Да изчакам ли още след кюртажа?

  • 2 392
  • 30
  •   1
Отговори
Здравейте и от мен. Днес ми дойде за втори път след кюртажа и се чудя да чакам ли и 3-я цикъл да мине или да действаме. За всеки случай започнах фолиевата киселина (мака несериозно ден-през ден  Embarassed). В препратката, която някой ми беше изпратил след спонтания аборт пишеше на всеки 2 месеца загубена бременност - изчакване един цикъл та съм пред голяма дилема: Да започваме ли отново от август или да чакаме до септември. Сигурно ще ми кажете за по-сигурно да устискам още един месец, но като си помисля, че ако всичко беше наред на Коледа щях да си имам бебчета и ми минава търпението...

# 1
  • Мнения: 634
На мен ми препоръчаха да изчакам 6 месеца, които изтичат през септември...наистина е трудно, но според мен е по-добре да не се рискува...

# 2
  • Мнения: 105
Кристи на етърва ми и правиха кюретаж в 9 г.с. и й казаха да чака шест месеца и тогава да започне с опитите на ново. Трудно е и голямо търпение се иска, но няма начин мила това е. Както казва баба ми не се става лесно майка за съжаление. Търпение, кураж и повече оптимизъм и всичко ще си дойде на мястото.  Hug

# 3
  • Мнения: 1 951
Здравей, и аз съм в момента точно пред същата дилема, но мисля че е по добре да изчакам още един месец, колкото и да е неприятно. По добре да почакам отколкото после да има проблеми ... Успех  Grinning

# 4
  • Мнения: 636
Зная, че ти се иска колкото може по-скоро, но бих те посъветвала да изчакаш периода, който те е посъветвал доктора ти. Той/тя е наясно със случая ти и знае какво да препоръча. Защото периода на възстановяване зависи от много неща - г.с., спонтанно изхвърляне или кюртаж, сила и количество на кървене и т.н.
На мен лично ми сложиха запор от 2 месеца (бях в 10 г.с., спонтанен, нормално кървене - като при менстурация, следващия цикъл дойде след 28 дни - сравнително лек случай). На моя приятелка в 12 г.с. с доста обилно кървене - запор 6 месеца. Така че, най-добре послушай доктора си.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 360
подкрепям изцяло Гери Р.
периодът на пазене се определя индивидуално според конкретния случай - поне така правят мислещите и знаещите лекари.
останалите просто казват на всички 6 месеца и баста... което е глупаво и излишно.

# 6
  • Мнения: 4 212
Послушай какво са ти казали лекарите, по добре да из4акаш 1 месец още, знам 4е нямаш търпение.Аз забременях след спонтанен, из4аках 1 цикъл.Резултата беше фатален. Казаха ми, 4е е имало зна4ение, след аборт матката иска време за да се възстанови и вси4ко да е наред. Разбира се много е идивидуално.Само мога да ти пожелая късмет и здраво бебе, когато и да дойде то.

# 7
  • Мнения: 634
[периодът на пазене се определя индивидуално според конкретния случай - поне така правят мислещите и знаещите лекари.
останалите просто казват на всички 6 месеца и баста... което е глупаво и излишно.]

Не съм съвсем съгласна...моята "мислеща" лекарка пропусна да ми изпише голяма част от лекарствата след кюртажа и ми обясняваше, че може да пробваме след 3 месеца, при положение че имах огромна раничка, за която онколог ми каза, че не се знаело как ще се повлияе от едно евентуално раждане...а за вида на шийката ми, която в момента изглежда като след многократни раждания, просто не ми се коментира...и това е една от "знаещите" и много популярни лекарки.
 
И какво означава индивидуално определяне при положение, че никога не се знае причината, а и просто не мога да си предствавя как спонтатен в 10 г.с. ще изглежда като менструация, след като май-малкото ти изтичат околоплодните води, много кръв и съсиреци.

Не искам да обидя никого, просто това е моето мнение.

# 8
  • Мнения: 636

И какво означава индивидуално определяне при положение, че никога не се знае причината, а и просто не мога да си предствавя как спонтатен в 10 г.с. ще изглежда като менструация, след като май-малкото ти изтичат околоплодните води, много кръв и съсиреци.

Не искам да обидя никого, просто това е моето мнение.

Е, моето мнение е, че е време да си представиш, че има и други случаи освен твоя. Искаш или не - обиждаш. Не е възпитано да си изкарваш лошите чувства към лекарката върху нас. Ние само се опитваме да споделим опита си, за да помогнем.
И аз не искам да обидя никого.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз мисля, че ако не си сигурна, както личи, щом се допитваш до нас, то по-добре да почакаш да се възстановиш още малко. Имай търпение, мисли за здравето си, за да не се окаже, че прибързваш. Нищо няма да загубиш, а напротив!
След кюртаж, по причина на мисед нам си какво, докторът ми препоръча 6-7 месеца да се пазя. Беше много настоятелен, но думите му не мога да цитирам. След това забременях веднага... Heart Eyes
Бъди разумна и ако желаеш се допитай до още едно медицинско мнение.
Поздрави и много здраве!

# 10
Момичета, благодяра за мненията. След първия цикъл ходих при моята гинеколожка и тя каза, че кюртажът от колегата й бил супер професионално направен. А и фактът, че точно на 28-я ден ми е дошло показвал, че всичко е наред. Шестте месеца били презастраховане на колегите й. Може би сега като ми свърши ще отида отново на преглед. Но размното си е 3 месеца да минат - т.е. след 20-ти август. newsm78

# 11
  • Мнения: 2 142
Ох, аз съм новичка в този форум. През март направих спонтанен аборт в 10г.с. Сега, все още съм в период на изчакване. Моят лекар ме посъветва да изчакам около 6 месеца преди да подновим опитите по бебеправене. 
Kristi_M , извинявай че ползвам твоята тема, но ми се иска да ви попитам как се пазите в периода на изчакване?

# 12
  • Мнения: 634
Е, моето мнение е, че е време да си представиш, че има и други случаи освен твоя. Искаш или не - обиждаш. Не е възпитано да си изкарваш лошите чувства към лекарката върху нас.

Наистина се извинявам, че съм прозвучала така  bouquet

Просто имах предвид, че по принцип не може да се конкретизира причината за мисед или спонтанен, така че просто няма конкретен и индивидуален случай или подход.

Точно затова повечето лекари препоръчват пълно възстановяване от 6 месеца.

michel, ние ползваме презерватив..просто винаги така сме се пазили... Simple Smile

Последна редакция: пт, 22 юли 2005, 09:01 от AndyB

# 13
  • Мнения: 7 640
класиката е 6 месеца, з-то така да се каже стената на матката си въстановява нормалната дебелина и ендометриума - нормалната структура. Даже за по-сигурно някои лекари изписват таблетки. Имам и колежка, която забременя след 1 мес., всичко и мина о.к., но си е бая рисково.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Пък аз имам позната, на която казаха да почака най-малко половин година, обаче не, та не - бебе ще правят и още на втория месец забременя и роди в 7мия. Понеже много рано е заченато, бебето било с някакви увреждания, роди се мъртво... Има ли нужда да се стига до там, пак да запитам?? За къде това бързане? За няколко месеца става въпрос, за Бога!

Общи условия

Активация на акаунт