Имаме ли право на платен годишен отпуск по време на 315дни?

  • 528
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 352
Не знам дали ми е точен въпроса, но ще се опитам да поясня.Когато бях в майчинство на първото дете ми се натрупа платен отпуск след 2те години 112работни дни по 56 за всяка/учителка съм/Сега се замислям,че всъщност тези 315дни се водят платен отпуск. Дали ще имам право за тях на годишния ми отпуск от 56дни?Търсих в кодекса на труда, но изменения няма никъде , а данните са от 2004г. Правя си сметка за голяма натрупана отпуска ,която евентуално ще ми изплатят ,ако напусна след 2 години. Но дали са така сметките-незнам къде да прочета?Имате ли инфо по въпроса?

# 1
  • Мнения: 1 817
Да полага се! Според нашата счетоводителка за всяка година от майчинството се полага и год. отпуск.

# 2
  • Мнения: 425
315-те дни са отпуска за бременност и раждане, за което време получаваш обезщетение за нетрудоспособност. Платения годишен отпуск си е съвсем други нещо и ако не си го използвала като тръгнеш да напускаш трябва да ти го изплатят.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 294
През времето на платен отпуск за гледане на дете, или майчинство както го наричаме, се трупа неизползваните дни на годишната отпуска, тази отпуска може да я ползваш като се върнеш след 2-те години, а ако решиш да напуснеш трябва да ти я изплатят.

# 4
# 5
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Имаме право на отпуск.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт