Дайте ми съвет за Молуски!

  • 1 696
  • 3
  •   1
Отговори
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Малката ми дъщеря има молуски по крачетата и корема. Опитахме се веднъж да ги кюретираме, но тя се разплака и докторката я остави на мира. Забелязвам обаче, че се размножават и отидох пак при нея и тя ме посъветва или да ги горим с азот, или пак с кюрета. Моля ви мами за съвет какво да правя. Ровя се постояно из нета и ми се е свила душицата, да намеря нещо подходящото, но всичко стига до кюрета и азот. Какво може да последва, ако ги оставя така! Вече незнам какво да правя и какво да предприема. На всичкото отгоре сме с атопичет дерматит което ни кара и доста да се почесваме и така разкарвавяваме пъпчиците. Дайте ми някъква идея и съвет какво да направя.

# 1
  • Мнения: 2 163
И аз имах като малка. За съжаление едниственият ефикасен начин за отстраняване е кюретажът. След баня раните трябваше да ми ги мажат с йод докато зарастнат. Ако скоро не вземете мерки наистина ще се разпрострянат из цялото тяло. Няма ли начин лекарката да я напръска с Лидокаин, за да не я боли - макар че не знам дали е подходящ за дечица?

# 2
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Съжалявам за дъщеричката ти, но кюретажът е единственият начин  Sad В противен случай се размножават. Разчесването и разкървяването води до същото  Sad Единственото, което ми идва на ум е да ги кюретирате на етапи  Rolling Eyes

# 3
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Опитаха се да я кюретират, но успяха да махнат само 2 пъпчици и на трета докторката вече не издържа. Малката се разрева и то доста. Беше ужасно, въпреки че я беше намазала с лидокаин. Чудя се дали не могат да я обезболят по друг начин?!

Общи условия

Активация на акаунт