Как да отслабнем без да стресираме тялото си

  • 932
  • 9
  •   1
Отговори
 bouquet zdraveite na vsichki   bouquet
Da obsadim dobrite i loshite strani na dietrite i sresa na koito se podlagame, imali po lesni i bezbolezneni nachini da otslabnem

Последна редакция: нд, 18 май 2014, 00:22 от Адри́

# 1
  • Мнения: 2 959
...Da obsadim dobrite i loshite strani na dietrite i sresa na koito se podlagame...
Привет, Ели! Наистина хубав въпрос повдигаш, но и доста обсъждан! Според мен има начин, но всеки трябва да го осмисли и открие сам, преживее и надрастне! Виж тук Додо започна подобна дискусия наскоро, така че ако искаш вземи участие! А Ти ако отричаш диетите, на някакъв спорт ли разчиташ комбиниран с правилно и добре балансирано хранене или Си имаш собствена методика за борба с излишни кг и за добро самочуствие?

# 2
  • Мнения: 288
  bouquet zdraveite na vsichki   bouquet
Da obsadim dobrite i loshite strani na dietrite i sresa na koito se podlagame, imali po lesni i bezbolezneni nachini da otslabnem

За да не стресираш тялото си трябва да не го лишаваш от белтъчини, мазнини и въглехидрати като съобразиш здравословния им прием като количество за организма ( от - до колко белтъчини на ден, колко въглехидрати и колко мазнини) като в същото време го съобразиш като съотношение на едните към другите, към третите, съответно с дадения хранителен режим, който си си избрал (диета за отслабване, диета за напълняване или диета за поддържане на теглото).
Трябва да се съобразява приема калории, според дневния енергиен разход на индивида, съобразявайки го и с метаболизма на индивидуалния организъм. Също и кога приемаш белтъчините, кога мазнините, кога въглехидратите. Белтъчините ги дават предимно вечерно време. Въглехидратите сутрин. За мазнините не съм убедена. И примерно (според мен, ако има биолози или диетолози - да ме поправят, ако нещо бъркам), ако приемаш 2 пъти на ден въглехидрати - вечер да е по-малкото количество.
Това е общо казано. Иначе има доста подробности.
Аз се зарибих сега да чета за отделните групи, но да ти призная можеш да се специализираш с материалите, които има в нет.-а и сам да прецениш.
Между другото е вредно да се приемат само белтъчини, както има дни в някои диети. Хората са казали - ежедневно въглехидрати, мазнини и белтъчини, но в определени количества, съобразно с метаболизма на индивидуалния организъм, енергийния разход за деня и т.н., и т.н. И за въглехидратите е важно какви (прости, сложни) точно приемаш под формата на какво и т.н.  И без спорт не стават нещата, а ако станат не е здравословно. Спорта се отразява на имунната с-ма, на сърцето, на тонуса, на отделянето на токсини, на мускулатурата (въобще фигурата и целия организъм) и т.н.
Пфу, аз още се уча, докато чета, но определено полезна информация и най-важното ефективна.

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 00:21 от Cantrell_NY

# 3
  • Мнения: 4 678
Запис Mr. Green

# 4
  • Мнения: 288

Ха, добре дошъл в дружинката!  Flutter
Я, сега изнеси и ти една лекция - присъедини се към "лекторите"  Laughing Laughing Така като гледам 100% четеш за това, особено като и тренираш Simple Smile  Crazy Laughing Sunglasses

# 5
  • Мнения: 4 678

Ха, добре дошъл в дружинката!  Flutter
Я, сега изнеси и ти една лекция - присъедини се към "лекторите"  Laughing Laughing Така като гледам 100% четеш за това, особено като и тренираш Simple Smile  Crazy Laughing Sunglasses

Ох..не ми се пише тази вечер Mr. Green
..ти си права Hug  bouquet

# 6
  • Мнения: 288


Ох..не ми се пише тази вечер Mr. Green
..ти си права Hug  bouquet

Благодаря  Blush Flutter за букетчето и потвърждението. Simple Smile  Hug

Иначе ми се иска някой да ми обясни за въглехидратите в прясното мляко - 4,7 г. (гледам съдържанието), че ми е любопитно - нещо не намерих (не схванах) какви се падат - сложни, прости.  Crazy Май се падат сложни от животински произход, ама не съм сигурна....

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 23:33 от Cantrell_NY

# 7
  • Мнения: 1 599
Здрасти,


Аз съм на режимите на Ипократис хубавото при тях е че се яде всичко , но по малко! Има и 1 свободен ден, в който ядеш дори и сладко  Wink Не се сваля прекалено бързо ( 1 кг на седмица) , но не лишаваш организма си от нищо   Peace



# 8
  • Мнения: 4 678


Ох..не ми се пише тази вечер Mr. Green
..ти си права Hug  bouquet

Благодаря  Blush Flutter за букетчето и потвърждението. Simple Smile  Hug

Иначе ми се иска някой да ми обясни за въглехидратите в прясното мляко - 4,7 г. (гледам съдържанието), че ми е любопитно - нещо не намерих (не схванах) какви се падат - сложни, прости.  Crazy Май се падат сложни от животински произход, ама не съм сигурна....
Млечните продукти са изградени от прости въглехидрати Wink  bouquet
Лек ден  bouquet

# 9
  • Мнения: 288


Ох..не ми се пише тази вечер Mr. Green
..ти си права Hug  bouquet

Благодаря  Blush Flutter за букетчето и потвърждението. Simple Smile  Hug

Иначе ми се иска някой да ми обясни за въглехидратите в прясното мляко - 4,7 г. (гледам съдържанието), че ми е любопитно - нещо не намерих (не схванах) какви се падат - сложни, прости.  Crazy Май се падат сложни от животински произход, ама не съм сигурна....
Млечните продукти са изградени от прости въглехидрати Wink  bouquet
Лек ден  bouquet

Мерси много   Nature Sunny !

Четох за животински и растителни, прости и сложни (знам и приоритетите, вече), но не ми беше станало много ясно в кои продукти са прости и в кои сложни (като това за млякото).
Значи употребявам прости въглехидрати, което не било мн. добре за спортуващи. Е, карай, пак въглехидрати съм включила.

Приятен и усмихнат ден, Поцка!   Nature Sunny

Общи условия

Активация на акаунт