кога да започна да давам и 3те бурканчета от ДК?

  • 1 725
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 363
Става дума за следното;от вече месец синът ми яде Дк.Тъй като яденето ми сеструва много,за сега давам на обяд или основното или супата с малко хлебче,около 15.30 хапва десерта,а в 18.30 вечеря АМ с 2 бисквити.Струва ми се много да дам супата преди млякото,както  ми се вижда нередно да дам супа +основно на обяд и така не мога да намеря мястото на едното бурканче в режима.Предполагам ,че на пролет ,когато се смвни времето,синът ми отново ще ляга в по-нормално време и тогава към 18.30 бих дала супа ,а към 20-20.30 АМ.Споделете вашия опит и съвети ,благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 781
Запис Peace
Аз давам към 13:00ч. месното, към 17.30ч. давам десерта и в 20.00 супата. Мляко си пие задължително в 21.30 преди заспиване Hug

# 2
  • Мнения: 304
Синът ми е по-голям и на обяд изяжда супата, второто и плод. Десертите предпочитам да не му ги давам. Така че спокойно той може да изяде три бурканчета. Ако не му е вкусно не го насилвам, но пък ако му харесва си ги изяжда без проблем. За вечер му приготвям зеленчукови супички.

# 3
  • Мнения: 1 062
Дъщеря ми е на 1г.4м., но не можеше да изяде на веднъж двете яденета. Давах на обед месното ястие, за вечеря супата. Десертите изхвърлях почти винаги. Сега от 2 седмици и готвя аз.

# 4
  • BG
  • Мнения: 1 900
И да му ги дадеш и 3те неща,като му идват множко-какъв е смисъла да кажеш ,че ги даваш.

# 5
  • Мнения: 1 763
Моят син на 9 месеца започна да изяжда всичко от кухнята. На обяд давам второто, към 17-18 часа супата и десерта, като не винаги изяжда целия десерт, но не е и нужно, преди сън АМ.

# 6
  • Мнения: 9 973
давала съм винаги всичко

# 7
  • Мнения: X
Голямата никога не е изяждала и трите на едно хранене. На обяд давах второто и за десерт плодово мляко/пюре, след обед давах крема и за вечеря супата със сухар.

# 8
  • Мнения: 1 981
Синът ми започна млечната кухня по-късно и му давах и трите бурканчета: основното за обяд, десертът - за следобедна закуска, а супата - за вечеря!

# 9
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Все още давам на обяд 2-то, следобяд десерта и за вечеря супата.

# 10
  • Мнения: 1 572
А защо не смениш  АМ+двете бисквитки със супата ?

# 11
  • София
  • Мнения: 2 734
Никога не съм давала и 3-те на едно хранене.Давах половината супа и цялото второ на обед,а следобед кремчето.Вечер беше на мляко.Като стана на годинка и няколко месеца започнах да давам другата половина от супата вечер,преди банята и млякото,а дотогава я хвърлях.

# 12
  • Мнения: 4 014
Според мен засега най-правилното е да предлагаш на обяд малко супа - около 30-50 мл., а после второто - колкото изяде.
Аз така правех, но понеже отскоро няма апетит се отказах от супата, защото като си върти главата и не иска да яде, всичко става в супа.

Имаме дни, в който супата и второто са с еднаква гъстота и ми се налага да обединявам твърдия ресурс от двата буркана, за да докарам нещо що годе по-гъстичко .

# 13
  • София
  • Мнения: 15 215
Никога не съм давала 3-те бурканчета на едно ядене. Това си е много храна. Дори и когато Иво беше на 3 и взимахме храна от ДК за последно-пак му беше много.
В началото давах половината супа (при нас  бурканчето със супата не беше пълно) и основното за обяд, а десерта-следобяд.
Като порасна, започна да яде цялата супа и основното за обяд.

# 14
  • Мнения: 530
На мен ми се вижда много едно дете на тази възраст да изяжда и 3- те бурканчета наведнъж. Та това си е направо грамаж за възрастен човек. Моята дъщеря (1.10г) изяжда на обяд основното ядене от ДК + сухар и малко сирене. Това към 12 ч. В 16.30ч. изяжда супата + сухар. Десерт не взимам, защото тя не обича сладки неща. Но все пак си има по- ящни дечица, които могат да се справят с цялото ядене наведнъж. Да им е здраве!

Общи условия

Активация на акаунт