Склонни ли сте да платите повече?

  • 1 701
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 239
Здравейте майчета,

След дълго ровене из темите реших да пусна и аз една със следния въпрос:

Склонни ли сте да платите висока такса за ЧДГ и ако да какво искате да получите в замяна?

Допитвам се до вас защото мнения по останалите теми относно таксите срещнах само информативно. Обсъжда се главно размера на таксата и какво включва тя.

Мойто питане е каква такса вие бихте платили и какво искате да влиза в нея.

Моята дъщеря ходи в ДГ, но напоследък започвам да се замислям да я местя. Ясно е, че перфектна ДГ няма но ако имаше какво и колко бихте дали?
Естествено какви биха били и вашите изисквания?

Ще се радвам да споделите мнения.  bouquet



# 1
  • Мнения: 46 477
На този етап в държавната има всичко, което би получила в частната, по отношение на базата дори за някои нещата +-совете са за държавната.
Единствената ми забележка са закуските, но те не са по-различни от останалите градини - и частни, и дъжавни.

Не знам, или аз ли имам малко изисквания, или съм уцелила перфектната  Laughing

За парите, до 500 в. бих дала на месец. Но щом за 90-100 получавам същото, не виждам причина да вадя още  Peace

# 2
  • Мнения: 239
Потбутвам темичката с надеждата,че ще получа повече отговори.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 358
По-малко деца в една група 8-9 например. Да има къде да играят - двор или близък парк. Да е чисто. Да имат някакви музикални занимания поне 3 пъти седмично и всеки ден спорт поне 45 мин. Подходяща храна. Персоналът да не крещи,да не заповядва и да не плаши детето ми. Ей такива неща.
За сумата - около 200-250 лева мога да отделя от семейния бюджет, но това което съм описала се предлага на цена около 450- 500 лв на месец.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 912
Не съм склонна,защото не съм убедуна в това,че като платя повече ще получа повече и по-добро Peace

# 5
  • Мнения: 636
Бих платила повече за по-добро отношение към детето, повече занимания, по-малки групи, по-добро хранене. Преместих дъщеря си от държавна в частна градина. Разликата в таската е доста голяма, а това, което получаваме, е малко, а не много по-добро, за съжаление. Въпреки това, за нас няма друг вариант. Ако търсиш за детето си ЧДГ, проучи нещата много добре, в подфорум "Деца в училищна възраст" има тема за родители, ориентиращи се към частно образование на децата си. Там има родители на деца в ЧДГ. Ще се ориентираш за това какво да гледаш, когато избираш градина за детето си.

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 16:48 от seni

# 6
  • Мнения: 629
Хмммм, въпросите ме хвърлиха в много дълбок размисъл. На теория съм склонна да платя повече. По принцип бих искала групите да са в рамките на 10-12 деца, задължително два пъти на ден да има игри на открито (изключвам много лошото време), качествена и разнообразна храна с 2 порции плодове на ден и една порция свежа салата. Спретната и чиста база (легла, помещения, играчки). И един път седмично специално практикуване на някакъв спорт и един път седмично на нещо по-артистично като музикални занимания, разиграване на пиеси, някакви танци. Разбира се усмихнат и приветлив персонал, който отговорно да си върши работата и да има добро отношение към децата и родителите. По възможност транспорт - да взимат детето от нас в интервала 7.00-8.00 часа и да го връщат не преди 18.30-19.00 часа(за да може някой от нас да се прибере от работа). Което прави поне 2 педагожки и две лелки за деня. Хем да се припокриват, хем ако някоя се разболее ситуацията да не е патова. И един шофьор (за всяка група).
Само че си давам сметка че сумата от 300-400 лв, която аз дооооста трудно бих отделила е крайно недостатъчна за това. Само кратък пример - 2 педагожки, две лелки и един шофьор с по 800 и 600 лв заплата (защото за да са мотивирани те трябва да получават адекватно възнаграждение, друг е въпроса дали и тази сума е достатъчна...)- това прави 3600 лв на месец само за заплатите. Осигуровките са общо взето още толкова. Т. е. при група от 10-12 деца с по 400 лв такса на месец - това прави приход от 4800 лв и разход само за заплати около и над 6000 лв. Ами храната, ами отоплението, ами тока и водата, ами играчките, ами цената на леглата, матраците, завивките....., ами оборудването на кухнята, телевизори, двд-та, ами заплатата на директорката (все пак някой трябва да организира нещата като цяло), ами катерушките в двора, ами разходите за спортните занимания и другите дейности, ами данъците към общината, ами печалбата на тази ЧАСТНА детска градина. То е ясно, че такова нещо не се изплаща за 2-3 години, обаче май реалната такса за изискванията, които аз имам отива някъде на над 700 лв на месец. Което определено не ми е по силите  Sick

