Имам генитален херпес,а не искам секцио...

  • 4 046
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 727
Момичета с моя проблем какво да правя...
Ужасно се уплаших като разбрах че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се раждало секцио ако имаш генитален херпес....лекарката ми ми каза че само ако имам близо до термина тогава е задължително, нно хилядите ? в главата ми ме побъркват
Имала съм преди да забременея такъв херпес и за сега не ми е излизал ( а съм в 32 г. седмица )

пп: ако има мами с моя проблемда ми пишат те как ще постъпят

# 1
  • София
  • Мнения: 2 217
Ако има проява на херпеса по гениталиите или организма е прясно заразен / до месец преди раждането/ се налага секцио. При липса на кожна проява на херпеса се приема и естествено родоразрешение. Нека гинекологът ти да прецени рисковете, той най-добре ще се справи с това.
Все пак е по-добре да се съгласиш с нежелано секцио отколкото с евентуално заразяване на бебо.
Успех и леко раждане, независимо от метода.

# 2
  • Мнения: 5 370
Ами.... ще си кажа моето мнение-то си е до усещане,знам ли,ама  аз пък цяла бременност се питах как,пусто,нямам никаква индикация за него. newsm78 Накрая се наложи по спешност и аз,която по никакъв начин за целия си живот не съм се подлагала на никаква упойка,се успокоих.
По въпроса-ако аз имах подобен проблем-не бих се замислила-мисля,че е опасничко,ама нека и други мами се изкажат.

# 3
  • Мнения: 7 186
Че какво толкова му има на секциото? Разбира се, че трябва да мислиш на първо място за бебето.  Naughty Слушай гинеколога си.

# 4
  • Мнения: 211
Бих се доверила на гинеколога си, защото му имам доверие. Бих те посъветвала да се довериш на професионалист и да не се колебаеш.

# 5
  • Мнения: 5 241
Според мен дори нетрябва да го обсъждаме  Naughty
Секциото не е толкова страшно,а щом е по добре за бебето няма какво да му мислиш  Naughty
На брат ми първата жена също беше като теб и роди секцио,защото и казаха че при нормално раждане има риск за бебето  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 999
И аз искам да родя нормално, а не със секцио, но ако се наложи по някаква причина не бих се и замислила!
По-добре операция, отколкото бебчето да се роди с проблем! thumbsup

# 7
  • Мнения: 1 704
Задължително секцио - просто не си струва риска.. прочети някъде какво става с децата, които имат контакт с вируса да не говоря тука ужасии  Rolling Eyes освен това може цяла бременност да не се появи и да цъфне 2 дни преди да родиш поради хилядите притеснения около самото раждане и т.н. недей да рискуваш - дори и да те убеждават лекари че не е необходимо просто ще се побъркаш от притеснение последния месец!

# 8
  • Мнения: 786
Аз имах твоя проблем и също не исках секцио.Моята гинеколожка ми каза,че това ще се реши в последния момент.Имах късмет,че  не се появи цялата бременност и успях да родя нормално.Споко за да не го активираш и дано всички мине нормално както при мен.Успех и леко и  естествено раждане!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Този въпрос сме разисквали на няколо места. Ще посоча линкове и много те моля да ги прочетеш. Там съм дала и своето мнение и опит.
Задължително секцио, което никак не е страшно, напротив!
за херпеса
гениталният херпес - в тази тема съм посочила линковете към по-ранни писания
за гениталния херпес
мнениена Tess
И ако желаеш напиши в търсачката херпес и ще ти излязат 4 страници постове по въпроса.
Не се притеснявай излишно, гледай си спокойствието, няма нищо страшно!
Поздрави!

# 10
  • София
  • Мнения: 625
задължително секцио! Naughty

# 11
  • София
  • Мнения: 469
По-спокойно.
Аз се бях подготвила психически за секцио, когато бях бременна с каката, т.к до последния момент беше седалищно. Завъртя се последния месец.
Има толкова мами дето са раждали секцио. Аз родих и давата пъти по нармален начин, но получих такива хемороиди, че майките със секцио се чувстваха по-добре от мен.

Последна редакция: пт, 22 юли 2005, 10:24 от Kora

# 12
  • Мнения: 539
Искам да попитам как се разбира дали имаш генитален херпес, някакво изследване ли се прави? Възможно ли е да няма никакви признаци?

Благодяря!

# 13
  • Мнения: 727
Мерси .....
Аз  разбрах че имам херпес отдавна, много е неприятно но.....
А доколкото знам има специални изследвания за установявне на вируса на ген.херпес
оххххх незнам за мен това е доста голям проблем, тъйкато ако ще раждам секцио ще е в Майчин дом а ако нямам Praynig ще е в Окръжна болница
Ще подладея вече Rolling Eyes

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Vally, не е възможно да нямаш поникнал херпес в областта на гениталиите и да се чудеш имаш ли, нямаш ли. Имаш хепрес - имаш проблем. По време на бременност ако поникне, то със сигурност няма да е един път, за поред енъпт ще кажа, че се консултирах с кожен д-р, който ме прати на изследване:
Когато излезе херпеса (зачервено образувание, с бели мехурчета, болезнено, сърбежно, смъдежно такова.. не може да се сбърка) отиваш при джипито или гинеколога и НАСТОЯВАШ за бележка за изследеване на венозна кръв за титър на антителата на тоз херпес. Отиваш в ХЕИ - вирусология, с шишенцето кръв, което ей сега сестрата ти е напълнила от собствената вена (може и по куриер пък...), оставяш пробата и бележката и питаш кога ще е готово. Във Варна става за околко седмица. В другите градове е възможно, такова изследване да сепровежда и другаде, аз обяснявам как беше тук като ми се наложи. Отиваш да си вземеш изследването, говориш с лаборантката евентуално или някоъ дофтор, който е написал заключение и ти казват - секцио ако е висок титъра и т.н.. Няма нищо страшно ил иопасно. Този титър се прави заради здравето на бебето. При раждане с херпес е възможно новороденото да влезе в контакт с  херпеса или кръват на майката, заразява се, не може да се пребори.. Не мога а обясна последствията, обачя като кажат секцио не те обричат на сигурна смърт, а на по-доброто и за майката и да бебето.
Не се паникьосвайте, всичко си минава по реда на нещата. Разгледайте темите кой как е раждал, повечето мнения са много положителни от тази операция....
Приятен ден, надявам се съм била от полза.

Общи условия

Активация на акаунт