Захранване с картоф???

  • 11 274
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Здравейте,мисля тея дни да захранвам,но се чудя картофа как да го приготвя.Дали да го обеля и после да го сваря или необелен на пара ????И само един ли да сваря и на другия ден отново да варя или може повече и да го съхранявам в хладилника??? newsm78 И има ли значение какъв сорт е картофа newsm78

# 1
  • Мнения: 27 524
По принцип, за да се запазят ценните вещества в картофа, е хубаво да се свари с обелката. Може и обелен, може и на кубчета, но тогава голяма част от нещата заминават. На пара също е добре, да, води се най-полесно и здравословно. За захранване ще си правиш непосредствено преди яденето, няма да пазиш за другия ден. Пасираш гладко и добавяш малко АМ или кърма вътре. Аз лично никога не успях да направя нелепкаво пюре и синът ми така и не го пожела. Сортове картофи има стотици, не знам в България дали е отбелязано кои са за пара, за варене, за пържене, за салати... много са. Успех  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 129
Аз първо го обелвам ,нарязвам го на малки кубчета и го варя.После пасирам. Няма никакво значение вида на картофа. А и предпочитам всеки ден да и приготвям храната.Едно средно голямо картофче мисля ,че стига

# 3
  • Мнения: 2 334
Аз също слагам картофите обелени и нарязани на кубчета да се варят.След това пасирам гладко като добавям АМ.Според мен недей да слагаш в хладилника поне в началото а всеки ден си приготвяй прясна храна  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 15 198
По принцип, картофите за пюре се варят обелени. Това е една от хитрините за приготвяне на хомогенно, гладко пюре. А да постигнеш гладка консистенция е особено важно в началото на захранването.
Вариш един, приготвяш, даваш 1-2 лъжички, останалото изхвърляш или хапваш ти. На следващия ден-пак така. Това бих те посъветвала.
В сортовете не съм се вманиачавала-правех пюрето от картофите, които имах в момента в къщи. Иначе има сортове подходящи за пържене, сортове, подходящи за варене, сортове, подходящи за готвене..... но чак толко не се престаравай.  Peace

# 5
  • Мнения: 80
Благодаря ви мами за бързите отговори HugДобре,че ви има за да има към кого да се обърна когато се нуждая от съвет  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
Варях го с кората,за да запазя повече от полезните в-ва.После белех и пасирах с пасатор.за да избегна лепкавостта,която се получава от пасатора,слагах повече мляко.Ставаше перфектно хомогенно.Варях нов картоф всеки ден.

# 7
  • Мнения: 4 433
на кубчета варях картофа,правех всеки ден.

# 8
  • Мнения: 9 973
на кубчета варях картофа,правех всеки ден.
всичко останало се изхвърля

# 9
  • Мнения: 564
Като захранвах и аз белех картофа  Peace За сортовете, не съм се вторачвала в това  Wink Peace Изхвърляй остатъка за начало  Peace

# 10
  • Мнения: 4 433
на кубчета варях картофа,правех всеки ден.
всичко останало се изхвърля
ми да...

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Всеки ден приготвях храната

# 12
  • BG
  • Мнения: 1 900
По-добре го вари с обелката и приготвяй храната на момента.

# 13
  • Мнения: 1 512
Беля,нарязвам на кубчета,варя,пасирам и добавям мляко за кърмачета.Остатъка изхвърлях в началото на захранването и до ден днешен ако остане изхвърлям.Всеки ден приготвям храната.

# 14
  • Мнения: 591
Аз варя картофа обелен и на малки кубчета, за да стане по- бързо. А сортове наистина има много и не всикчи са им вкусни на бебетата. Лиона например предпочита тези, които са по- жълти...и то нормално, по- белите са по безвкусни. Лошото е че се виждат чак като обелиш.

Общи условия

Активация на акаунт