Първи месеци-козметика и грижа

  • 552
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте настоящи и бъдещи мами Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Аз съм бъдеща мама и понеже ми е за първи път съм доста неорентирана и притеснена как трябва да се грижа за себе и бебо през бремеността.
Искам да ви попитам дали е вредно боядисването по време на бременоста  и какви кремове за тялото трябва да ползвам.Аз в момента съм 6 г.с.
Ако някой се сети за нещо ,което трябва да се прави  или пие през първите месеци ще съм му мн.благодарна.
 Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 7 186
Няма проблем с боядисването, поддържай се както обикновено, това че си бременна не означава, че трябва да се занемариш. Боята няма да навреди на бебето, може да ползваш безамонячна боя, ако все пак те притеснява нещо- тези на "Гарние" с маслото от маслина са много леки например.
Започвай повече да се грижиш за кожата си- мажи се по- честичко с лосиони за тяло, има много хубави спициализирани мазила против стрии и за бюст- пусни една търсачка, за стриите специално има много теми, пускани досега.  Peace

# 2
  • Мнения: 1 999
Здравей lioni,
За боядисването не се притеснявай, аз лично си изрусявам косата редовно и това по никакъв начин не вреди на бебчето!  Разбира се аз се консултирах преди това и с лекарката ми и тя потвърди, че не ми пречи, даже каза, че сега трябва да полагаме повече грижи за външния си вид. Аз много харесвам боите на Garnier, които са с естествен зехтин и не ми изтощават косата изобщо! smile3503
Иначе за тяло е хубаво да си вземеш профилактично  някакъв крем против стрии. До този момент не са ми се появили, но въпреки това се мажа с крем Дева след като се изкъпя и съм много доволна от него.
На пазара има много голямо разнообразие от такива мазила. Питай в магазините за козметика а също и в някои бебешки магазини. Ще ти препоръчат сигурно и други кремчета.
А лицето ми го почиства козметичка и се чувствам много добре след това. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт