предразсъдъци спрямо мъжете с дълга коса- има ли ги и при вас?

  • 16 588
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
от няколко дни се мъча да асимилирам нещо, което ми казаха преди няколко дни. а именно- поради факта, че мъжът ми има дълга коса, шансовете му да си намери работа са равни на нула. досега изобщо не ми беше хрумвало, че в едно "свободно" на думи общество, ако не изглеждаш като общата маса, можеш да имаш проблеми... наистина не мога да го проумея, звучи ми като извадка от книгата "1984". затова искам да попитам дали и другаде съществуват същите предразсъдъци? ще мие интересно да прочета мнения по въпроса.

# 1
  • Мнения: 7 914
ха! не мисля, че има проблем точно с дългата коса...все едно да не може някой 1,60 (мъж) да стане директор Thinking
но, честно казано, аз не съм виждала мениджър  или някой на висока позиция с дълга коса Thinking

но понякога сме склонни да отдаваме неудачите си на измислени причина Laughing

# 2
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Зависи и как е оформена. Зависи от поста и етикета на компанията. Жан Саркози, синът на президента е с дълга коса и да си призная изглежда много добре.

# 3
  • Мнения: 3 521
При нас предразсъдъците са спрямо мъжете с къса коса Mr. Green

# 4
  • USA
  • Мнения: 559
Зависи каква работа си търси. Има работи, в които се изисква по-консервативна визия. Аз не познавам хора на много високи позиции с дълга коса. Може би действително има такива предразсъдъци. Ако е по-творческа професията не би трябвало да има значение. Аз харесвам дълга коса на мъж, но не харесвам дълга побеляла коса.

# 5
  • Мнения: 2 907
При нас предразсъдъците са спрямо мъжете с къса коса Mr. Green


 Joy

Моят мъж е с дълга коса. Не съм забелязала някой да го погледне накриво, какаво остава пък да му щъкне на този някой предразсъдък.  Sunglasses

# 6
  • Мнения: 44
ха! не мисля, че има проблем точно с дългата коса...все едно да не може някой 1,60 (мъж) да стане директор Thinking
но, честно казано, аз не съм виждала мениджър  или някой на висока позиция с дълга коса Thinking

но понякога сме склонни да отдаваме неудачите си на измислени причина Laughing
Ами моя мъж е точно с дълга коса и е 170 и на отговорна позиция,а и сина ми е с дълга коса Simple Smile......абе всеки може да си е странна птица и да му намират кусури.Няма да забравя как като ученичка ме караха непрекъснато да си "прибирам" косата, става въпрос за комунистическо време....ей това беше много унизително

# 7
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Сега като каза, се сещам ,че в Испания почти не съм виждала мъже с дълга коса Thinking, много странно. Сигурно е заради високите температури. Laughing Иначе на мен лично ми харесва мъж с дълга поддържана коса, но не до кръста, чак толкова ми е странно, но до раменете или малко повече - да. Не ми харесват мъже с прическа тип "гръмнал бойлер в тръстика".  Crazy

Иначе, в Швейцария си има строго определени правила за това, каква прическа може да имаш за различните длъжности и професии. При постъпване ти дават нещо като брошура с всички изисквания - коса, брада, мустаци, нокти, лична хигиена, облекло за работа и т.н.  Laughing Не съм забелязала банков служител или лекар с дълга коса  Thinking

Ти в коя страна си, че забелязваш такъв предразсъдък?

# 8
  • Мнения: 2 379
Иначе, в Швейцария си има строго определени правила за това, каква прическа може да имаш за различните длъжности и професии. При постъпване ти дават нещо като брошура с всички изисквания - коса, брада, мустаци, нокти, лична хигиена, облекло за работа и т.н.  Laughing Не съм забелязала банков служител или лекар с дълга коса  Thinking

Имам много добър приятел, който работи в банка в Швейцария, с ей такава коса:



 hahaha
Е, не работи с клиенти, но е в банка в италианската 4аст на Швейцария, където хората имат голяма доза италиански ген. Wink
В Италия доста мъже имат такъв тип "негърска" коса и е 4еста гледка да видиШ да си я носят бухнала, все едно оЩе живеят през 70те.
Валентино Роси и той е с такава коса, ако се сеЩате. Но той кара мотор.
Бухнали депутати и министри не се сеЩам да съм виждала, което не ги прави по-добри. Confused

# 9
  • Мнения: 5 710
В Италия мъжете от юг май харесват по-дългички косички, зализанки с гелче, ваксичка, лъскавки... много черни.
Къдрици приглаждат зад ушенце... ще се въздържа от коментар.

# 10
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Валентино още ли има грива? Онзи ден го видях в реклама с 1см коса newsm78

# 11
  • Мнения: 2 379
Може и да се е подстригал, но пак Ще порасне. Grinning 4естно казано, не знам каква му е при4еската в момента.

# 12
  • Мнения: 5 183
Ти в коя страна си, че забелязваш такъв предразсъдък?

В Австралия

# 13
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Имам много добър приятел, който работи в банка в Швейцария, с ей такава коса:

http://pierluigilido.ilcannocchiale.it/mediamanager/sys.user/656 … ZA_11_tif_big.jpg

 hahaha
Е, не работи с клиенти, но е в банка в италианската 4аст на Швейцария, където хората имат голяма доза италиански ген. Wink

 Laughing Вероятно защото наистина не работи с клиенти, но и без това гишетата в банките са теснички, ако цялото ми зрително поле е заето от такава бухнала грива, бих се чувствала леееко неудобно  newsm78 Laughing


Майка, изненадана съм, наистина.  Thinking Защо съм с впечатление, че там местното население е дългокосо и би се почувствало дискриминирано от това отношение? Или там думата "дискриминация" няма тази вълшебна сила като в Европа?  Laughing Говоря наизуст, никога не съм била в Австралия... засега  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 4 717
оф, като чуя мъж с дълга коса и си представям веднага ето това:


но истината е, че има много добре изглеждащи мъже с дълги коси:




иначе нямам предразсъдъци и не бих имала, когато човек си върши добре работата, стила на обличане, прическата и средата му не са моя грижа, важното е да е добър в това, за което е нает Peace Peace

Пожелавам успех на мъжа ти Peace

Общи условия

Активация на акаунт