Перлени бои за интериора.

  • 7 290
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17 546
Ще правим ремонт у дома. Коридорите, трапезарията и боксът в момента са с латекс. Мъжът ми си е наумил да ги направи с някаква интериорна боя, която има перлен оттенък. Имам спомен, че и аз съм виждала някъде такава. Всичко, което намерих в нета обаче е за перли за бои за пътна маркировка. Нищо за интериорни такива. Коридорът ни е дълъг и не добре естествено осветен, и поставяйки по-обилно осветление, мъжът ми иска да постигне ефекта на светлоотразителните бои. виждал ли е някой боя за интериор с такива частици? Не ме интересуват минералните мазилки, в които има блестящи частици, а нещо като бялата боя в дискотеките при неоново осветление, макар и не точно такова светещо синкаво.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 522
Нашият таван в коридора е с такава боя Рафаело на Ойкос. Само за пръскането (щото се пръска с компресор) ми взеха 250-260 лв. за 9 кв.м. Ефектът, който търсех, обаче (звездно небе, защото имаме и малки лунички) ме кефи максмално. Тъпото е, че на снимка не се вижда и няма как да визуализирам думите си.  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 17 546
Боже, какви цени!  Shocked  ooooh! Ако знаеш за каква квадратура иде реч... ooooh! (всъщност ти видя коридора когато дойде за чехлите Wink ) А ако си намерим пистолет за пръскане, как смяташ дали ще се справим сами? Има ли нещо специално, което трябва да се знае за тази боя. Всъщност преди да пиша сега, видях, че това се води мазилка, а не боя Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 6 522
ами май е мазилка защото първо се маже някаква основа и след това се пръска перлата.
за стените съм сигурна, че е мазилка (венецианска), но за таваните се съм баш.
не гледах и как го пръскаха защото въпросните майстори вместо за 3 дни свършиха "обекта" за 3 месеца и вече накрая , когато бях извън кожата си, гледах много да не се засичам с тях  #2gunfire.
сега не съжалявам за всичките пари, които дадохме за работа и материали, защото Ойкос уж било едно от най-добрите, ама колко време жевяхме с найлоните и прахоляка не е истина ooooh!
п.с. сега прочетох и дребно написаното Laughing. още тогава коментирахме, че апартаментите ни са що годе еднакви, но при нас коридорът е 5*1.2 и 1.2 *1.1

# 4
  • Мнения: 17 546
Дааа, видях го! Казват му още Венецианска мазилка и го има от още няколко фирми. Обаче разценката е от 6 до 24 лв само за материала на кв.м. Сетих се и къде го видях на живо, беше в зелено и веднага го харесах, но беше в хол. Малко префърцунено ми изглежда за бокс Confused хайде за коридор и трапезария бива, но и цената си я бива Laughing

Мерси bibi, че ме ориентира!  Hug  Всъщност, точно това имах предвид, но не знаех как се казва и боя ли е, какво е.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 522
Перлата е различно от Венецианската. Венецианската седи по-сокро лъскаво, огледално и има тук-там перлени "цапки". За нея пък платихме около 60 лв. на кв.м с отстъпката. ooooh! Аз не бих я сложила в друго помещение освен в коридор. И след като с теб се разбрахме кой кой е и че сме близо - заповядайте у нас да видите.
п.с да продължим на лични   Mr. Green

# 6
  • Мнения: 17 546
И след като с теб се разбрахме кой кой е и че сме близо - заповядайте у нас да видите.
п.с да продължим на лични   Mr. Green
Grinning ОК! Hug

Общи условия

Активация на акаунт