Недохранване и изхождане на бебе на 2 месеца?

  • 6 090
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 049
Струва ми се, че синът ми не наддава въобще, особено сега, през втория месец. Първият наддаде от изписването до консултацията след 1 месец 770 гр. Сега, 3 седмици след консултацията по мои сметки (меря го заедно с мен на кантара) е наддал само 500 гр.
От друга страна пълни (голяма нужда) поне 4 памперса дневно, някои от които са доста обилни. Възможно ли е при това положение да го смятам за недохранен? В същото време е пораснал с 4 см от консултацията насам и 7 от раждането си.
Гледайки обаче таблиците за норма на тегло и кг, тези 4400 - 4500 гр в момента са извън всякакви норми за 2 месечно бебе. На ръст го докарва, 57 см е.
Само да кажа, че сме само на кърма, а за този месец за втори път се държи по начин, наподобяващ "скок в разтежа", т.е. виси ми през 1 час ту на едната, ту на другата гърда. Вечер преди да заспи е особено тъжна картинка, плаче, нерви се, още докато е на гърдата, което пък ме навежда на мисълта, че нищо не изтича към устата му, за това се ядосва.
И все пак, имайки предвид редовното пълнене на памперси, възможно ли е да си недояжда и за това да не наддава?
Да започна ли дохранване, за което педиатърът ме съветва още от 1 месец?

# 1
  • София
  • Мнения: 570
Напротив! Много добре си наддава детето. Методи беше наддал през втория месец 620 г (4620 г. и 57 см. на 2 месеца)и лекарката каза, че е много добре. Средната норма за кърмено бебе е около 150 г на седмица. Недей да гледаш тези таблици - те са само ориентировъчни. Щом има по 4 наакани памперса дневно, значи кърмата му е достатъчна. А това, че се ядосва, докато е на гърдата, може да означава, че струята е много силна и това да го дразни, а не, че млякото не е достатъчно. Така че, според мен, няма за какво да се притесняваш и не си и помисляй да дохранваш.

# 2
  • София
  • Мнения: 40
Напротив! Много добре си наддава детето. Методи беше наддал през втория месец 620 г (4620 г. и 57 см. на 2 месеца)и лекарката каза, че е много добре. Средната норма за кърмено бебе е около 150 г на седмица. Недей да гледаш тези таблици - те са само ориентировъчни. Щом има по 4 наакани памперса дневно, значи кърмата му е достатъчна. А това, че се ядосва, докато е на гърдата, може да означава, че струята е много силна и това да го дразни, а не, че млякото не е достатъчно. Така че, според мен, няма за какво да се притесняваш и не си и помисляй да дохранваш.
Peace Напълно подкрепям!

# 3
  • София
  • Мнения: 932
И аз мисля, че не трябва да дохранваш, дъщеря ми също не се вписва в "нормите" от таблиците.
Щом пълни по 4 памперса , не виждам как да е недохранен, ако е така всички памперси щяха да са сухи, а не пълни). А и гладно бебе, няма как да си мълчи , ще реве нон стоп , докато не дадеш да яде.

# 4
  • Мнения: 695
Струва ми се, че синът ми не наддава въобще, особено сега, през втория месец. Първият наддаде от изписването до консултацията след 1 месец 770 гр. Сега, 3 седмици след консултацията по мои сметки (меря го заедно с мен на кантара) е наддал само 500 гр.
От друга страна пълни (голяма нужда) поне 4 памперса дневно, някои от които са доста обилни. Възможно ли е при това положение да го смятам за недохранен? В същото време е пораснал с 4 см от консултацията насам и 7 от раждането си.
Гледайки обаче таблиците за норма на тегло и кг, тези 4400 - 4500 гр в момента са извън всякакви норми за 2 месечно бебе. На ръст го докарва, 57 см е.
Само да кажа, че сме само на кърма, а за този месец за втори път се държи по начин, наподобяващ "скок в разтежа", т.е. виси ми през 1 час ту на едната, ту на другата гърда. Вечер преди да заспи е особено тъжна картинка, плаче, нерви се, още докато е на гърдата, което пък ме навежда на мисълта, че нищо не изтича към устата му, за това се ядосва.
И все пак, имайки предвид редовното пълнене на памперси, възможно ли е да си недояжда и за това да не наддава?
Да започна ли дохранване, за което педиатърът ме съветва още от 1 месец?
Според мен излишно се тревожиш. Детето си ака добре, значи се храни добре. Това теглене с теб на кантара няма никакъв смисъл, отклонението на нормален дигитален кантар е около 500 гр. Трябва да се тегли детето на един и същи бебешки кантар. Следи памперсите и детенцето. Вечерната нервност сигурно са колики, а гърдите го успокояват. Може и скок в растежа да е, но според мен не е недохранване. Много майки през втория месец имат усещане, че не им стига кърмата, а всъщност нещата си вървят добре. Преди да дохраниш, прочети за стимулиране на лактацията. Ще се справиш прекрасно!

