7.350кг. на 3месеца,успокойте ме, моля ви

  • 425
  • 4
  •   1
Отговори
Току що се връщам от консултация.Бебето ми е на 3месеца, наддало е последния месец 1,350кг.Роди се 3кг.Миналият месец беше наддал 1.700кг и вече е 1.750кг.Педиатарът се притеснява да не направи рахит,защото кармата била бедна на калций а колкото по бързо наддава бебето има нужда от повече калций.Бебето ми е само на кърма,храни се на 2-3 часа за 10-15мин.Много е живо,постоянно се движи,спокойно е и весело.Много ми се иска да продължим само на   кърма на поискване,но ако има проблем ще ми огранича яденето.Нормално ли е на тази възраст тези килограми..[email][/

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Ето, успокояваме те LaughingНормално е, макар и не чак толкова често срещано.Не се шашкай толкова за този рахит, в някои държави дори и вит.Д допълнително не дават...май е повече за паника на родителите WinkСега нали е лято, извеждайте се на слънчице голички, давай си Вигантола и си кърми на воля.Не можеш сега да ограничваш детето, защото за него кърмата набавя и течности, не само хранителни вещества и ако сте само на кърма, а не му даваш достатъчно често, може да се обезводни.

# 2
Абе объркала съм килограмите ,сега е 7.750,а не 1.750 Embarassedнали трябвало на 6мес. да е два пъти теглото което се е родило,ние го минахме още втория месец

# 3
  • Мнения: 6 243
И аз да кажа - спокойна бъди, наддавате доста, но не е необичайно. Освен на Белинда златото, и моя син наддаваше - той по 1 500 г през първите три месеца. Не е имал рахит. Лекарите се презастраховат. Как ще му ограничаваш кърмата на дете на 3 месеца - не е логично. Разхождайте се на въздух, хранете се когато и колкото искате (без да даваш подсладена вода), а за останалото не се притеснявай излишно. Притесненията ги остави като влезе в пубертета.

# 4
  • Мнения: 181
Ахееее, и моя син е същия. Миналия месец беше 7300, а този е вече 8 кг Grinning Много си е добре даже, днес му купих якенце за 1 годинка, таман му е Joy

Общи условия

Активация на акаунт