За мидите

  • 964
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 214
Здравейте!Искам дали сте купували миди за готвене/не готови/.Може ли да се разчита?Знам,че гаранции при мидите няма и все пак в ХИТ в Сф имаше едни,които изглеждаха добре,ама знам ли? ooooh! И съответно,как се приготвят?Върти ми се нещо,че се приготвяха с вино,ама рецепта ако има някъде...
Мерси!

# 1
  • Мнения: 214
Сорри нещо съм изпуснала,но мисля,че се разбира.
Искам да питам...

# 2
  • Мнения: 5 001
Лично аз никога не бих купила миди.

Но рецепти мога да кажа....

На салата(сварени,поръсени с лимонов сок,олио или зехтин)
Панирани(потапят се в гъста кашичка от яйце,брашно,бира,сол,черен пипер)
С ориз...
С вино,чесън,чили във фолио и на барбекюто....

# 3
  • Мнения: 27 524
Измиваш ги хубаво. Ако са разтворени при покупката, не се притеснявай, от студената вода се затварят пак. Сипваш в голяма тенджера студена вода, бяло вино, 2-3 нарязани на едро глави лук, моркови, пак на едро. Вариш докато се отворят хубаво. Изцеждаш водата и сервираш заедно с тенджерката. Така стават най-лесно и тук специално, в Белгия, ги ядат само така.
И аз така ги правя (за който яде, аз не  Sick). След това може да си ги изчистиш, да ги панираш, да ги направиш на салата, както Мастер вече е писала  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 214
Благодаря ви момичета!Лично аз ги обожавам!

# 5
  • Мнения: 5 001
Ооооо и аз ги обожавам.Ама да знам,че аз съм си ги вадила от морето...Само тогава ги ям и то в промишлени количества(и по различен начин приготвени)  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

# 6
  • Мнения: 1 313
Мисля, че могат да се пекат и пак се отварят, но не знам как точно, сама никога не съм приготвяла.

# 7
  • Мнения: 5 001
Мисля, че могат да се пекат и пак се отварят, но не знам как точно, сама никога не съм приготвяла.
Вярно,че може и да се пекът(във фурната или на тенекия),обаче тогава има голяма вероятност,ако човек няма опит да ги препече и тогава ядките изсъхват.Не са така сочни...

# 8
  • Мнения: 216
Аз мидите ги приготвям  със сос от бяло вино и масло.
Измивам мидите и изчиствам брадите ( изчетквам ги с кухненска 4етка, и после оставям за около 10-15 минути в подсолена вода, за да се махнат песъчинки ако има.
 Избирам подходяща по размер тенджера ( да мога да ги разбъркам леко) и  разтопявам 75 г. масло, и добавям 1 ч.ч. бяло вино, и 1-2 скилидки чесън, изипвам мидите и задушавам докато всички са отворени( аз не купувам отворените в магазина, защото може и да не са годни, а тук ги държат под течаща студена вода в магазина, така че няма да се затворят със сигурност в къщи) Проверявам, и които не са се отворили след готвенето (10 мин) ги изхвърлям. Сервирам заедно със соса и поръсени с плосък магданоз, и хрупкав хляб  за топене.

# 9
  • Мнения: 1 219
обожавам миди,но ги ям само на Мидената ферма край Каварна,понеже живеем на близо(от Добрич сме Laughing)Поне там знам че са екологично чисти.Иначе мъжа ми е рискувал да купи и да готви.Засега не сме попадали на гадни,слава Богу. PraynigМидите казват че са чистачите на морето и са една от най-мръсната храна ooooh!Но пък какво да се прави,много ги обичам Wink Peaceи няма да се откажа от тях

# 10
  • Мнения: 1 520
Обичам ги, но отбягвам да ги купувам и ям защото всички тежки метали се абсорбират в мидите и морските дарове.

Черните миди пък са ми доста неприятни на външен вид...

# 11
  • Мнения: 4 496
В Каварна веднъж ми правиха миди по много интересен начин. С добре измити и остъргани черупки, мидите се слагат в тенджерка заедно с измит ориз. Налива се вода и бяло вино, слага се сол, черен пипер. Когато оризът се свари, е влязъл в мидите, които са се разтворили през това време. Страшно ефектно беше! Flutter

# 12
  • Мнения: 1 906
Баба ми правеше много вкусни миди, но не знам рецептата. Надявам се някой да се сети по обясненията ми  Blush .
Сварените миди ги чистеше и след това ги смилаше на кайма. После ги печеше с ориз на фурна, но слагаше мисля и домати и  нещо друго  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт