търпението ми се изчерпа,както и надеждата за нещо добро

  • 3 373
  • 24
  •   1
Отговори
здравейте, ще ви пресъздам набързо и сравнително кратко моята тъжна история. Много ще се радвам ако споделите с мен вашето мнение или съвет.
От малко повече от година сме женени. От 1 година живеем заедно, а преди 3 седмици ни се роди с цезарово сечение едно хубаво и голямо момче.Живеем в чужбина и всички мои роднини са в БГ. Още малко след като заживяхме заедно с моят съпруг (той е българин) се убедих, че съм направила грешка с брака си. Преди се виждахме само почивните дни, живеехме в различни градове. Малко след това обаче разбрах, че съм бременна и се надявах, че нещата ще потръгнат. Къде е проблемът ще попитате вие. Той се премести да живее при мен, наех по-голямо жилище, пренесохме всички мои багажи от старото. От една година заедно, той работи само 2 месеца и прекъсна, тъй като работата не му харесваше. Вече 8 месеца стои само в къщи пред компютъра, чете новини и се рови по форуми, в къщи не пипва нищо, трябва да се моля и повтарям по няколко пъти преди да се свърши нещо. Аз работех до 1 седмица преди раждането - издържам семейство, плащам наем, грижа се за всички ежедневни неща. Когато го попитам дали ще се обади тук и там да уреди разни неща, той ми казва най-нагло да го свърша аз. Само за информация - имам добре платена рабова и не съм финансово зависима. В случаите когато реша да говоря с него той е много нервен, избухлив, няма желание да говори и какво толкова не съм била доволна или се стига дори до чупене и трошене на вещи в къщи. Надявах се, че след  раждането ще се подобрят нещата, но уви. Родителите ми дойдоха, за да помогнат - чистене на апартамента, готвене, и т.н. (след операцията имах усложнения и не можех да се движа повече от седмица).Той за всяко нещо не ги одобрява и знае как по-добре да стане, спори и се противопоставя с тях, никакво уважение към тях, никак респект към годините им и опита. Решението съм го взела за себе си, предпочитам да съм сама отколкото с него. Нямам никаква радост от живота, нямам надежда за нещо добро с него.Но въпросът е как да му го кажа, не съм сигурна как ще реагира и най-вече се притеснявам за детето. Да взема детето и да изчезна – не става. Не искам да го оставям сам в апартамент, който се води на мое име и няма да мога да изплатя ако направи нещо.Освен това детето няма още документи и съм зависима от него. А на него определено му харесва така, не чувства ни най-малко неудобство, че мързелува по цял ден в къщи, а аз след 3 месеца трябва да започна работа, защото ми свършва майчинството. И така, казах че ще съм кратка. Пишете ако имате някаква идея. Вече не издържам. Благодаря.

# 1
  • Мнения: 562
Дали не си му добна и не те използва? Заслужава ли си? Доколкото знам, такива мъже НИКОГА не се "оправят"!  Naughty Правилно решение си взела. Как да му го кажеш? Не го познавам ...

Последна редакция: чт, 04 дек 2008, 13:28 от Pavlina Nikolova

# 2
  • Мнения: 923
Как си се оженила за такъв човек  newsm78 нещо не ти ли подсказа че е толкова безоотговрен
Аз не бих издържала честно Naughty
Бягай по далече от него ако наистина смяташ че нищо не може да се промени, вземай документите на детето и ............

# 3
  • София
  • Мнения: 7 980
Ами ако деликатно отбележиш, че ако продължава в тоя дух, ще трябва да се разделите? Доста странно поведение за човек, който е в чужбина, живеете под наем, няма на кого да разчитате, очаквало се е бебе, а на него не му харесвала старата работа.... Според мен трябва да му поставиш ребром въпроса - или се хваща в ръце, или се изнася...А от какъв характер са притесненията ти за детето - какво може да направи в държавата, в която се намирате?

# 4
  • Мнения: 1 341
Много съжалявам за това което ти се случва.
Хубавото е, че има изход, защото ти го желаеш! Hug Оправи документите на детето и му кажи да се изнесе от жилището. Не знам как ще реагира, ти го познаваш най-добре. Без караници и скандали, просто спокойно се опитай да му обясниш, че нещата не могат да продължават така.
От написаното от теб личи, че си силна жена, дори мисля, че ще ти е по-лесно без този мъж...

# 5
Много съжалявам за това което ти се случва.
Хубавото е, че има изход, защото ти го желаеш! Hug Оправи документите на детето и му кажи да се изнесе от жилището. Не знам как ще реагира, ти го познаваш най-добре. Без караници и скандали, просто спокойно се опитай да му обясниш, че нещата не могат да продължават така.
От написаното от теб личи, че си силна жена, дори мисля, че ще ти е по-лесно без този мъж...

