Ваксината Инфанрикс-добра ли е?

  • 2 285
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 346
Здравейте!
Педиатърката на 2 месечното ми бебе ми предлага да му биема Инфанрикс,полиомилитни капки и после 2 приема на Пентаксин,за да не се наслагвали много компонети-особенно менигитни?
Въпроса ми е добра ли е тази комбинация и може ли така да се дели Пентаксима?Вместо 4 приема 2???
Искам да попитам още Инфанрикса жива или мъртва ваксина е и каквае по народност?
Благодаря предварително за отговора.

# 1
  • Мнения: 5 760
Първо полиомиелита е вече инжекционне от началото на тази година. Капките са извънупотреба..
Предложената комбинация е нелогична. Ако ще правите Пентаксим го правете и трите пъти, с последваща реимунизация на 2 годинки. По този начин ще получите нужния имунитет към всичките ваксини без да се очакват някакви странични реакции.
В пентаксима няма менингитна компонента,  :crazyeyes:newsm78, а за хемофилус инфлуенца,чието усложнение при деца без ваксина е гноен менингит.Предложената схема е полвинчата и неразумна! #2gunfire

# 2
  • София
  • Мнения: 1 346
Благодаря за отговора!
Аз междувременно бях при педиатърката на сина ми и тя каза,че ще му бием Инфанрикс и Полиомилит-2 инжекции.После 2 приема Пентаксин и след 1г. реимунизация с Пентаксин и още някаква само против менингит.Аз я попитах може ли така да се мешат ваксините,а тя ми отвърна -да и,че сега бебето било още малко и да видим как ще реагира?
А от прочетеното от Вас виждам,че това не е добре.Освен направо да си купя Пентаксим и да и кажа да го бие-имам това право-дано да не я разсърдя само.

# 3
  • Мнения: 5 760
Да, направете направо пентаксима- така ще е най-добре и ще има сигурен имунитете както към полиомиелит така и срещу ДТК и хемофилус, който може да се усложни с менингит

# 4
  • София
  • Мнения: 1 346
Извинявайте,че пак Ви безпокоя за ваксините Hug
Прочетох в нета,че нямало доставка на Пентаксим и взех,че си купих и я сложих в хладилника на вратата.Като в листовкота прочетох ,че трябва да се държи между 2 и 8 градуса и да не се замръзява.Просто не знаех колко е в хладилника и дали не е под 2 градуса?
Така седя 2 дена и като я занесох да я бият, лекарката ми разказа как една майка е държала, на вратата на хладилника и там било 10 градуса и аз скрих истината,че и аз така съм я държала .И бихме ваксината на бебето ми.И сега се тревожа дали може да се е развалила и да не е ефективна?Измерих температурата на вратата на хладилника ни  и е 9 градуса,а в самият хладилник в средните рафтове е 8 градуса.Дали може за 2 дена и 1 градус разлика да има проблем?
Поздрави и весело изкарване на празниците.

# 5
  • Мнения: 5 760
Нормално температурата в хладилника на това място е 4-8 градуса и няма да има проблем за ваксината.
10 градуса! това значи, че хладилника не е бил в ред! #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт