LCD телевизор SONY

  • 8 593
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 345
Моля,нека компетентните да изкажат мнение за този телевизор
http://www.electron.bg/product_info.php?cPath=25&products_id=6636
Благодаря на всички от сърце Simple Smile

# 1
  • София. Някъде из Младост-ите
  • Мнения: 30
Здравей,
Според мен не си заслужава поради причината:
Разделителна способност на дисплея (пиксели) - 1366 x 768 (3,1 мегапиксела)

За около 200-300 лв в повече може да се вземе нещо което е "Full HD" с подобаващо качество. Няма да има особена разлика за ТВ /поне близките няколко години/, но относно филмите от компютър и ДВД - визуализацията е от небето до земята Simple Smile. Но всеки си избира това което му трябва и което си харесва.
Ако ти харесва - дерзай, няма да съжаляваш. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 163
Септември си взехме Сони Бравия, нашият е Full HD , за сега съм много доволна.....

martinharry  е права и аз бихте посъветвала същото

Успех

# 3
  • Мнения: 6 712
Не знам доколко съм компетентна Mr. Green, но от нашата Бравия съм много доволна. Сонито си е Сони Peace

# 4
  • Мнения: 950
Интересувай се кое e по-добро LSD или плазма -за нея ме убеждават ,че има повече плюсове  ,макар че виждам че се интересуваш за конкретен модел , newsm78  не знам дали има тема за сравнение между плазма и LSD , повече инфо не е излишно   bouquet

# 5
  • Мнения: 3 770
Интересувай се кое e по-добро LSD или плазма -за нея ме убеждават ,че има повече плюсове  ,макар че виждам че се интересуваш за конкретен модел , newsm78  не знам дали има тема за сравнение между плазма и LSD , повече инфо не е излишно   bouquet

Има , ето я :  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=328501.0;all

Освен това Sony пуснаха модел с 200 херца опресняване на картината, най-високият такъв показател в Европа.(В Япония има и 240Hz, но отново е на Sony). При  BRAVIA™ Z4500 липсва  размазване на изображението при бързодвижещи се картини и надписи.

# 6
  • Мнения: 3 830
Със Сони Бравиа сме и сме много доволни. Peace

# 7
  • Мнения: 2 587
Преди няколко месеца си купихме Сони Бравия и засега сме доволни от него.

# 8
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Такъв взехме на децата за детската и нямам забележки Peace
Хубав е, работи си, а какво повече от това Mr. Green

# 9
  • Мнения: 9 120
Моля,нека компетентните да изкажат мнение за този телевизор
http://www.electron.bg/product_info.php?cPath=25&products_id=6636
Благодаря на всички от сърце Simple Smile

най - доброто на пазара за смешно ниска цена за качеството и марката , добре че има финансова криза та паднаха /тоест дойдоха човешки цени на пазара в БГ/
КУПУВАЙ ТАКЪВ сикупихме февруари само че за 1500лева и то 26'

# 10
  • Мнения: 345
Благодаря на всички за отговорите! Simple Smile Аз определено искам да е Сони Бравия, но колебанието ми е именно за пикселите, за това ми се искаше тези, които имат този модел да ми изкажат мнението,има ли проблем с образа, по принцип не сме манияци на тази тема, но все пак дали е очевадна разликата с FULL HD, а то се знае, че колкото повече пиксели-по-добре, но пък и по-скъпо...... Peace

# 11
  • Мнения: 161
Пикселите имат значение единствено при ДВД и филмите(е и игрите)
Ако гледате основно телевизия за размер 32" няма видима разлика между 1080i и 1080p възможности. Разликите се забелязват основно при по-големите размери.
Аз лично избягвам да купувам най-ниските класове на коя да е марка. Това което гледаш ти е най-ниската моделна серия на Сони (S) и е с най-изрязаните възможности.
Бих се интересувал от това как обработва кадрите при аналогова телевизия и дали не маже при бързодвижещи се обекти. За съжаление на живо трудно в някой магазин могат да ти пуснат HD сигнал от Булсатком, повечето са с аналогови кабеларки на които сигнала е толкова разцепен че човек не може да си състави качествено мнение. Другого определящо е обработката на цветовете - огледай добре как са и дали няма определено червеникави или синкави тонове.
Иначе Х серията на сони е с изключителни отзиви, но и парите са повече.
В общият случай не си струва да даваш пари за телевизор full HD ако той няма поне 100 херца.
И бих препоръчал отсега да се замислиш дали 32" няма да дойде малък. Ние като купувахме 32" си мислехме че е много голям, сега обаче без замисляне бих взел поне 37 ".
LCD телевизорите нямат онова излъчване на кинескопните телевизори.
А, ии не се подвеждай по данните за контраст и пр. всеки производител ги мери както му е угодно, и посочват динамичен контраст, който рядко е валиден. По-вярна характеристика е статичният контраст, но на някои табели нарочно не го пише....
Аз лично ползвам телевизор с 1800 : 1 статичен контраст и изображението му спрямо на това Сони е доста по-добро, въпреки че е в същата ценова категория.

# 12
  • Мнения: 345
chefolino, искрени благодарности за насочващия и подробен отговор. Наистина до момента пикселите бяха едва ли не най-водещия критериий, който да ме замисли какво да избера в крайна сметка. Разбира се контрастта също Simple Smile А каи според теб са марките, коита да гледам, освен СОНИ и какъв е твоя телевизор? Simple Smile

# 13
  • Мнения: 345
Искам да ви попитам и още нещо Simple Smile От магазина ми казаха, че конкретния модел е произведен в Словакия, знаете ли дали произведените там да с добро качество или има производство в други страни, където са на доста по-добро ниво? Благодаря ви Simple Smile

# 14
  • Мнения: 17 934
Първия ни Самсунг, който изпуши за една година беше произведен в Китай, втория, с който ни подмениха пише произведен в Словакия, сега като чета Сони, произведено в Словакия...Всички ли там ги правят вече или само по- евтините модели?
Искам да запитам 32 инча много ли са за разстояние около 2,5- 3 м за гледане?
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09038570
и мнението ви за този

Общи условия

Активация на акаунт