незнам как ще реагира като му кажа, доста често е непредвидим. Освен това веднъж ми беше намекнал, че ако го зарежа ще провали живота ми, защото бил направил много неща за мен...

# 6
  • Мнения: 562
Много съжалявам за това което ти се случва.
Хубавото е, че има изход, защото ти го желаеш! Hug Оправи документите на детето и му кажи да се изнесе от жилището. Не знам как ще реагира, ти го познаваш най-добре. Без караници и скандали, просто спокойно се опитай да му обясниш, че нещата не могат да продължават така.
От написаното от теб личи, че си силна жена, дори мисля, че ще ти е по-лесно без този мъж...

незнам как ще реагира като му кажа, доста често е непредвидим. Освен това веднъж ми беше намекнал, че ако го зарежа ще провали живота ми, защото бил направил много неща за мен...

Ха ха, направил той за теб или ти за него? Идиот! А то, който много говори ... Куче, което лае, не хапе. Но ти го познаваш по-добре. Той наистина само те експлоатира!

# 7
  • Мнения: 1 878
Бяс ме хваща като чуя за такива тъпанари #Cussing out Далееееч и само далеч, на хиляди километри от такива хрантутковци, които не ги е срам да лежат на гърба на една жена. Не знам в коя страна живееш, но ако е някоя цивилизована, все ще има някоя институция, която ще може да те защити!

# 8
  • гр.София
  • Мнения: 380
Радвам се, че не си зависима от този човек. Звучиш като силна жена. Моят съвет е да изчакаш, докато оправиш документите на детето и след това в прав текст да му кажеш, че не желаеш да живееш с него. В тази ситуация той е уязвимият-в чужда страна, без работа, той е зависимият и той трябва да се съобразява с теб. Ако реагира буйно, извикай полиция. Не вярвам да се церемонят много-много с него. Хубаво е когато говориш с него да не си сама, да присъства родител, приятел, колега. Дори да не присъства директно на разговора, да има още някой у вас. Късмет, не заслужаваш такъв паразит!

# 9
  • гр.София
  • Мнения: 380
Извинявай, че се включвам допълнително, но има и друг вариант/стига да е удобен за теб/. Може да се върнете за малко в България тримата и тук да подадеш молба за развод и да откажеш да се върнеш обратно заедно с него. Той е зависим от теб финансово и няма как да те последва.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 356
Извинявай, че се включвам допълнително, но има и друг вариант/стига да е удобен за теб/. Може да се върнете за малко в България тримата и тук да подадеш молба за развод и да откажеш да се върнеш обратно заедно с него. Той е зависим от теб финансово и няма как да те последва.

не може да изведе детето без негово съгласие!

# 11
  • северно море
  • Мнения: 321
Извинявай, че се включвам допълнително, но има и друг вариант/стига да е удобен за теб/. Може да се върнете за малко в България тримата и тук да подадеш молба за развод и да откажеш да се върнеш обратно заедно с него. Той е зависим от теб финансово и няма как да те последва.

не може да изведе детето без негово съгласие!













Мисля,4е може.Щом бащата е бг гражданин,ако е 4ужденец тогава става трудно.
А и те си отиват в  БГ,ще има проблем ако реши да се върне обратно в страната която пребивава в момента.
Добре е, да се консултираш с адвокат.
Много сила и късмет Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
С детето ще е може би най-големият проблем, защото ако се притесняваш, че не можеш да се справиш сама с мъжа си, можеш да потърсиш подкрепа от близките си, но за детето ще ти трябва неговото съгласие, ако решиш да се върнеш от България в чужбина.
Консултирай се, ако имаш възможност с адвокат.

# 13
  • Мнения: 473
Дори да се върнеш в България и да се разведеш тук, ще имаш проблеми когато решиш пак да заминеш в чужбина с детето. Защото мъжа ти трябва да е съгласен детето да излезе извън страната. Ако той е против няма как да се върнеш. Изчакай малко да порасне детето, поне да стане на 1 годинка, пък после ще измислиш най-добрия вариант. При всички случаи трябва да подходиш с добро, за да стане така, както искаш ти.

# 14
  • Мнения: 387
Доколкото знам в чужбина, законите срещу домашното насилие са по-строги, така че може да се застраховаш и да отидеш предварително някъде и да поговориш с някой, че евентуално може да се стигне до такова, поради това което си намислила...щом имаш финансовата въможност да се издъраш сама, значи ще се справиш...щом си го решила, значи и психически си подготвена, затова само мога да ти пожелая успех... Hug Hug Hug
и да пишеш как се развиват нещата...

Общи условия

Активация на акаунт