кактуси

  • 1 440
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
има ли почитателки на това цвете. много ги харесвам ,но не умея да се грижа за тях .изглежда ги преполивам и започва да гние. как мога ,от това което е останало ,да си хвана нанова любимото цвете.пускат ли корени по някакъв начин и как да го засяда на ново

# 1
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 289

 Аз обичам кактуси и имам няколко вида.
Билянче,зависи какъв ти е кактусът.Не всички могат да се пресаждат.Има листни кактуси като епифилиум или коледниче,които могат,но компактните като изгният е безвъзвратно.Купуваш си нов и го поливаш сега на две седмици малко,а през лятото - като много изсъхне почвата.По-често се поливат само при цъфтеж.Какъв е твоят?

# 2
  • Мнения: 33
 Sad подарък е от мъжа ми и ми е много мъчно за него.ама и аз съм една...от 8 години си го гледам и доста порасна . пуска си едни топчета , с които расте , ама няма листа.ако бодна някое от тези новоизрастнали топчета , дали няма да се хване .

# 3
  • Мнения: 1 558
ако бодна някое от тези новоизрастнали топчета , дали няма да се хване .
Ами пробвай, те така се размножават кактусите.
Почвата трябва да има примеси на пясък или да е специална почва за кактуси, да има добър дренаж. Поливай рядко и с вода, която не е много варовита. Кактусите имат нужда от свеж въздух в помещението, да не са на тъмно място.
Всъщност тук може да откриеш твоя кактус и да прочетеш повече за отглеждането му.

# 4
  • Мнения: 1 906
Аз бях много запалена по кактусите. Като ученичка имах над 30 вида   Crazy и след дългото им събиране и отглеждане за една зима ми измръзнаха всиките  #Cussing out ! От тогава бях решила повече кактуси да не гледам, но са си ми слабост  Laughing .
Сега имам един, точно като на Билянче. Израстват му "топчета". Аз доста съм раздала от тези "точета". Чупя внимателно "топчето" и го засаждам. Все пак не съм абсолютно сигурна твоя, какъв е.
ВАЖНО: Зимата задължително го държа на студено и го поливам не по-често от веднъж на две седмици. Всяко лято се отрупва в невъобразимо красиви цветове  Heart Eyes .

Общи условия

Активация на акаунт