Асоциални ли са диетите?

  • 834
  • 10
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Това е форума в който диетите са на почит. Почти всяка потребителка е на някоя от десетките видове диети.
Моля ви, обяснете, не ви ли ограничават в социалните отношения диетите и как преодолявате този проблем?
Ако примерно сте на плодова диета или пък на зелева супа или на такава, която не позволява храненето вечер....как дружите с хора, като седнете на вечеря или обяд някъде какво правите?
В този смисъл, пречат ли диетите и ограничават ли живота в социален аспект / в хранителен е ясно, че да/?

# 1
  • Мнения: 27 524
Не пречи. Въпрос на организация и настройка  Simple Smile

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Добре де, ако си на разделно примерно - ок, въпрос на организация е, ще се организираш да си поръчаш нещо разделно. Но ако си на зелева супа, как ще се организираш? Като настояваш вечерята да е на място където е включена в менюто ли / всъщност тоя бълвоч предлагат ли го някъде изобщо/? Или се организираш да не излизаш?

# 3
  • Мнения: 27 524
Ако съм на нещо чак толкова строго и безкомпромисно и искам да изляза, ами - ще откарам на минерална вода и това е. Ако каня гости, ще си сготвя отделно за мен. Ако съм на гости и гладувам с плодове и чай, ами ще си занеса. Не е нито срамно, нито трудно.  Simple Smile
Виж, ако сме на строго официално гости или коктейл, тогава става малко по-сложно  Grinning Но не мисля, че някое прегрешение понякога се отразява пагубно на диетата  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 58
Била съм на 3дневна екскурзия-банкет, ако мога така да се изразя по време на диета - проблем не видях, въпрос на воля!  Peace
Колегите са направиха на ..... да не уточнявам, аз си пиех кола лайт или минерална вода и в определеното за мен време си хапнах пилешко филе на скара. На сутринта те похъркваха блажено в стаите си, аз станах, направих си сутрешния крос, закусих си според програмата и си пийвах кафенце. Blush

# 5
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Можеш да хапваш преди излизане и така пристигаш в ресторанта/на гости сит. На място вече избираш някаква порция, която е "позволена" според диетата ти - пилешки филенца на скара, някаква салата... Аз съм много рядко на диета и никога не на много строг режим, но като знам, че в петък ще излизаме напр. няколко дни преди това се ограничавам в храната, след това засилвам аеробните движения и така  Peace Никога не съм намалявала социалните си контакти или излизанията по принцип заради диета  Naughty

# 6
  • Мнения: 4 678
Не виждам как Дюкан може да те ограничи Hug Peace  bouquet

# 7
  • Мнения: 22 343
Когато човек има желание, нищо не може да му попречи на социалните контакти.
А и не е речено, че единственото място за срещи са ресторантите.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Ок, Дюкан е от онези варианти, за които споменах в началото, че дават възможност.
Другият вариант - засищането в къщи. За мен отново не е. Ако едното ми излизане с приятелки, по женски, част от чието удоволствие наред с бъбренето е, то да бъде добре подсладено с храна, сладкиши и напитки / алкохолни визирам  Laughing/ е свързано с подобни режисури дни преди и дни след това, не благодаря. Удоволствието си отива.
Mirama, да, голяма част от контактите, вкл. и деловите се реализират именно на обяд или вечеря.
Задавам темата, не за да ви ядосвам или да предизвикам защитните ви реакции под формата на убеждение, че не, не е така. А защото аз самата, когато съм на режим, изпитвам огромни затруднения с контактуването. Не, че спирам да дружа, но част от удоволствието липсва.
Може би съм повече изкушена или просто страстта ми към удоволствията и приятното прекарване имат превес при мен пред последователността и твърдата решимост. Т.е. приятното прекарване сякаш ми е по-важно от диетата, ако трябва да бъдат поставени на кантар.
Интересуваше ме вашето възприятие на този проблем / за мен/. Благодаря.

# 9
  • Мнения: 214
...част от удоволствието липсва.
Може би съм повече изкушена или просто страстта ми към удоволствията и приятното прекарване имат превес при мен пред последователността и твърдата решимост.

Това е причината да не докарвам до край нито една започната от мен диета. Ако съм в период на ограничения просто спирам ходенето по кръчмите или си правя срещите в кафенета, или слагам край на диетата.
Мен определено би ме ограничила в социално отношение, толкова ми е силна волята за успех явно, и за съжаление не мога да дам съвет за решение на проблема. ooooh!

# 10
  • Мнения: 288
Това е форума в който диетите са на почит. Почти всяка потребителка е на някоя от десетките видове диети.
Моля ви, обяснете, не ви ли ограничават в социалните отношения диетите и как преодолявате този проблем?
Ако примерно сте на плодова диета или пък на зелева супа или на такава, която не позволява храненето вечер....как дружите с хора, като седнете на вечеря или обяд някъде какво правите?
В този смисъл, пречат ли диетите и ограничават ли живота в социален аспект / в хранителен е ясно, че да/?


Аз съм на такава диета (салата с диетично месо - пиле, риба), че не гледам на нея като на диета, понеже обичам тази храна, засища ме и съм удовлетворена от вкуса. Следователно, ако седна на маса да ям с хора, които ядат друго - не ми пречи - и аз си ям моето. Има една подробност, обаче - не се храня навън вече. А и аз съм си домошар повече, отколкото да хайманосвам. Предпочитам уюта на дома пред заведенията за хранене, баровете за пиене и дискотеките, което не значи обаче, че не излизам въобще - излизам понякога. Ако има нещо, което да ми пречи, то не е самата диета, а желанието да се прибера след зала вкъщи и то даже думата "пречи" не е на място. Понякога си позволявам да се омагьосам с алкохол с някой - не ми пречи. Пък и предпочитам пътуванията, пред излизанията на заведения, ако трябва да уточнявам и избирам, което не е асоциален живот. Предпочитам да излизам пролетта и лятото на въздух - да седнем на пейка сред зеленина, на капанче или нещо такова. Също и спокойствието, спокойния лаф с усмивка и т.н.
Напълно нормален живот, смятам, си водя.
И не, не ми пречи диетата ни най-малко - начина на хранене и спорта е начин на живот, след като свикнеш.

Общи условия

Активация на акаунт