Подписахте ли петицията за ислямския център?

  • 1 649
  • 37
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 61
Ето какво ми прати едно приятелче сега по скайпа, аз лично съм възмутен. До колко това е вярно? Пускана ли е подобна тема, има ли я вече (проверих и не попаднах на нещо подобно), но ако се повтарям, нека модераторите се намесят. Доколкото съм запознат, става върпрос за 20 метрова джамия, която искат да издигнат в центъра на София. #Crazy Кмета е бил дал разрешение вече. Shocked
Цитирам част от съобщението което получих по скайпа: ... единствения начин да го спрем е с тази подписка! Ако ти пука дали България ще е Българска земя, моля подпиши!
и петицията http://www.bgpetition.com/anti-islamizatzia/index.html
Но аз питам, защо наистина се строят повече джамии в тази държава отколкото църкви? А дали има християнски църкви в центъра на Анкара? Дали там имат новини на български по националната им телевизия? Мисля, че нямата основание да ме оборвате, тъй като аз лично познавам страшно много българи, които си живеят в Турция и си говорят на български между тях за да не си забравят езика.

# 1
  • Мнения: 2 563
Не. И няма и да я подпиша.

# 2
  • Мнения: 335

Естествено, че ще подпиша.

Целта на изкуственото разделяне на хората у нас и противопоставянето им е ясна.

# 3
  • Мнения: 4 892
Не, няма да подпиша!!!
Последните Ви пет изречения/въпроси са без никакъв смисъл.

# 4
  • София
  • Мнения: 61
Защо? Защо? С какво не си съгласна?
Защо сме такива дупедавци? Като дойде някой чужденец тук, няма ли да се чуди защо е пълно с джамии в центъра на София,
няма ли да се чуди защо има новини на турски по националната ни телевизия... или просто ще подмине и ще си помисли, че
втория ни официален език в тази скапана държава е турският? Защо не сме като другите държави? Много ли искам? Просто
България да си е България.
Сега писах на едно приятелче и бях поразен от отговорите му, цитирам:
- то такива петиции колкото щеш има
- БГ няма да се оправи така...
- т'ва че 20 000 човека не одобряват нещо - чудо голямо
- пред кой ще я представят тая петиция?
 #Crazy
Добре де, не може ли да се вдигнем и да сринем този парламент до основи? Защо не може да сме единни? Аз ще съм пръв там... няма да ям и да пия нищо, денонощно ще бъда пред Народното събрание и ще .... не знам какво ще правя. Кипи ми кръвта в момента!
Къде отиде тази 1997г.?

# 5
  • Мнения: 278
Няма да подпиша

# 6
  • Мнения: 4 892
Ми постройте църква бе, Бутало, на първо време. Някой отвън ни е виновен, че сме малоумни ли, какво? Не разбирам какво значение има една джамия?!?  
Кво ме интересува дали ше се чуди чужденецът що има джамия? Кой чужденец? Той да идва, пък нека се чуди.
Нещо не Ви е ясна 97г., оставете я.

А ако има разрешение за синагога, католически храм, будистки, пак ли така бихте реагирали? Питам сериозно?!?

# 7
  • Мнения: 5 710
няма да подпиша.

# 8
  • София
  • Мнения: 61
Точно там е въпроса, че не е само една... стават все повече и повече. На мен лично ми идват в повече тези новини на турски по телевизията (пардон - Българската Национална Телевизия), и тези изникващи като гъби джамии навсякъде.
Защо не умеем да си отстояваме правата? Защо българина се е превърнал в единак, в егоист, непукист...? Аз ви казвам - ще се затрием като нация!

# 9
  • Мнения: 5 710
Бутало, българинЪт ( любимо ми е това) трябва да се научи да поема отговорност за собствения си живот, гласуването по избори е добро начало. После да спре да действа на принципа " Не е важно аз да съм добре, а Вуте да е зле" т.е от действащ "Против" нещо или някой  да се задейства градивно " За" нещо за него и обществото му.

# 10
  • Далече
  • Мнения: 438
Аз я подписах Peace

# 11
  • Мнения: 4 892
Точно там е въпроса, че не е само една... стават все повече и повече.

Въпросът, Butaloto, не е в сградата, сега по-ясно ли е? За моята вяра не ми трябва сграда, било то православен храм или джамия. Както не трябва сграда и за нещата, които Ви се въртят из главата, нито за идеите, действията, мислите, езика, самосъзнанието, идеалите, даже и за щуротиите и т.н.

Тая подписка е срещу една сграда? Е, и? Ако я няма всичко ще е ОК ли? Или от там, от сега да почнем, с тая несъществуваща джамия?
По-добре е, както казва 10cent's, да започнем от следващите избори....или да продължим от тях! От нас зависи, не от Анкара!!!

# 12
  • Мнения: 335
Най-напред ще ти се изредят българките от чужбина - те винаги първи обясняват какво й е нужно на държавата, респ. как се налага да се строят джамии и ислямски центрове в София.

С цялото ми уважение към тази религия и с огромно съчувствие към народите, които я изповядват и които станаха заложници на един болен американски мозък в разделянето на света на две - логично е да не искам и страната ми да влиза в малоумния му политически покер.

Със сигурност не са я поискали българските мюсюлмани. Нужна е само на политиците.


# 13
  • Мнения: 2 448
Цитат
трябва да се научи да поема отговорност за собствения си живот, гласуването по избори е добро начало.

Да, винаги гласувам по избори. Това не означава, че няма да гласувам и против всяка една джамия строяща се на българска земя.

# 14
  • Мнения: 4 892

Това не означава, че няма да гласувам и против всяка една джамия строяща се на българска земя.

pasinet, можете ли да се обосновете - защо? Чисто човешки, без да намесвате нито Анкара, нито Вашингтон?
Ако искате, разбира се  Peace

Общи условия

Активация на акаунт