се на земята, никъде не се закрепя, презокеанския ми полет е 9 часа, така,че ме съмнява да имат по-голяма каруца от тази с която аз летя Simple Smile Местата винаги са ми били запазени, но все пак аз съм в третия свят и с връзки /изразяват се в носене на бяло бебе, като го видят и ми резервират местата до колкото знам, по втория начин/ Миналата година един тяхен служител във Венецуела се спука да ме пита какво го играя в авиокомпанията/ Незнам как е за другите кошчета, но тези на АлИталия са от плат които наелектрезира зверски, вземи си нещо за постилане. Освен това местата на първия ред /ти ще ползваш две/ са разделени от дръжка, която е статична, незнам вече кое е по удобно, аз като пътувах няма как да гушна детенце и да не горъби дръжката, това го пиша за да не се дразниш, ако не ти дадът първи места, те имат смисъл ако си сама с бебо. Аз летях на две седалки, това е политика на компанията. Обслужването е на висота, от вратата на летището почваш да им повтаряш, че искаш кошче и бебешко меню. Повтаряш го като влезнеш в самолета докато ти донесат каквото трябва./много забравят клетите/ Вземи си коша, дори и да решиш да не го ползваш, защото ако ти умалеят ръцете, все пак е решение.
За Милано, м/у двете тоалетни, има помещение с огромни мивки и плотове, миналата година ми се видяха доста разбити, но въпреки това са чисти. Аз първата година имах 6 часа престой там и съжелих, че не бях взела нищо по голямо да избърша магарицата ако я изкъпя /ама тя беше на 1г и 3м/ Уффф сега пиша малко на изуст, нека mcdirock ме поправи ако греша, търси чакалнята от където се слиза до терминалите за излитане към БГ /мисля че терминалите са след 20, до нея се стига по една транспортна лента, доста дълга, мисля че ще я намериш лесно, нас ни изсипват в една доста тясна чакалня, много натоварена. Не бързай ако си с много багаж да слизаш на терминала за излитане. За Бг ни разкарват с рейсове, така че терминала е на първия етаж и липсва климатик. За кошницата за БГ /самолета де/ недей нищо да очакваш, закъснява излитането, обаче каца на време, няма по специални места за майки, няма кошчета, изобщо си е кошница със седалки.
Пожелавам ти приятен полет и не се ядосвай има и по-лоши аз от Канада до Коста Рика летях с вълшебно килимче /собственост на канадските авиолиний, няма да правя рекламана кои/, вълшебството се състоеше в това, че изобщо излетяхме и кацнахме Simple Smile Като се оплаках на баща ми той каза да се радвам, че самолета е имал ламарини по него Simple Smile)
Ако имаш въпроси, аз съм тук

Последна редакция: ср, 20 юли 2005, 21:07 от kita99

# 12
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Аz лично не съм летяла с тях, но съм чувала доста негативни истории. Но от друга страна от доста компании може да се оплаква човек. Confused

по-лоши аз от Канада до Коста Рика летях с вълшебно килимче /собственост на канадските авиолиний, няма да правя рекламана кои/, вълшебството се състоеше в това, че изобщо излетяхме и кацнахме Simple Smile Като се оплаках на баща ми той каза да се радвам, че самолета е имал ламарини по него Simple Smile)
Я, раzкажи, ако имаш желание? Като каzа ламарини, аz пък се сетих zа един автобус в София, който беше страшно ръждясал, имаше огромни дупки на пода и въобще имах чувството, че ще се раzпадне всеки момент дрънкайки по пълните с дупки улици Sick. Да чукна на дърво на такива подобни самолети не съм попадала.

# 13
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Леле, още повече ме шашнахте. Значи излитаме на 3-ти малко след 5 след обяд. Полета ни е 8,5 часа и по никакъв начин няма да издържа толкова време с бебе на ръце, още повече, че тя предпочита да си заспива сама, иначе реве неистово.
Както вече споменах и по-горе - престоят ни е 3,5 часа и явно ще се кърмим където сварим. Иначе единият самолет каца, а другият излита все от 1-ви терминал. kita99, как така си имала 2 седалки? Аз по идея би трябвало да имам 2 седалки + кош, защото голямата ми дъщеря е на 7 години и си има самостоятелно място. Столчето за кола няма да го взимам, ще пътувам само с количката (то е отделно от нея и няма как да се закрепи).
mcdirock, ти сериозно ли за стачките? Боже, това моето прибиране се очертава като голяма авантюра.

# 14
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Rosa, какво да разкажа, значи полета от Канада беше в 5.30 директен. Натовариха ни на вълшебното килимче, дето мога да се закълначе е самолет с 130 места, да ама в него имаше 240 поне. Весели канадски туристи, наредени като Гъливери на едни малки тесни седалчици. Аз съм 1,75, мъжа ми е 1,85 и понеже сме поспаливи закъсняхме, та седяхме разделени. Аз бременна в 7 месец, ама нямам корем, е седях с изправен гръб с залепени колена на предната седалка, страничната дръжка не можех да я пусна. Трябваш да ми дадът допълнителен колан, решиха да ме преместят в първа класа, ама явно не им се вярваше, че съм бременна, та преместиха един 20 г. младеж. Та в продължение на 1 час обикаляхме пистата, по едно време си мислехме с мъжа ми, че ще ни возят до Коста Рика, няма да летим. Та през това време бяхме вързани и неможех да стана. После се оказа, че сме замръзнали /двигателя де/ и единия двигател има повреда и ни върнаха да ни размразяват /коригираната температура с вятъра беше -40 Simple Smile/ и поправят
Та тръгнахме, 6 часа усештането беше, че летиш в софийски икарус, с правостоящи, почти никой не можеше да си седи на седалката, даже и дребосъците. Кацането беше вълшебство, както казах, от 10 000 м височина снижихме за няма и 10 мин. с три "пропадания". Да речем от 10 000 на 6500, все едно слижаш по стълба, отвесно падане. Общо взето се оказа, че така се каца тука, но с новите самолети не се усеща. Та така бебоната ми себеше качила в гърлото и искаше да излиза оттам, а какви ритници отнесах не е истина /после така бурно е реагирала само на местната музика/ Та така, на мен мозъка ми се беше залепил за багажника над главата ми. Най-страховитото беше, че кацнахме м/у палми и царевици, на безумно малко летище, което е на надморска визочина 1200м
Баща ми е кацал в Коста Рика 1985 г., тогава това е било централното летище за Южна Америка /не ми се мисли в другите държави какви са им билилетищата/, след това е летял до Никарагуа - Манагуа и от там с малък самолет за Бонанса /което е вътрешен полет/ като излетели гледаики през прозореца видял, че доста от ламарините на самолета са закрепени на максимум 2 места и се ветреели като крилца. Той за разлика от мен има доста преживявания с малки самолети,като да речем спукана гума на самолета, заради която се връщат обратно на мястото на излитане, без някой да може да обясни каква е разликата къде точно ще кацнат.
Сега мамите дето ще летят да не се стреснат, това става преди 20 години /миналия век/ и то в третия свят Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт