Гърлен секрет примесен с кръв

  • 30 739
  • 13
  •   2
Отговори
  • Мнения: 89
Здравейте всички,

Обръщам се към вас с молба ако на някой му се е случвало подобно неприятно изживяване да сподели опит, как и за колко време му мина.
Нещата са следните, имам секрет, който се стича от носоглътката, вече години наред (предполага се че е от хроничния синузит) и преди няколко дни се появи кръв в този секрет. Бях летяла със самолет деня преди да се появи и реших, че може нещо от налягането да се е спукало капилярче примерно в самото гърло/нос. После си мина за 1 ден. След това няколко дни нормален секрет, после пак полет и после пак кръв и така с тази кръв вече 5-6 дена. Кръвта не е пенеста и не е размесена в самата слюнка хомогенно, а си стои по -компактна, точно както е при жълто-зелените секрети при настинка, само че тук вместо жълто-зелен е кръв. Ходих на лекар в Спешния на Токуда понеже се бях притеснила,правиха ми кръвни изследвания и снимка на синусите, казаха, че кръвните с изключение на лека анемия, която е стара, са ОК. Преслуша ме, каза че не е от дробовете секрета, а и нямам кашлица, температура и т.н. А и аз си го усещам, как слиза от носоглътката в устата, сополи нямам. През тези дни на моменти ме боли гърло, което с компреси и чайове си лекувам, сливиците ми не виждам да имат полипи или нещо друго. Изписаха ми само ГелоМиртол, Муконазал и физиотерапия за синузита. На снимката не се вижда синузита да е нещо възпален и да има колекции.
Самата кръв не я плюя абсолютно всеки път, когато имам нужда да изплюя секрет (което е през 2 мин.), а имам чувството, че се насъбира отнякъде, излизат няколко жилки, после по - голяма част, след това нищо и така цял ден. Сутрин е по - тъмна насъбрала се явно през нощта. Правя си гаргари с Цитросепт, почнах го и вътрешно, както и други бабешки илачи за гърло и настинка. Иначе нямам главоболие, не ми е запушен носа ... Най - ме притеснява, че не знам откъде идва проблема и кога ще премине, когато има точна диагноза, човек може да се ориентира по-лесно в начините за лечение ... Възможно ли е да е наранена самата лигавица, да има нещо като раничка или спукан капиляр или знам ли и аз, не се вижда нищо в носа или гърлото. Ще съм благодарна на съвети и споделен положителен опит   bouquet.

# 1
  • Мнения: 1 310
Аз също имам подобен проблем от 2-3 месеца, бях настинала и имах хрема. Сега само този проблем ми остана секрета който се стича от носоглътката, но при мен няма кръв. Незнам дали е в следствие от прекараната настинка и хрема, притеснявам се  Sad обаче не съм предприела мерки да ходя по лекари. Лекувам сега паническо разтройство и направо изпитвам страх от болести и лекари. За сега си стоя така само с притеснението.

# 2
  • Мнения: 89
Аз също имам подобен проблем от 2-3 месеца, бях настинала и имах хрема. Сега само този проблем ми остана секрета който се стича от носоглътката, но при мен няма кръв. Не знам дали е в следствие от прекараната настинка и хрема, притеснявам се  Sad обаче не съм предприела мерки да ходя по лекари. Лекувам сега паническо разтройство и направо изпитвам страх от болести и лекари. За сега си стоя така само с притеснението.
Не се притеснявай, едва ли е нещо кой знае какво, някакъв вид задна хрема, ако не те боли глава/синуси, сигурно не е и синузит, най - добре се вижда със снимка, ако все пак се безпокоиш. Иначе секретите могат да са и от нещо като ларингит/фарингит, които хронифицира, най-вероятно точно от хремата е останало, може и да са от алергия към нещо си. Но при всички случаи, ако не са гнойни, нямаш кашлица и т.н., не са болка за умиране, само дето е крайно досадно постоянно кърпички да се пълнят и наистина е хубаво да се махнат. А за паниките и хипохондрични пристъпи и аз ги имам и се старая да не им обръщам внимание, ама тая кръв ми дойде в повече  #2gunfire.

# 3
Zdrasti,
imam podoben problem ot niakolko dni i vsichkite izsledvania, koito mi praviha dosega sa dobri. Za dva dni dori niamah oplakvania i reshih che naistina e bilo ot spukan kapiliar, no dnes pak se poiavi i malko se pritesniavam. Simptomite mi sa absolutno sushtite kato tova, koeto opisvash i iskah da te popitam ako mojesh da mi kagesh pri teb kak se razvivat neshtata.
Pojelavam mnogo zdrave na vsichki Simple Smile

# 4
  • Мнения: 89
Zdrasti,
imam podoben problem ot niakolko dni i vsichkite izsledvania, koito mi praviha dosega sa dobri. Za dva dni dori niamah oplakvania i reshih che naistina e bilo ot spukan kapiliar, no dnes pak se poiavi i malko se pritesniavam. Simptomite mi sa absolutno sushtite kato tova, koeto opisvash i iskah da te popitam ako mojesh da mi kagesh pri teb kak se razvivat neshtata.
Pojelavam mnogo zdrave na vsichki Simple Smile
Ами мина си от само себе си специално това, кръвта си изчезна да чукна на дърво. Сега синузита и всички други видове секрети ми се активираха доста, но това вече си е от настинка или стандартен зимен вирус, поне кръвта я няма. Така че след като си си правила изследвания и всичко е ОК, ще ти мине, няма от какво да се притесняваш. Аз не разбрах ти по принцип имаш ли синузит или секрети със задно стичане или изведнъж ти се появиха тия секрети и видя в тях кръв. Между другото, при активен синузит и яко духане на нос, понякога излизат някакви доста жилави неща, които имат някаква кръв, от което съдя, че понякога при по голямо налягане от духането или напълването на синуси със секрети, нещо лигавицата не издържа и прокървява.
Между другото питах тоз - оня и една приятелка ми каза, че нейна позната имала такъв проблем, обиколила доста изследвания, накрая нищо не открили и си минало само, явно се случва понякога. А и аз си мисля, че ако е кой знае колко важен симптом, ще има и други обезпокоителни неща, не само това.
Случват се какви ли не работи, не винаги има обяснения и в голяма част от случаите си минават от само себе си, може би не трябва толкова да се втеляваме и да го мислим Simple Smile.

# 5
Zdrasti pak Simple Smile
Radvam se che pri teb vsichko e otshumialo i mnogo mersi za otgovora,  chestno kazano uspokoi me Simple Smile Az i dnes hodih po doktori i mi kazaha da se zabavliavam poveche i razni takiva neshta ... bilo nai-dobroto lechenie spored tiah. Vsushtnost iavno ne vijdat nishto pritesnitelno vupreki che e dosta striaskashto i na koito mu se e sluchilo znae kakvo e. Niamam sinuzit, mai imam niakakuv hronichen laringit ili neshto takova (prostete mi nevejsestvoto) koito prichiniava tova stichane i mi dadoha niakakvi kapki za nego. A kruvta mi beshe po-silna purvia den kogato hodih na doktor. Sled tova samo sutrin i to ne vsiaka sutrin i pak taka kato pri teb - ne vseki put kato pluvam, a kato go subiram otniakude. Hodih i na zubolekar tazi sutrin i az kato teb se nadiavam da izchezne i da ne se poiaviava poveche. Tova koeto niakolko lekari mi kazaha e che moge da e ot spukan kapiliar niakude  i pia Rutaskurbin za ukrepvane na kruvonostnite sudove - hranitelna dobavka. Nadiavam se da otshumi i da izkaram spokoino praznitsite Simple Smile
 

# 6
Zdraveite, az su6to imam podoben problem, samo 4e pri men ima dosta kruv ot okolo 2 sedmici nqkude sutrin mam gurlen sekret s aleno 4ervena kruv v dosta seriozni koli4estva. az dens bqh na lekur vzeha mi kruv z izsleddvane i lekarq mi kaza 4e ima opaseniq za ne6to seriozno no ne pojela da mi kaje kakvo kaza 4e sled izeseldvaniqta 6te govorim, i az dosta se pritesnih, predi godini su6to imah sinuzit i imah pak takiva othra4vaniq no bez kruv. Ako imate nqkakva ideq i vie ot kakvo e spodelete, blagodarq vi.

# 7
Ami milichka niamam ideia i moga da si predstavia kolko si izplashtena. Pri men mai pak se poiaviava neshto ot vreme na vreme, a i mai mi raste i mudrets v momenta i mi se iska da go otdavam na tova.
Az vsushnost niamam sinuzit i ne moga da ti kaga dali ima neshto obshto s tova. Ne si misli gluposti, zashtoto tolkova mnogo neshta mogat da imat edin i sushti simptom ...che poniakoga dori ne predpolagash che e vuzmojno da  e ot tova.
Nadiavam se che vsichko e nared i dori i da ima neshto shte se opravish burzo. Vse pak povecheto neshta sa lechimi. Triabva samo diagnoza.
Uspeh i mnogo zdrave ti pojelavam.
Ako imash jelanie pishi kakvo se sluchva pri teb.

# 8
  • Мнения: 1 820
А що не идеш на лекар?Дали заради гостите,ли не знам,ама тая тема нещо май е поредната пързалка  Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 7
И аз имам подобен проблем! Всяка сутрин почти имам примеси на кръв в слюнката.
Но и аз ходих по няколко доктора и никой не можа да постави диагноза.... А гледам напоследък нещо се засилват нещата, вече и през деня ми се появява та се чудя откъде може да е и дали да не почна наново изследванията.

# 10
Zdraveite na vsichki
Iskam samo da spodelq malko informatsia. Poznavam jena, koito e imala slednia problem: stichane na sekret ot nosoglutkata i nai-veche sutrin e zabeliazala razlichno otsvetiavane na sekreta, dori chervenikavo kafenikavo. Sled mnojestvo izsledvania (vsichki v normite) i lutane po razlichni bolnitsi i kabineti se ustanoviava, che prichinata e alergia. Alergiite siakash se diagnistitsirat mnogo trudno i ne vinagi moge da se opredeli kakvo predizvikva alergiata.
Tova siakash obiasniava zashto tozi problem se obostria osobeno prez proletta.
Ne vinagi triabva da si mislim gluposti Simple Smile
Nadiavam se da sum bila polezna.
Mnogo zdrave na vsichki!

# 11
  • Мнения: 1 820
Боже,боже,дали някога ще има "Бан"за гостите.Защо когато си гост ще имаш право да пишеш в теми  ooooh!Защо изобщо им е позволено?Аман от гости,пързалки и тъпи коментари! Sick

# 12
  • Мнения: 89
Съжалявам, че чак сега се включвам отново, но известяването за темата по неизвестна за мен причина беше прекъснало и нямах идея, че някой пише.
Както писах още горе, проблема отшумя сам, естествено отидох на лекар, но не ми каза нищо конкретно.
Благодаря на всички включили се гости или не и дано нямаме поводи да пишем никога в такива теми  Hug

Относно недоверието на някои потребители, първо не знам що за човек би пуснал "пързалка" в здравния и с какви мотиви и второ пожелавам на съмняващите се никога да нямат подобни притесняващи ги проблеми и никога да не им се налага да пускат такива теми за да разберат и моята мотивация да пусна тази.
Това е форум за взаимопомощ на доброволни начала и който не му е интересно, никой не го кара да чете, още по-малко да се включва, още повече, когато няма какво да помогне по темата  Peace.

# 13
  • Мнения: 1 820
Именно че е за взаимопомощ,обаче защо след като е нещо съвсем нормално,трябва да си гост.Не ти стиска или просто да прочетеш "сеири".А това дали на мен ще се случи или не,дали такова нещо,или друго бодобно,не бих влезнала като гост никога и да търся помощ.Най малкото защото по този начин не заставам зад собственните си думи,а се крия като мишка. Naughty

Стига за гостите,не съм само аз на това мнение за тях.Може да поговорим пак,след време  Peace

Общи условия

Активация на акаунт