# 5
  • Мнения: 166
Само да кажа, че сме само на кърма, а за този месец за втори път се държи по начин, наподобяващ "скок в разтежа", т.е. виси ми през 1 час ту на едната, ту на другата гърда. Вечер преди да заспи е особено тъжна картинка, плаче, нерви се, още докато е на гърдата, което пък ме навежда на мисълта, че нищо не изтича към устата му, за това се ядосва.

Нищо чудно на тази възраст все още да има колики???

А за 3 седмици 500 гр е напълно нормално според моят педиатър.

# 6
  • Мнения: 2 401
Това, че се нерви вечер преди заспиване на гърдата не бива да те притеснява, много бебета са така включително и ние бяхме така, но не смятам, че причината е малко кърма, при нас помагаше да се разхождам и да я кърмя полюшвайки или след като почнеше да се нервира спирах кърменето и просто чаках бебо малко да се успокои и продължавах с кърменето. Иначе и аз смятам, че ако ака и пишка нормално бебо и е спокоен, не бива да се притесняваш, а и така както сте го теглили може и да не е много точно!Успех!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 049
Благодаря ви момичета! Няма да дохранвам за сега.
Плачът не е от колики, той е различен. Държи се точно като гладен, но от него зависи да си увеличи манджата, така че нека действа. Днес е значително по-сговорчив, даже успях да го откъсна от гърдите ми, за да излезем на разходка.
Ще чакам консултацията другия петък, да видим какво ще каже чичо доктор...ама никак не ми се дохранва. Единствено се притеснявам да не държа гладно детенцето.

# 8
  • Мнения: 695
Да кажеш какво е станало:) Много хубава седмица ви желая:)

# 9
  • София
  • Мнения: 570
След консултацията пиши да разберем какво е станало.

# 10
  • Мнения: 147
моята днес навършва 2 месеца, тя също вечер реве и се дърпа от гърдите, но денем не newsm78. Не бързай да дохранваш, аз в момента също имам чувството, че ми е малко кърмата особено след като днес след консултацията се оказа, че за 2 седмици е дръпнала само някакви си 200 гр. Плюс това тя ака веднъж на два дни и педиатърката каза, че това е сигурен знак, че не и стига храната . Но, аз не се предавам и няма да додавам! Започнах усилено да взимам неща за увеличаване на кърмата.

# 11
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Плюс това тя ака веднъж на два дни и педиатърката каза, че това е сигурен знак, че не и стига храната .
Тук бих поспорила с лекарката. ПРи изключително кърмените бебета е възможно пълно усвояване на кърмата и оттам липса на акита. Нормално е да не се изхожда бебето до 7-8 и дори до 10 дни, без да има повод за безпокойство.
Следи напишканите памперси, трябва да са поне 5-6, но само при условие, че не даваш вода, чайове, в противен случай не са правилна индикация.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 049
Минавам за да се похваля  Grinning. Малкият калпазанин е наддал 920 гр този месец! Наистина с цената на много тормоз за майката и висене през час - час и 1/2 на гърдата, но съм много, много щастлива!
Помогнахте ми вие и статиите в блога на Хедра, за да осъзная, че бебетата сучат, защото обичат да сучат, не само защото са гладни. Сега вече съм по-спокойна и продължавам да действам в същия дух. Само се притеснявам да не го разглезя с това постоянно гушкане и цокане. По цял ден съм "арестувана" на дивана и дума не може да става за някакво вършене на къщна работа, но тепърва ще търся решение на това...

# 13
  • Мнения: 695
Не се съмнявах, че така ще стане:) Поздравления:)

# 14
  • Мнения: 2 616
Mинималното  наддаване на изключително кърмено бебе до към шестия месец е 600гр, така, че сте си напълно в норми  Peace
Като следиш да има 5-6 добре напишкани памперси за денонощие, поне 10-12 хранения за денонощие, детето да изглежда добре-да е спокойно, да не плаче като го вдигнеш от гърдата, значи няма причина от притеснение.
Преди да стигнеш до дохранване, трябва да си сигурна, че си опитала всичко друго и то не е дало резултат или в случай, че детето е с много ниско. Вие нямате нито една от горните причини,  за какво дохранване ти говори педиатърката изобщо? Кому е нужно?

Само се притеснявам да не го разглезя с това постоянно гушкане и цокане. По цял ден съм "арестувана" на дивана и дума не може да става за някакво вършене на къщна работа, но тепърва ще търся решение на това...

Не можеш да разглезиш толкова малко бебе, напротив, сега е момента да го гушкаш, да го кърмиш и да му се отдадеш изцяло - детето има нужда от теб и от това да знае, че ти си винаги там, до него и то може да разчита на  мама, винаги,когато  усети дискомфорт, не може любовта да "развали" детето. Ти как би се чувствала ако имаш нужда от ласка и да си поговориш със съпруга ти, а той ти каже да го оставиш на мира (премислейки на ум възможностите да не би да те разглези и само да започнеш да му дуднеш на главата и да му ходиш  подире Peace)

Нацелувай, мишката  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт