Здравейте

  • 2 700
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 611
Здравейте,
за първи път влизам в този подфорум, за първи път и пиша.
Разделени сме от 5 месеца, всеки си има дом, детето живее с мен и аз се грижа за него. Бащата го взема от време на време, всеки вторник го води на хор и май с това се изчерпва. И сметките по детето делим.. доколкото може да се делят.
Показала съм му, че в моята къща той е на гости. Достатъчно го търпях (а и той мене). Сега сме Щастливо разделени (по закон няма как да се разведем преди да можем да докажем, Че сме живели една година разделени). Имам приятел, познават се.
Вчера БНД дойде на гости послуаай Николаус. таман преди да си тръгне ми зададе въпроса "Къде Ще караМЕ Коледа?" Казах му, Че обе не съм решила, но в случая бях Шокирана и не реагирах адекватно. Всъщност нямах намерение да караме Коледата заедно. Коледа е семеен празник, а ние с него вече не сме семейство. Хайде на рожденния ден на малкия и той Ще дойде ама... да се съберем новия, стария, аз и детето... Ще ми дойде малко нанагорно  Crazy
Не искам да караме Коледа заедно, но пък като знам, че БНД си няма никой друг освен нас и го съжалявам, е има един брат ама му е само той... И таман се отдам на съжаления и се сещам как ме остави сама с детето и хукна по чуждите държави при л*бовници...

# 1
  • Мнения: 910
А детето как приема "стария" и "новия" както ги наричаш. В смисъл една коледа с двамата как ще му се отрази?

# 2
  • Мнения: 2 175
Уф, и аз съм в подобна ситуация.. #2gunfire
БНД ще кара  Коледа с приятели и свекърва ми в едно габровско село и иска да вземе малкия (и аз ако искам да дойда). Но аз естествено - не искам..)
А малчо вика, че без мен нямало да замине при тях..
Трябвало всички заедно да празнуваме Коледа.
Казах му - "Няма начин" - оттук нататък ще си празнуваме празниците по отделно и той ще избира с кого да ги прекара. Но при положение, че живее с мен всеки ден, може би е редно да отдели и на баща си малко време..
Съгласи се, ама с неохотство.. Embarassed

# 3
  • Мнения: 3 611
А детето как приема "стария" и "новия" както ги наричаш. В смисъл една коледа с двамата как ще му се отрази?


Детето приема ситуацията повече от идеално (пу пу да чукна на дърво). С една обща Коледа то няма да има проблем, даже Ще се зарадва, но аз Ще имам. Не ми е удобно да ги събирам двамата, все пак сме разделени от 5 месеца, пък и не само _ като цяло ми е странно. Не съм имала близки разделени или разведени и ситуацията ми е нова, не знам как да реагирам.  Confused
Освен това сме канени на гости...

# 4
  • София
  • Мнения: 1 352
Ти явно си имаш планове, имаш и нов човек до себе си. Защо не оставиш детето да празнува Коледа с баща си?
От колко време сте женени с БНД? Ако са повече от 3 можете да се разведете по взаимно съгласие и без да доказвате че сте във
фактическа раздяла от 1 година.

# 5
  • Мнения: 1 023
Ти явно си имаш планове, имаш и нов човек до себе си. Защо не оставиш детето да празнува Коледа с баща си?



и още пове4е - има и коледа на обед и коледа за ве4еря. едната в едната къща, другата в другата. варианти има. не е като да няма.
какво толкова?!

# 6
  • Мнения: 44
 Миналата година бях в подобна ситуация и попитах БНД кой празник си избира да е със сина ни ни,Коледа или Нова Година,той си избра Коледа,после обясних на детето и всичко мина добре.А това за вечерята и обяда също е добра идея,но ти за себе си говориш,абе той да не си е въобразил,че като се отнасяш добре искаш да се съберете и за това да ти е задал въпроса по този начин?

# 7
  • Мнения: 1 588
Разделени сме от 5 месеца... Имам приятел, познават се.
... Коледа е семеен празник, а ние с него вече не сме семейство. ...
... Не искам да караме Коледа заедно, но пък като знам, че БНД си няма никой друг освен нас и го съжалявам, е има един брат ама му е само той... И таман се отдам на съжаления и се сещам как ме остави сама с детето и хукна по чуждите държави при л*бовници...

Всичко това ми звучи някак противоречиво... Първо, хубаво е, че поддържате добри отношения с БНД. Второ, как пък така ти вече имаш сериозен приятел 5 месеца след раздялата, а той е сам?! Трето, ти и БНД може вече да не сте семейство един спрямо друг, но вие двамата сте семейството на сина ви, единствените му майка и баща, най-специалните хора на света за него. Да поканиш на семейния празник някой чужд човек (твоят настоящ и като се замислиш, може би временен приятел), а да не поканиш единствения баща на детето си... звучи ми странно, макар от написаното в края на постинга ти да виждам, че БНД е дробил разни каши и е редно да си ги сърба...

Няма да ти е лесно да прецениш и мога да разбера защо ти е трудно, но аз на твое място бих помислила най-вече за детето, с кого ще му е най-добре да прекара празника - дали с баща си и с майка си или с теб и някакъв натрапен ТВОЙ приятел, дето може и никога да не му стане семейство... И без това децата ни обикновено стават жертва на собствения ни егоистичен стремеж към щастие, когато по една или друга причина се разделяме с другия родител и разбиваме техния свят, без да им даваме право на мнение или избор... Та нека поне на семейните празници детето да има приоритет и право на избор...

Казвам всичко това, с уважение и към потенциалните напълно противоположни мнения. Просто искам да ви напомня по-често да влизате в кожата на децата си и когато кажете "семейство", да не мислите само за семейството, такова каквото вие го искате, а и за представата на вашето дете за семейство, защото без вашето дете какво чини вашата представа за семейство? Нищо!

Съветът на Vele също е добър...

# 8
  • Мнения: 393
Не съм писала тука. Преди мнооого години бях в подобна ситуация. Мога романи да изпиша. С бившия ми съпруг поддържаме добри отношения (още преди да ни "раздели" океана), два пъти ни гостува за последните 5 години. Със сегашния ми съпруг се разбират добре (познаваха се още преди официално да се разведем  ooooh!). Разбира се, всяка ситуация е различна. И аз когато се разделих с бившия ми идеше да го #2gunfire, но с течение на времето ...си останахме приятели. Може би, когато поостаряхме-помъдряхме. Дъщеря ни вече е голяма (на 19 г.), никога не е била ограничавана за контакти с баща си, децата от настоящия ми брак обожават чичо .....Може би зависи от хората Thinking

# 9
  • София
  • Мнения: 17 251
Мария, ама изобщо не съм съгласна с теб!
Не може да се натрапва на детето точно по празниците, представата за семейство мама, татко и аз, при положение, че мама, татко и аз вече не са семейство.
Не може цяла година детето да свиква с идеята, че мама и тате не са заедно, а изведнъж на Коледа - бум! семейство. Не става така, омешват им се главичките. Казвам го като жена, която изкара миналия коледен обяд с детето и бившия си.
Да не говорим, че след като сме се разделили, значи сме имали причина да се разделим и не сме си първи дружки. На въпросната Коледа кифлата на БНД се счупи да му звъни и на мен нервите ми станаха на топка. Мерси на такъв празник.
И да, тази година опредлено ще "натрапя" според твоите думи, приятеля си на детето. Всъщност, като се замисля, ще го натрапя на цяллата рода  Mr. Green Но това е човекът, който сега е нашето семейство, а не БНД, затова на семейния празник ще сме с тези, които считаме за наше семейство, а не биологични единици.

# 10
  • Мнения: 3 611
Ти явно си имаш планове, имаш и нов човек до себе си. Защо не оставиш детето да празнува Коледа с баща си?



и още пове4е - има и коледа на обед и коледа за ве4еря. едната в едната къща, другата в другата. варианти има. не е като да няма.
какво толкова?!



Това и аz предложих ама не е вариант  Confused

# 11
  • Мнения: 3 611
Миналата година бях в подобна ситуация и попитах БНД кой празник си избира да е със сина ни ни,Коледа или Нова Година,той си избра Коледа,после обясних на детето и всичко мина добре.А това за вечерята и обяда също е добра идея,но ти за себе си говориш,абе той да не си е въобразил,че като се отнасяш добре искаш да се съберете и за това да ти е задал въпроса по този начин?

Та е работата, че всички искат на 24ти вечерта. Единия искал да готви, ама Щели сме сити да идем... другия и той с претенции... най_ накрая Ще си останем в кьЩи двамцата с детето....
д*еба праzника му д*еба  Sad Златен  Confused

# 12
  • Мнения: 1 023
Миналата година бях в подобна ситуация и попитах БНД кой празник си избира да е със сина ни ни,Коледа или Нова Година,той си избра Коледа,после обясних на детето и всичко мина добре.А това за вечерята и обяда също е добра идея,но ти за себе си говориш,абе той да не си е въобразил,че като се отнасяш добре искаш да се съберете и за това да ти е задал въпроса по този начин?

Та е работата, че всички искат на 24ти вечерта. Единия искал да готви, ама Щели сме сити да идем... другия и той с претенции... най_ накрая Ще си останем в кьЩи двамцата с детето....
д*еба праzника му д*еба  Sad Златен  Confused

аааааааааааааааааааа... 4акай, 4акай, ти - 24 е бъдни ве4ер. или всеки, по къщата си.
или по старшинство - или си си у вас и си у майкини си.
въобще пък не си трови 24тия.
коледа е на 25 - там ве4е е друга бира - може и на друго място, може и в къщата.
а това кой как приема или не това, което предложиш - еми извинете, ама ако ще се съобразиш със претенциите на целия свят - да пишеме нараво до теб коледните писма.

# 13
  • Мнения: 3 611
...а това кой как приема или не това, което предложиш - еми извинете, ама ако ще се съобразиш със претенциите на целия свят - да пишеме нараво до теб коледните писма.

Права си.
И на мен ми се струва, че работата се е поотекла  ooooh!
На Коледа в кьЩи, ако все пак някой от тях иска да дойде, е добре доШьл.
Кат не и с детето Ще си направим праzник.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 477
Arrows, само да не кажат и двамата - БНД и новия ти приятел - идвамеее...ще готвим и ще правим изненади. Тогава пускаш ги в мъжко царство, а ти като кралица чакаш те да свършат всичко Wink Wink Wink Това в кръга на шегата. Гледай да си направиш празника да е весел и приятен за теб и детенце, а мъжете - ще чакат и ще влизат в положение! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт