Да сложим ли пак памперс?

  • 1 500
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 219
Моля за съвет, че ще полудея. Дъщеря ми е на 2г и от два дни махнахме памперса през деня /слагаме го само като спи обед и вечер/ след като изчетох една камара теми тук, че трябва да се махне изведнъж. Така, отидохме купихме гащички и след следобедния сън махнахме памперса и обухме новите "гаасти".  В началото въобще неискаше да сяда на гърнето, сега вече посвикна и и е интересно, но в момента в който почне да пишка и скача като ожилена, иска да се гушка в мен и плаче.  Аз пак и казвам браво, не и се карам, но ме е страх да не се травмира.  На косъм съм да върна пак памперса, но отдруга страна да се отказвам толкова бързо и аз незнам вече какво да правя.
Та въпроса ми е към тези майки махнали памперса така изведнъж, имали ли са подобен период на нежелание на гърне?

Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 376
Ние го махнахме така изведнъж. Първата седмица беше кошмар. Почваше да реве само щом посегнех да му сваля гащичките , нито един път не се изпишка някъде другаде освен в гащите. Постепенно свикна да пишка и в гърнето или като го издържам на ръце.
На вън как пишкате , дърпа ли се или всичко е наред ??? Между другото ние също спим с памперс и скоро не знам дали ще го махнем , защо реши че трябва да махнеш и памперса за сън ??
Успех ви желая и много търпение !!! Grinning 

# 2
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Извинявай, ноооо махането на памперс изведнъж ми се струва много крайна мярка. При нас махането стана когато самото дете пожела колкото и нереално да ти се струва. Просто един ден каза махай пасана/памперса/ ще пишам на гърне. И да не си помислиш че сме нямали дни с напишани гащи, случваше ни се по честичко в началото но детенце бързо свикна. А защо не пробваш с тренировъчните памперс гащи и пак да ги събувате и да си сядате на гърне?

# 3
  • София
  • Мнения: 39 718
При Дияна също не стана изведнъж. Реших да махам памперса лятото - топло е и всичко съхне бързо. Тя ужким си казваше кога й се пишка. Но съм имала два случая - разхожда се тя по паркета в хола, застава на едно място, разтваря крачета и хоп локвичката на пода. Казвах и "теленцето на мама".
Постепенно започна да сяда по често на гърнето през деня, през ноща беше с памперс. Нямаше никакъв стрес от гърнето. Е, често се налагаше да бърша пода след нея ... но това са рисковете на професията "мама" Simple Smile

# 4
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Защо не пробваш с адаптор за тоалетна? На Деси и купихме, слагаме го на тоалетната чиния и й е много интересно.

# 5
  • Мнения: 18 542
Борис е на 2 и от тази седмица започнахме по-интензивно ученето на гърнето.

До скоро той не искаше да сяда на него. Сега като му кажа "хайде да пишкаш" той отива, сяда и винаги пишва вътре. Междувременно се изпуска и в памперса.

Първо пробвах да махна пампата и да го оставя по гащи, обаче за 20 минути сменихме 3 чифта и се отказах от този метод. После пробвах по голо дупе да го държа, ама той опика и оака целия апартамент - точно като малко кученце ooooh!  Crazy

Сега правим така: през 15-20 минути го подканям да седне на гърнето и да пишка. Малко е неудобно с обикновените пампи та ще взема памперс-гащи и ще продължим в този дух. Той все още не си казва, но се надявам и това да стане скоро. Навън го оставям да си върши работите в пелената за сега.

# 6
  • Мнения: 219
Благодаря ви момичета за отговорите, обаче аз го сложих памперса пак. Вчера след поредната мъка - пишка и се много, търка крачета едно в друго и неиска да се изпишка, никога не съм вярвала че може толкова време да стиска.Взехме и и седалка за тоалеттна на която и е много интересно да стои и толкова. ПОчна да плаче и да се суети в банята и накрая падна и си удари главата.Тя рев, аз рев и ме опишка цялата  като я гушнах. И реших че явно още не е готова и го сложихме пак, обаче като и се допишка отново ме търси да се гушни в мен, както и през нощта се въртя и плака доста.
Майка ми научи едно куче да пишка където трябва за два дни, аз не успях с детето си  Embarassed - решено пращам я при баба и другия месец Wink

# 7
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Напълно правилно си постъпила, йо-йо. Детето ще покаже кога е готово за тази крачка.
Денислав едва от третия опит успя да се пребори със страха си от гърнето.
Първия път беше на 2 години точно, но рева, тръка се и пак върнах памперса.
Втория път - когато стана на 2 години и 1 месец опитах пак, но и тогава само седеше на гърнето, а после пишаше в гащите. Перях като за световно.
Успехът беше неочакван, когато на 2 години и 2 месеца веднъж се върна от ясла и каза, че памперса го хапе. Беше се обринал от топлото и явно му щипеше.
Казах му, че трябва да пиша вече в гърне, ако иска да не го хапе памперса и той ме послуша.
Почти нямам инциденти оттогава /да чукна на дърво/.
Е, нощем все още е с памперс, но и тогава се събужда и ходи да пиша.
Апропо, пиша и ака само на тоалетната чиния, и то без адаптор. Не признава нищо друго.
Успех и на вас.

# 8
  • Мнения: 752
Колкото и странно да звучи детето наистина си казва кога за какво е готово. Ние от скоро също махнахме памперса, но когато тя беше готова. Бабите само ми намилаха, че била голяма и т.н., но аз не ги слухаш и я чаках да стане готова. Дълго време си беше с памперс, но пишкаше на гърне. И в един момент памперса си беше сух по цял ден и го махнах. Засега още й го слагам като спи, макар че в повечето случаи е сух. Ние имахме проблем с пишкането навън (както писах в една тема, но вече и този проблем го нямаме). Мисля, че на сила нищо не се постига, поне така е с моята лъвица. Постепенно, когато е готово детето само ще си покаже. (Без кризи и ревове махнахме и бибата и шишетето. Просто слушай внимателното детето). Желая ти повече търпение и успех и не слушай разни баби или мами, които ще ти казват:" ОО, голяма е вече, защо не прави това и това".

# 9
  • София
  • Мнения: 13 200
Според мен много си избързала, не с възрастта на детето, ами просто нещата трябва да стават постепенно. Първо да се научи на гърне да сяда, после да се маха памперса. Аз така направих. Дъщеря ми е на 2 г. 5 м. Ходи на градина от 1 г. и 2 м. възраст. Там я слагаха на гърне, но си беше с памперса. Сега лятото решихме да махаме памперса. Махнахме го и я подканяме да сяда на гърнето, защото още си казва, след като е свършила работата. Много рядко казва преди това. Спи с памперс следобед и нощем, но ми прави впечателение, че е удължила интервалите. Преди пишкаше на 20 мин, а сега понякога издържа по 2 часа и повече.. Така че според мен трябва да върнеш памперса и първо да почне да пишка на гърнето, а после да слагате гащите...

# 10
Не него слагай обратно памперса.. Парвите една - две седмици може да ти е тежко но детето бързо ще свикне. на големия ми син го махнах когато беше на година и половина (лятото) .
сега малкия ще го из4акам малко и просто решавам и го махам. в момента всяка сутрин го слагам на гарне и там варшим другата работа. за сега му е забавно.

# 11
  • Мнения: 219
Върнах го памперса, защото немога да гледам как се мъчи и стиска.Ще опитам пак след някой друг месец.  За сега съм скрила гърнето, но скоро ще го извадя и когато тя си реши. Тя се изплаши много когато пишваше помалко и се усещаше мокра и оттам нататък се започваше едно лудо стискане докато може да издържи и с рев се изпишваше напълно, но не и на гърнето.  Една приятелка скоро ми каза че момченцето и така се изплашило от акото си като го видяло в гърнето - тия малките същества са пълни с изненади.