# 7
  • Мнения: 5 370
И аз като Никол-500 лева. Максимално. Обаче като че ли са малко ЧДГ, които предлагат ГОЛЯМ ДВОР и въобще повече пространство, в момента той е в 3 етажна сграда, реновирана, ремонтирана, въобще-много ок.
Принципно не съм противник, а , напротив, умерен привърженик на идеята за частното образование като цяло.

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако ще давам над 500 лева на месец за ясла или градина бих предпочела да си наема бавачка.

# 9
  • Мнения: 5 877
Бих платила повече.
Искам обаче разликата да отива за персонала.
Бих платила повече единствено и само за мотивирани, кадърни, обичащи децата и разбиращи от работата си учителки. Нека взимат по две хиляди лева, нека дойдат най-добрите на това място.

За съжаление собствениците на частни училища и детски градини не разсъждават така; заплатите да са с двеста лева над държавните, не повече. В същото време таксите са несравними.

Нищо друго не ме интересува особено.

# 10
  • Мнения: 9 814
Не повече от 500-600 лв. на месец.
Като за мен тази такса трябва да включва храна, допълнителни занимания като английски, балет, приложни изкуства....
Но не бих дала повече пари за момента, или по-точно казано не бих преместила детето си в частна ДГ.
Не веднъж съм писала, че за държавна ДГ на дъщеря ми е повече от перфектна /вече и като материална база/, подготовката е на децата е повече от отлична, педагозите също, имат достатъчно допълнителни курсове, които детето има възможност да посещава.
Така че, всъщност за около 100 лв. на месец /40 лв. такса, останалите за допълнителни курсове/ детето ми получава доста повече от колкото някои деца в частните детски градини.
За съжаление у нас повечето пари, не означават и по-добро качество.
Да не говорим, че голяма част от частните ДГ нямат нужните документи да работят като такива.

# 11
  • Мнения: 7 373
Не съм склонна,защото не съм убедуна в това,че като платя повече ще получа повече и по-добро Peace
И аз!  Peace

# 12
  • Мнения: 1 121
Аз не бих платила повече от 400 лева на месец и не защото не мога да си позволя да дам повече, а защото според мен 400 лева е в рамките на разумното, ако за тях детето получи хубава база, хубава храна и занимания от рода на рисуване, правене на апликации. Изобщо не държа да учи чужд език. Само, че това го пиша без да имам никакви наблюдения как е в държавните детски градини, все още си гледам детето вкъщи. Ама като ви чета, май мога да получа същото и за доста по-малко пари Laughing

# 13
  • Мнения: 22 408
Не съм опряла още до там, но съвсем скоро ще ми се наложи.
В нашият град има само една частна детска градина, която като слушам отзивите е много по-зле от държавните.

За мен хубаво би било децата да са максимум 15души в група, кадърен персонал, който си разбира от работата, добро и цивилизовано отношение.
За града и икономическото положение в него, до 300лв. Все пак не е София.

# 14
  • Мнения: 1 849
Маркетингово проучване ли е това?  newsm78
Плащам 350 лв. и това което най-много съм държала, да не се отнасят с децата им като с проблемни и да се работи индивидуално с тях го получавам, но правя и много компромиси. Няма смисъл да изброявам за какво искам да плащам, защото не е възможно на едно място да бъде всичко идеално...

Общи условия

Активация на акаунт