некроспермия диагноза и лечение

  • 2 650
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте искам да попитам има ли лечение на обратимата некроспермия? защото се оказа че преди много време мъжа ми си прави една спермограма и сега след 1 месец имаме час за втора ..на първата спермограма която беше преди повече от 15 месеца се оказа че има некроспермия но обратима тъй като броят на живите е повече от 20 %..мисля че бече към 44%.просто не съм сигурна..и сега искаме да направим втора спермограма и трета ако се налага.Според доктора обратимата некроспермия се подава на лечение.. И  искам да знам с медикаменти ли е? благодаряп Ви предварително..Просто не съм в Българип и ми е адски трудно понякога..мерси на всички

# 1
  • Мнения: 3 453
Здравей!

Посетихте ли уролог - андролог? Трябва да откриете причините за това състояние, защото спермограмата е само отражение на проблема, а не първопричина.
Спермограмата може да се повлияе от прием на витамини и антиоксиданти.
Трябва да откриете причината. До тогава не може да се каже нищо. За начало - съпругът да не употребява алкохол и да спре цигарите, ако пуши! Peace
Успех! Peace

# 2
  • Мнения: 5
Ами мъжа ми не пуши от 8 години и преди това много не  епушил де..Сега алкохол употребява обаче в границите на нормалното-т..е бира като се прибере от работа,ако има повод и така.. Иначе сега след празниците ще тръгваме по доктори се надявам нещата да не са толкова лоши.. Както и да е .благодаря ви предварително за отоговорите! а по принцип има ли лечение ?

# 3
  • Мнения: 2 423
Малко са "(болестите)" които нямат лечение ... ноо дори и да не се повлияе от лечение има изход от ситуацията. При теб всичка ли е наред.
Успех Hug

# 4
  • Мнения: 5
Да засега при мен всичко е наред.Преди известно време имах нередовна менструация но и нея успях да преборя..И ние все пак опитваме от малко време но е хубаво от рано да си запознат с нещата.Правим опитии Simple Smile  за бебче от края на март месец..Но не толкова редовни опити тъй като и двамата имаме доста динамична работа и не се чувстваме винаги готови.Но по принцип искаме бебче..И ще се постараем повече.Не съм си мислила че всичко ще е от веднъж и не съм много притеснена.Все пак МАIA  имаш право че по приницп за всичко има лечение особено с тази напреднала медицина..И въобще не съм се отказала от идеята да станем мама и тати  Grinning засега ще се лекуваме и е видим какво ще излезе.. Благодаря за подкрепата Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 127
Може би няма да ти помогна много, но искам да те окуража. Преди години мъжът ми имаше подобен проблем, незнаем откъде се бе получил. Известно време /около 2г. / беше работил с бои, които са вредни. Освен това лекувахме инфекция от уреяплазма и микоплазма/ която случайно открихме, когато аз претърпях спонт. аборт/ с дълъг курс антибиотици.   Но нещата се развиха добре, не си спомням всички лекарства, които пи, едното бе българско от магарешки бодил, и спермограмата му се оправи напълно.
Кураж и късмет!!!

# 6
  • Мнения: 5
Може би няма да ти помогна много, но искам да те окуража. Преди години мъжът ми имаше подобен проблем, незнаем откъде се бе получил. Известно време /около 2г. / беше работил с бои, които са вредни. Освен това лекувахме инфекция от уреяплазма и микоплазма/ която случайно открихме, когато аз претърпях спонт. аборт/ с дълъг курс антибиотици.   Но нещата се развиха добре, не си спомням всички лекарства, които пи, едното бе българско от магарешки бодил, и спермограмата му се оправи напълно.
Кураж и късмет!!!

 Благодаря ти мила за окуражителните думи Simple Smile и аз мисля че имаме шанс.. Simple Smile все още съм на 24..Има засега още малко време Simple Smile пък и опитите ни не са от много ..едва от 7 месеца по сериозни

Общи условия

Активация на акаунт