Сложен казус

  • 3 431
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 039
Майчета, трябва ми съвет  Praynig На пръв поглед ситуацията изглежда смешна, но аз се притеснявам  Embarassed

Така...Става въпрос за следното. Малката ми племенничка, която е на 7 г., ми заръча за Коледа една кукла Барби. С нея сме много близки, тя ме обожава просто. Та, помоли ме да не казвам на майка и, че така си е позволила да си поиска. Аз обещах да не казвам. Съответно проверих за въпросната кукла, струва 60лв. Ние имаме да купуваме подаръци на общо 5 деца и сме решили бюджет около 20-25лв. за дете, понеже толкова можем да отделим в момента.  Така че няма да е честно да купим на нея въпросната кукла, това ще ощети другите деца.
Въпросът е в това как да се измъкна от ситуацията-не искам да казвам на майка и , защото така ще изгубя доверието на детето, а то е много ценно за мен. Не мога да кажа, че не съм я намерила, защото племенничката ми каза, че я има в Метро. Ако кажа, че съм нямала време да отида до там, това говори за незаинтересованост от моя страна. Ако просто и купя друг подарък, тя ще се разочарова. Мисля, че мога да пробвам да съм честна с нея и да и обясня истината, но не съм сигурна дали това е най-правилния вариант.
Вие как мислите?   bouquet

# 1
  • Мнения: 553
Мисля, че ако бъдеш честна с нея и й обясниш ситуацията ще те разбере. Кажи й, че примерно можеш да й купиш този подарък когато е нейният РД. Тогава няма да се налага да се взимат толкова много подаръци и би могла да вземеш куклата  newsm78 Ако те попита защо вече си й казала, че ще я купиш, кажи че просто не си имала предства колко е скъпа  Sunglasses Също й кажи че няма да е честно спрямо другите деца - само тя да получи най-прекрасният подарък за Коледа  Wink
Успех   bouquet

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Бъди честна!На 7г според мен едно дете вече може да бъде доста съзнателно и отговорно Peace Купи й я за Рд ,ако не е късно

# 3
  • Мнения: 2 039
Много ти благодаря   bouquet
Само да поясня-аз не съм обещавала, че ще я купя, а че ще потърся  Peace

# 4
  • Мнения: 4 841
Мисля, че обещанията трябва да се спазват. Малко прибързано си обещала, детето вече очаква точно този подарък. Според мен направи едно хубаво търсене - сигурна съм, че има и по-евтини Барби-та, поне аз съм виждала по сайтовете за около 30 лв. Е вярно, по-мънички са, но поне са наистина Barbie, а не друга марка. Поне аз така бих постъпила.

# 5
  • Мнения: 2 039
BirdsFlu , явно не си ме разбрала  Peace Аз НЕ СЪМ обещала, казах, че ще потърся и ще видя какво мога да направя по въпроса. И куклата, която тя иска, е точно определена, принцеса Алекса се казва. Търсих я в какви ли не сайтове, в ларедут се мъчих да я намаля, но не можах. Това е.

# 6
  • Мнения: 277
Има и по евтини Барбита, разбира се и дрешките им не са разкошно прелестни като на тези за по 60-100, но са истински Барбита. По бански, със спортни дрешки... Потърси по магазините! За 15 евро миналата година купихме на щерката Барби (тя ги колекционира) със спортна поличка и потник.

ПП - Сори и от мен -  не съм дочела до края предишния пост! Сетих се за коя става въпрос - рекламират ги! Купи й друга кукла, подобна и кажи, че другите са били двършили когато сте отишли! Wink

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 16:05 от hi-mama

# 7
  • Мнения: 4 841
BirdsFlu , явно не си ме разбрала  Peace Аз НЕ СЪМ обещала, казах, че ще потърся и ще видя какво мога да направя по въпроса. И куклата, която тя иска, е точно определена, принцеса Алекса се казва. Търсих я в какви ли не сайтове, в ларедут се мъчих да я намаля, но не можах. Това е.

Аха, ясно, наистина не съм разбрала  Embarassed Е, тогава спокойно можеш да обясниш, че въпросната Алекса ти е твърде скъпа, и да предложиш алтернативен вариант. Включително и това, да я купиш по друг повод.

