За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети за бъдещи мами - 4

  • 15 966
  • 305
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 230
Ей, момичета я кажете - според вас докато кърмя може ли да си пийвам по 50 гр червено винце на вечера?Сноши си пийнах и не забелязвам да се е отразило на мъничето по някакъв начин.Благодаря Ви!  bouquet

Последна редакция: чт, 04 дек 2008, 19:52 от AnMary

# 1
  • Мнения: 1 226
dareland 1 чашка не е проблем.  newsm24

 sisilis   ра злично  е  наистина. Ако сме навън Ния спи през деня по няколко часа, но в къщи изобщо не иска.

arkady аз не  бих я сменила, щом понася добре на бебчето. Hug



# 2
  • Мнения: 422
аз също много оби4ам винце искоро ни донесоха едно домашно-4удно,както и да е пийнах си и малката по скоро спа пове4е.Ама се слу4и веднъж,за всяка ве4ер не знам.И ние вътре не спи пове4е от 15 мин,ама навън по няколко 4аса

# 3
  • Мнения: 6 713
50 мл вино надали ще "минат" пред кърмата, аз лично не бих пила всяка вечер Peace

# 4
  • Мнения: 11 003
dareland, можеш да пиеш и по 1 винена чаша.  Simple Smile
На бебето няма да му се отрази, не се притеснявай.

# 5
  • Мнения: 674
И аз като всички останали ще ти кажа че няма да навреди на бебо,но не го прави всяка вечер.
Когато кърмех съм си позволявала чаша бира,вино,Бейлис,но гледах да е веднага след кърменето,
като я приспя вечер.

# 6
  • Мнения: 9 973
аз пък не съм пила нищо докато кърмех

# 7
  • София
  • Мнения: 389
Dareland, и аз си позволявам по една чашка вино веднъж седмично, пък биричка си пийвам няколко пъти в седмицата. Не мисля, че е проблем Peace

# 8
  • Мнения: 2 230
ОК,благодаря за отговорите!  bouquet

# 9
  • Мнения: 386
Мами, а какво ще кажете за захатра във водата на бебето? Трябва ли да се слага и защо?

# 10
  • София
  • Мнения: 39 748
Според мен бебето няма нужда от захар във водата.
Казват, че било заради жълтеницата. Бебешката жълтеница е физиологична, така или иначе минава. Ако се наложи... може да се дава гликоза.
Дияна пиеше много вода. Естествено, че и аз под нечие давление слагах захар във водата. Имаше моменти когато не искаше да пие вода, ако няма захар в нея. Успях да махна захарта.
Алекс пък изобщо не пие вода.
И двете си деца кърмех до навършване на 5м.

# 11
  • Мнения: 512
И аз не мисля, че е необходимо да се слага захар във водата на бебето.
Когато се роди голямата ми дъщеря педиатърката ме посъветва да слагам, но аз не я послушах.
Захарта само вреди, а и след това съм чувала, че дечицата свикват и не искат да пият чиста вода, без да е подсладена. 

# 12
  • София
  • Мнения: 44 052
Захарта е ненужна и вредна. Слага се , за да се прилъжат децата да пият вода...от което няма нужда.
Жълтеницата се изчиства с акитата, не с пишкането, така че вода, глюкоза, захар...са ненужни...най-добре е кърмене на поискване.

Ей, момичета я кажете - според вас докато кърмя може ли да си пийвам по 50 гр червено винце на вечера?Сноши си пийнах и не забелязвам да се е отразило на мъничето по някакъв начин.Благодаря Ви!  bouquet

Можеш да си позволиш 1 чаша нискоалкохолно, веднага след кърмене, когато ви е най-голямата пауза...което обаче съвсем не значи всяка вечер....
по повод и изключение - да - системно - по-добре не.....
аз лично съм си позволявала само по глътка-две...много рядко....до 6 месец, даже и кафе не пиех, какво остава за чаша алкохол....

# 13
  • Мнения: 9 973
Мами, а какво ще кажете за захатра във водата на бебето? Трябва ли да се слага и защо?

слага се 1м. за жълтеницата `по принцип`

# 14
  • Мнения: 1 763
Не съм слагала захар във водата, жълтеница въобще не разбрах да е имал, сигурно я е изкарал в родилния дом и не са ми казали.

Общи условия

Активация на акаунт