Може ли някой да коментира резултатите от стерилна урина

  • 914
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 123
 Здравейте, днес взех резултатите от стерилна урина на дъщеря ми, която е на 2 год., утре ще я водя до педиатъра, но ми е притеснено до тогава и ако някой може да ми разясни повече, от лабораторията казаха, че не са и хубави.
 пише:

изолираха се М.т.10 на 3 степен/не знам как да го напиша/
ампицилин R
стрептомицин S
нилидис к-на S
гентамицин S
цефалотин R
УРМ S
кенамицин - пет
ср/cifroflo хастл./не го прочитам хубаво, защото е надписано с химикал мн. лошо/ S
сулфанамиди R

# 1
  • Мнения: 63
От това което си написала става ясно, че е изолирана някаква бактерия М.т. ама каква? Концентрацията на бактерията в урината е 10 на 3. По-долу са изброени различните групи АБ, R означава че бактерията е резистентна към тази група, S - обратното. Това се прави да прецени лекаря с какъв АБ да лекува. Само дето не се разбира каква точно е бактерията, това е някакво съкращение, което не ми е известно.

# 2
  • Мнения: 2 082
детето има ли оплаквания,защото по-принцип АБ се пие ,когато бактерията е на/д 10 на пета..

# 3
  • Мнения: 753
Да, определено са изолирали някаква бактерия, но моят съвет е да я повториш, защото при децата често урината при вземане не е особено стерилна.
Измии я хубаво вечерта и сутринта я повторете - за всеки случай.

# 4
  • Мнения: 1 545
Micrococcus spp.
Mycobacterium leprae
Mycobacterium tuberculosis
Myxobacteria

# 5
  • Мнения: 123
 Благодаря много на всички, които са отговорили.Утре сме на лекар и ще пиша какво е казал.

Общи условия

Активация на акаунт