# 12
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Ще ви разкажа за сина си. Слагах го на гърне още преди да навърши година, но само за забавление (така не го беше страх по-късно). Изобщо съм нямала намерение да махам памперса. Първо оставих гърнето в стаята само като мебел, да свикне с вида му. След това преди къпане го оставях да седи и каквото направи; хем да не ми пречи докато приготвям за къпане. Понеже знам, че когато пикочния мехур достигне определено ниво на развитие (мускулите, които го държат затворен) всичко си идва на мястото, не съм настоявала. Не е въпрос на научаване. Но баба му реши да го учи като навърши годинка. Пиеше много вода и пишкаше сигурно на всеки 10 мин. Като и напика 2 пъти мокета и се отказа. Така до 2 години си ходи с памперс, без никой да си помисли да му го сваля. На година и 2-3 месеца (лятото) му го махах през деня, вече разбираше и започнах да му обяснявам какво и как се прави (а той е много изпълнителен). Но поне гърнето му беше стар познайник. Винаги когато спи и на разходки из центъра беше с памперс. На по-близо може и без. През есента забременях, имах проблеми и той свикна с мисълта, че мама не може да го вдига, трябва да лежи, не трябва да се уморява и слушаше. И окончателно се научи на гърне - 2г и 5м. Нощем не смеех да го оставя без памперс по горните причини, за да не си отварям работа посред нощ. 2 месеца изхвърлях сухи памперси сутрин, докато се престраша да го оставя без памперс през нощта. Така сам се научи като беше готов. Оттогава се е напикавал нощем само 3-4 пъти като прекали с лимонадата вечер. Сега е на 4 г. научи се да се събува сам.
Щерката съм я слагала на гърне 2 или 3 пъти досега, но тя е много луда и се опитва веднага да става. Иначе го подритваме гърнето из къщи и няма страх от него.

Последна редакция: чт, 25 авг 2005, 03:20 от М_е_г_и

# 13
  • София
  • Мнения: 3 328
Тук е времето и мястото да кажа и аз, че махнахме памперса, макар и само за през деня. Като прочетох в една умна книжка /"Моето дете от 1 до 3 г." - Ан Бакюс/, а сигурно го пише и в други - няколкото нещица, които трябва да са налице, за да се приеме, че детето е готово да бъде учено да върши физиологичните си нужди в гърне или на тоалетната чиния с адаптер, реших, че това лято е последният ни влак Mr. GreenСрамотно ми се струва някак до 3-та си година да е с памперс. Взехме миналата неделя детско бельо от МЕТРО, много сладки пликчета - с Мини Маус, пък на нас тя ни е една от любимките LaughingИзпрах ги и в понеделник се почна...тогава, като се прибрах от работа, заварих тати бесен, а баба й  примирена. Цял ден ходили по нея с бърсалката за под. Но от вторник до днес, слава Богу, детенцето ни се преобрази. Самичко си търси гърнето, сваля гащичките, върши работата и взема салфетка, за да се подсуши - нали й го показахме в понеделник, че така трябва. Даже като легне за следобеден или нощен сън и й се припишка, почва да мрънка, въпреки, че вече е с памперс, и някой от нас става, за да й помогне да се справи със ситуацията по достойнство Grinning"Голямата работа" също в гърнето я върши, но понеже е със запек, по-рядко я върши, та затова не я отбелязвам така шумно и възторжено Simple Smile
Все още не сме решили да се пробваме и по време на сън да бъде без памперс, понеже, като го махна след сън или разходка, е мъ-ъ-ъничко намокрен. което значи, че е стискала, ама не съвсем. Ще изчакам сигурно и следващата седмица - да затвърдим добрия резултат през деня, и тогава ще минем към следващото стъпало Laughing
Според мен, веднъж махнат, памперсът не бива да се връща, освен ако детето не е прекалено травмирано от промяната. Но пък по-подходящо време за махане на памперса от топлото лято, евентуално ранната есен,  не виждам. Не че по което и да е време от годината бих я оставила с напикани гащички ей тъй - за да разбере колко е неприятно да е мокра. Мисля, че това не е отношение към човешко същество. Нито пък другото - като са понамокрени гащичките, да ги просна да се сушат на слънце и после пак да й ги обуя. Пиша го не случайно, а защото от устите на майки съм чувала, че го п равят, за да си спестят труда да ги изперат. Грехота е - бактерии и пр. Нали хигиената и здравето на детето ни са по-важни от едната спестена минута и красивия маникюр. А и латексовите ръкавици отдавна не са лукс Grinning
Извинете ме за частичния офф - мисля, че беше необходимо да споделя с вас тези мисли. Пожелавам успех в полезното начинание "махане на памперс" на всички родители и дечица, на които то предстои. На себе си и на Асинка - също Grinning

# 14
  • Мнения: 219
Много се радвам като разбера за успеха на майките за премахването на Памперса и като гледам почти всички успяват около нашата възраст 2г.  Да, обаче Марина много се стресна и въобще не искаше да пишка без памперса. Даже си я подканях да се изпишка - не ме беше страх от парцала след това, но то милото търка крачета и не пуска.
Засега ще изчакам да мине малко време и ще опитам пак септември.

Общи условия

Активация на акаунт