кърмене на поискване-много често се буди да яде през нощта!

  • 955
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
здравейте момичета,
моето момиченце е на 5 месеца и от около две-три седмици се буди през окол два часа, а понякога и по често и започва да плаче, успокоява се само на гърдата. Тя е все още само на кърма, не иска да пие вода, през деня заспива понякога с биберон, но нощем не ще, ако и дам биберон за да се унесе, започва още по силно да реве. Не знам какво да направя, притеснявам се да не и се натоварва коремчето от по честото хапване прз нощта, от др. страна тя като не пие вода от кърмата си задоволява жаждата.Но все пак преди около месец правеше пауза от около 5 часа, та коремчето си отпочиваше. Искам да питам майките които кърмят на пискване, как кърмят през нощта , гледат ли да правят някаква пауза или не.

# 1
  • Мнения: 2 132
здравейте момичета,
моето момиченце е на 5 месеца и от около две-три седмици се буди през окол два часа, а понякога и по често и започва да плаче, успокоява се само на гърдата. Тя е все още само на кърма, не иска да пие вода, през деня заспива понякога с биберон, но нощем не ще, ако и дам биберон за да се унесе, започва още по силно да реве. Не знам какво да направя, притеснявам се да не и се натоварва коремчето от по честото хапване прз нощта, от др. страна тя като не пие вода от кърмата си задоволява жаждата.Но все пак преди около месец правеше пауза от около 5 часа, та коремчето си отпочиваше. Искам да питам майките които кърмят на пискване, как кърмят през нощта , гледат ли да правят някаква пауза или не.

Кърмя колкото пъти поиска Simple Smile То оставаше и да ставам да гледам часовника..нали и аз трябва да спя  Wink Grinning Кърмата не е тежка храна, не се притеснявай Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 3 742
Щом се буди,значи е гладна.Кърмата се усвоява по-бързо и огладнява по-бързо.Храни си я.

# 3
  • Мнения: 90
Кърмя колкото пъти поиска Simple Smile То оставаше и да ставам да гледам часовника..нали и аз трябва да спя  Wink Grinning Кърмата не е тежка храна, не се притеснявай Peace
Ние сме същата работа!  Peace Някъде около 3-4 месец, беше започнал да прави по-големи паузи около 3-4 часа, но някъде около вашата възрат започна да се буди пак често... понякога през 30мин, понякога 1 час, в нааай-добрия случай 2-3 часа и така досега. По-честите будения са обикновено когато имаме проблем - зъбки, газове... Тези закономерности ги наблюдавам до момента, в който реша и аз да си лягам... после двамата заедно сладко сладко  smile3524 Освен това нощното сукане май е по-скоро за успокоение, комфорт, не толкова за наяждане. Така, че и според мен не трябва да се притесняваш!   Hug

# 4
  • Мнения: 75
много Ви благодаря момичета,
ще си продължаваме така, докато тя самичка си се откаже. И аз мисля че е по скоро за успокоение, от колкото за наяждане.

# 5
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
На нас на 5 месеца ни изби първото зъбче.След 3-4 месец започнаха да го дразнят венците и да не спи спокойно.

# 6
  • Мнения: 367
На вашата възраст и ние бяхме така - аз му бях като биберон- по цяла нощ сучеше! На 5 месеца и 20 дни по поникнаха 4 зъба наведнъж и след това се поуспокои през нощта. Явно това е била причината. Започна да спи по цяла нощ обаче след като отбих, докато го кърмех все искаше да суче....сутрин памперса му беше 5 кг Simple Smile), кой знае колко много мл е изпивал за една нощ. Не се притеснявай ще отмине този период, кърми си го бебето щом иска.

# 7
  • Мнения: 376
кърми си я щом иска, има нужда детето. Това за коремчето че се натоварвало маи са пълни глупости. По цели нощи се храним, понякога повече друг път по-малко, и ние почнахме някаде там около 4-5 месец, а преди правеше пауза. За успокоение, близост, жажда, топлина....че дори и като пишка иска да суче. 

# 8
  • Мнения: 8 242
Още кърмя през нощта.
Пауза никога не е правил повече от 3 часа, но това се случва рядко Simple Smile Обикновено се буди на всеки час или по-често..
Свикнала съм и не ми е проблем  Laughing

# 9
  • Мнения: 1 098
Според мен се дължи на растежа на зъбките. Моето дете точно около тази възраст дапочнада се буди на същите интервали. Кърми си я, това я успокоява и намалява болката.

# 10
  • Мнения: 85
Аз  също кърмя през нощта толкова често, колкото дребосъка си поиска.Понякога дори през час.Споделям мнението на другите мами, че не бива да се притесняваш Hug

# 11
  • Мнения: 185
И моята бебка е на 5 мес. и се буди понякога през 1-2 часа (минимум 2-3 пъти) през нощта, но щом го прави значи има нужда - ако не да яде, то да се успокои или нещео друго, така че ако не те притеснява теб самата този факт, тогава си я кърми спокойно.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 152
Моята мома е на 5,5 месеца. И тя става по два или три пъти да яде през нощта. Моето мнение е, че не бива изкуствено да се премахва нощното кърмене. Детето само ще се откаже, когато е готово за това.

# 13
  • Мнения: 2 959
...да не и се натоварва коремчето от по честото хапване прз нощта...
Вале, довери се на Михаела! Тя най- добре Си знае и след като се буди явно има потребност от това, пък било то и само да почуства мама до Себе Си. Период е и ще отшуми, не се притеснявай за натоварването на коремчето, може би така се чуства по- сита и по- комфортно! Питаш за кърменето през нощта, кърмя когато се събуди, спим двете с нея и я усещам, и не, не гледам да правя никакви паузи, когато поиска давам! Успех и на Вас с Михаелка! Ще го издържиш и тоз етап и после вероятно е е бабката да Си върне и предишното 5- часово нощно спане! Зъбки имате ли вече?

Общи условия

Активация на акаунт