# 8
  • София
  • Мнения: 896
Здравей,
Най-голямо разнообразие на кукли от този тип има в Джъмбо. Обикновено има по няколко варианта от една кукла - и около 20лв. и около 60 лв. Дано намериш това което ти трябва.
Ако пък няма, говори с детето този подарък да остане за друг повод, както са предложили мамите преди мен.
Успех  bouquet

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 355
Мисля, че все пак е добре да говориш с майката и да измислите нещо заедно, щом детето толкова много иска тази кукла.
Друг вариант -  да говориш с бабата и дядото и да купите куклата заедно като общ подарък.

# 10
  • Мнения: 1 217
И моят съвет е да се комбинираш с баба,дядо,бащата на момичето,леля,чичо за да вземете въпросната кукла.
Според мен детето очаква от теб тази кукла и даже щом ти е казала къде я има,значи много ти вярва.

# 11
  • Мнения: 2 039
Здравей,
Най-голямо разнообразие на кукли от този тип има в Джъмбо. Обикновено има по няколко варианта от една кукла - и около 20лв. и около 60 лв. Дано намериш това което ти трябва.
Ако пък няма, говори с детето този подарък да остане за друг повод, както са предложили мамите преди мен.
Успех  bouquet

Утре отивам да инспектирам Джъмбото  Peace А за майка и, не искам да казвам, че ме е помолила, но може да кажа, че просто много иска такава кукла и да и купи тя  Peace

Комбинацията в случая е неуместна. Утре като преровя Джъмбото, ще реша   bouquet

# 12
  • Мнения: 629
Не съм сигурна на 100 % че съм права  newsm78, но все си мисля, че най-добре за самото дете би било да говориш открито с него. Достатъчно голяма е за да разбира, а в същото време сте и достатъчно близки за да можеш да бъдеш откровена с нея. Просто й обясни, че  В МОМЕНТА нямаш толкова пари. Предложи да купиш куклата за друг повод или пък да се комбинираш с някой друг (баба, дядо). Така хем детето ще разбере, че това нещо наистина е скъпо, хем ако наистина много държи на куклата би се съгласила да я получи от няколко човека вместо един куп други подаръци. Тогава за нея би била дори още по-значима.
Пак казвам, че имам някои съмнения относно тези варианти, но понеже не съм фен на безкрайното разглезване на децата на такава една възраст все си мисля, че е редно да не очакват ВСИЧКО просто ей така. От друга страна пък ти не си нейн родител, че възпитанието, методите и ценностите да ги внушаваш ти...наистина е малко сложно. newsm78
Все пак опитай да поговориш с детенцето и в един открит разговор ще видиш според реакцията й колко точно трябва да се напъваш. Защото утре може да ти поиска и нещо не за 60, а за 600 лв...пак ли ще тичаш да го купиш?  Hug
И защо не трябва да казваш на майка й?! Какъв е проблема? Майката не одобрява този род кукли, или бройката им у дома, или цената? Мнението на майката никак не е маловажно. Все пак тя си има своите основания...

# 13
  • Мнения: 47 888
Алекса е 60 лв и в джъмбо, да не говорим че куклите лиана и алекса там (както и всички други) пеят на гръцки!
Според мен на 7 г спокойно можеш да изтъкнеш аргумента за средствата на детето/дъщеря ми е на 7 и много добре знае стойността на парите.
Или да се комбинираш с друг роднина- също много добър вариант.

# 14
  • Мнения: 961
Според мен трябва да си откровена с нея и да й кажеш истинската причина, заради която не можеш да й купиш тази кукла! Може да се разочарова, че няма да притежава куклата толкова скоро, но със сигурност ще научи нещо много важно, че си искрена с нея, че си коректна и държиш на думата си. Освен това можеш да обсъдиш с нея нов подарък или евентуално да се комбинираш с още някой човек, напр. майка й, но да й оставиш възможността тя да инициира това! На 7 години моята племенница беше много разбрана и склонна да се договаря!

Общи условия

Активация на акаунт