От каква възраст детето се храни по 3 пъти на ден?

  • 2 435
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
 Heart EyesТова ми е въпросът Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 5 940
Според мен, когато пожелае. Синът ми май вече се храни по три пъти, като изключа междинните хранения с плодове.

# 2
  • Мнения: 304
В Детската градина където децата са до 7 годишна възраст ги хранят по четири пъти на ден без вечеря.И вече детето само си преценява колко храна му е достатъчно на ден

# 3
  • Мнения: 1 512
От когато пожелае да се храни по 3 пъти на ден.Ако някоя мама ти каже след втората  година например и твоето дете плаче от глад ти ще до държиш на трикратно хранене ли?

# 4
  • София
  • Мнения: 15 197
Не знам.
Иво е на 5,5г. и още се храни 4 пъти дневно-ако броим следобедната закуска.

# 5
  • Мнения: 1 062
Голямата ми дъщеря е на 6г. и се храни по 4 пъти дневно - закуска, обяд, следобедна закуска, вечеря.
Малката ми дъщеря е на 1г.4м. и се храни по 5 пъти - закуска, обяд, следобедна закуска, вечеря, АМ преди сън ( което си считам за ядене направо, защото понякога и закусва с него )

# 6
  • Мнения: 6 711
Хм, аз не ям три пъти дневно, а четири! Mr. Green За дете - не знам Laughing Laughing

# 7
  • Мнения: 1 449

Брой хранения за 1-6 год.:
* 3 пъти основно хранене + 1-2 междинни хранения
* 4 пъти хранене, горе-долу еднакви количества, през около 4 часа

Дете на 1-3 год. има нужда от същия брой хранения като дете на 4-6 год.
Разликата е в количествата и калориите.

# 8
  • Мнения: 1 596
Според мен, когато пожелае. Синът ми май вече се храни по три пъти, като изключа междинните хранения с плодове.

Благодаря много на всички Heart Eyes
С детето на Валери са набори.
Виждам,че моичкия и той върви към 3 пъти(+междинни плодове).
Затова реших да ви попитам Heart Eyes

# 9
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Според мен е много рано да отпадне следобедната закуска. Децата се хранят по 4пъти на ден, поне до 7год.

# 10
  • BG
  • Мнения: 1 900
Когато реши самото дете.

# 11
  • Мнения: 1 596
Не знам заради времето ли е(часовото време),но като му дам следобедна закуска в 17ч и към 19-19.30 е зел дал за сън,кисел и едвам го нахранвам и го слагам до 20 ч да спи.
Та затова се чудех какво да правя.
Да може би лятото е по-друго,навън е светло и няма да му се спи толкова newsm78
Или да сменя часовете на хранене.....

# 12
  • Мнения: 9 973
още е малко ми се струва

# 13
  • Мнения: 1 979
И аз мисля, че няма точно определен момент, когато храненията трябва да станат 3! Детето само показва, но според мен трябва да има четири основни хранения на ден! Опитай да изместиш по-рано следобедната закуска! Peace

# 14
  • Мнения: 5 940
Според мен, когато пожелае. Синът ми май вече се храни по три пъти, като изключа междинните хранения с плодове.

Благодаря много на всички Heart Eyes
С детето на Валери са набори.
Виждам,че моичкия и той върви към 3 пъти(+междинни плодове).
Затова реших да ви попитам Heart Eyes
Ти си познаваш най-добре детето, апетита му, усещаш как се чувства най-добре. Иво понякога има и четири основни хранения, но като че ли преобладаващо се храни три пъти на ден. Просто единият път ми отказва и не го насилвам. Виждам, че му идва повече. Особено в дните, когато между храненията яде по-калоричен плод като банан или авокадо.

Общи условия

Активация на акаунт