Колко време след раждане се прибира матката?

  • 8 433
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
След колко време се прибира напълно матката? Използвате ли някакви стягащи колани и има ли полза от тях?

# 1
  • Мнения: 544
Моят корем вече напълно се е прибрал. Не съм ползвала колани и незнам дали има полза от тях.

# 2
  • Временно
  • Мнения: 788
Чела съм, че матката възвръща първоначалното си състояние след 6 седмици,като кърменето ускорява този процес. Peace
Аз ползвах колан,но за много кратко и не мога да кажа дали има ефект.

# 3
След секцио е по-бавно, но пак около 6-7 седмици.

# 4
  • Мнения: 4 335
Каква е врьзката пребирането на матката и ластичен колан  Thinking
И аз знам,че матката се прибира за около 6 седмици.А колан ползвам,но коремьт ми още не се е прибрал напьлно.

# 5
  • Мнения: 2 803
За всеки е различно, при мене беше за около месец.

# 6
  • Мнения: 373
При мене беше за по-малко от месец. Мисля, че за всеки е различно Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 555
На 40 ден след раждането бях на преглед и матката ми беше възвърнала нормалните си размери.

# 8
  • Мнения: 1 919
около 1 месец

# 9
  • BG
  • Мнения: 1 900
Индивидуално е при всеки.

# 10
  • Мнения: 27 524
10 дни  Grinning

Веднага след раждането започва обратен процес - всеки ден се прибира с по 1см и в края на десетия ден вече не се напива. А кога се прибира коремът, то тогава вече е друг въпрос и е индвидуално Wink

# 11
  • Мнения: 236
Различное за всеки, зависи дали ти е първо раждане и т.н.Моята се прибра много бързо, даже още в родилното на 3-яден лекарката ми каза, че не личи да съм раждала. А за ластичните колани незнам, аз лино не мисля, че има голяма полза от тях!!! Peace

# 12
  • Мнения: 10 983
Коремът ми се прибра напълно за около 40 дни, значи матката за по-кратко време. Не съм ползвала ластични колани и гащи.

# 13
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И аз не съм ползвала, някъде около месец беше при мене  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт