осолено свинско филе

  • 5 507
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 531
искам и тази година да направя осолено свинско филе в морска сол. ако го държа три дни, става много солено. ако е по-малко - не е така солено, но се притеснявам да не се разболее някой в къщи.
моля мамите, които правят такова филе в къщи да споделят колко време го осоляват, изкисват ли го след това и изобщо каква ви е технологията.
някои правят и рибка по този начин, така че приемам и такива рецепти.
поздрав!

# 1
  • Мнения: 9 107
аз правя от много години, ето моята рецепта за Пастърма Там пише колко я държа и как процедирам.

По същия начин правя и солена риба - паламуд или скумрия, но нея не "провисвам", а завивам в хартия и прибирам в хладилника - там е студено и в хартията се суши. Първите 2-3 дни сменям хартията, че се мокри, след което оставям 1 седмица. Знам, че рибата трябва да стои 40 дни, з ада узрее месото и, но аз дори седмица я задържам трудно  Blush

# 2
  • Мнения: 5 001
Аз направих тази година кайзер пастърма

Затрупах месото за 24 часа в морска сол.После потопих във вряща вода за около 4-5 мин.. Подсуших,продупчих и прекарах по един здрав конец за да може да се закачи и овалях в каша от чимен,червен пипер,счукан чесън,малко черен пипер и вода(да стане на гъста каша).Провесих ги на балкона да съхнат.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Аз го държа 3 дни в готварска сол; после измивам, потапям във вряща вода за около 2-3мин., овалвам в подправките и закачам на пръта до луканките Crazy

# 4
  • Мнения: 1 906
...
някои правят и рибка по този начин, така че приемам и такива рецепти.
поздрав!
Баща ми осолява риба, но само през лятото. Иначе я оставя за 24 часа в морска сол. После я измива хубаво със студена вода, нанизва я и я оставя да изсъхне. Става страшно вкусна и се запазва дълго, дълго.

Общи условия

Активация на акаунт