Коронарография

  • 121 402
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Това изследване предстои да бъде направено на свекърва ми другата седмица в Трета градска болница. Тя има Исхемична болест на сърцето и се съмняват за запушвания.
Притесняваме се, много моля тези, които са се сблъскали с такъв случай и имат информация, лични впечатления или мнение да споделят! Прочетох доста, но за мен е доста ценно и споделеното за лични преживявания. Също така моля и за мнения за специалистите и техниката на тази болница!
Предварително много благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 898
Нищо страшно няма в изследването. На мъжа ми  го правиха два пъти, но във Варна. Прави се с местна упойка, за да вкарат катетър  във кр. съд на крака. После не трябва да се става, за да се затвори местото. Правят се доста изследвания преди това, сигурно знаеш.А резултатите, които покаже коронарографията са много точни.

# 2
  • Мнения: 58
  На моята свекърва също и предстои коронарография и е с исхемична болест на сърцето, но в Александровска болница. От това, което прочетох ми стана ясно, че е изследване на кръвонсните съдове и т.н. Само,че тя ми обяснява, че с това ще ли ба бъдат продухани кръвоностните съдове, че това е метод на лечение, а не на изследване на базата, на което се предприема лечение. Има ли някой, който да ме осветли по въпроса?

# 3
  • Мнения: 2 898
Коронарогрфията може да бъде метод на лечение, ако лекарите преценят, че състоянието на болния позволява. В такъв случай се вкарват разни неща, с които се разширява проблемната зона. А иначе, коронарографията е и метод за диагностика. През нея задължително минават хора, на които им предстои сърдечна операция / като съпруга ми /.

# 4
  • Мнения: 27 524
При коронарографията, когато има запушване в допустимите за лечение проценти, се прави ангиопластика - казано разбираемо - раздува се балонче на стесненото място, което отпушва и държи съда отворен. Това е, други неща не вкарват  Laughing
На баща ми правиха, през вена в рамото, изписаха го след няколко часа, няма нужда да се лежи, не остава рана. Не боли, само шубето е голямо, ама няма как  Tired
Успех и дано всичко да е наред.

Димана, не е ли млад мъжа ти, защо са му правили?  Sad

# 5
  • Мнения: 2 898
Ами, млад е/ 41г., по време на операцията - 40г. /, но нали знаеш, че за тези неща възраст няма. Преди пет години откриха аортна стеноза. Почна ходене по доктори, коронарографии и накрая сърдечна операция за смяна на аортната клапа. сСава богу, всичко мина добре.

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 21:50 от dimana27

# 6
  • Мнения: 132
Благодаря ви момичета   bouquet Това, което сте казали тук съвпада с прочетеното от мен в нета, общо взето ясна е работата. Дано всичко е наред и да се предприемат необходимите адекватни мерки !
Желая на вас и близките ви много здраве и дано са по-малко темите, свързани с дискутиранена такива проблеми !!!!! Peace

# 7
  • Мнения: 661
Блонди ,

ПО време на коронарографията не се прави ангиопластика ! Прави се балонна дилатация и евентуално поставяне на стент , ако има такива показания и по желание на пациента . Ангиоластиката е друга процедура .
 
ioanna , ако желаеш  , прочети тук подробно за коронарографията
http://www.b-c-i.eu/bg/clinics/usbalk-pleven/forpatients/51.html


Лично аз имам резерви относно трета градска .

# 8
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Тъкмо щях да обясня и аз за стентовете. Ако има стеснямания може да се наложи поставяне на стентове. До 2 бр. зета стентове се покриват от здравната каса, ако в хода на коронарографията се наложи поставяне на още, те се заплащат допълнително, като преди това се подписва декларация за информирано съгласие (че ще си ги платиш, е ако не ги платиш от болницата няма да си ги вземат  Mr. Green) Има и друг вид стентове, т.н. сайфери, те не се покриват от здравната каса и се заплащат от пациента. Кой обаче от двата вида да се постави се преценява от извършващия и в хода на процедурата. Обикновено проникването става през ингвинална вена, упойка не се поставя, процедурата не е болезнена, но е неприятна. Важен е процеса на отпускане на превръзката, която образно представлява нещо като врътка на чешма, която се отпуска постепенно от медицинско лице след прозедурата. По този начин се предотвратяват кръвоизливи.

Бих препоръчала Чирковата клиника и доц. Юлия Джоргова. Самата коронарография по тарифа на болницата и извършена от доцентката струва 400 лв., а ако в хода на процедурата се наложи и поставянето на стентове се доплащат още 600 лв. Иначе се покрива от касата.

Ето линк: http://www.uhsek.com/index.php?lang=&s=2

# 9
# 10
  • Мнения: 2 898
Момичета, много сте изчерпателни. Искам само да кажа на тези, които живеят далеко от София, че във Варна има много добра клиника по интервенционална кардиология, в която работят чудесни специалисти, а най-добрия е доцент Св. Георгиев. И всичко се поема от касата.Да не ви се налага, но кардиохирургията е също на много високо ниво. Д-р Панайотов е изключителен професионалист.
 За сведение, не работя там / за да правя реклама /, а говоря от името на съпруга ми, който беше опериран там.

# 11
Искам да ви питам колко време трае коронарографията? Praynig

# 12
 Днес ( в Русе ) правиха на баща ми - около 1 час . За съжаление с препоръка за операция  Confused .

Скъпи мами , дайте ми съвет къде да го водя - Варна , София , Плевен .... В Русе не правят.

Милен

# 13
  • Мнения: 657
Здравей.И аз съм от Русе.Баща ми е опериран в болница Св. Екатерина в София - 3бр бай пас на сърцето и един на сънна артерия.Коронарографията също беше там.Оперира го проф.Чирков.Избрахме него срещу заплащане в касата на болнизата.2500 лв избор екип.Сега може да има промени незнам.Не мога да намеря думи да опиша отношението и професионализма на лекарите там.НЕВЕРОЯТНО.За самия проф.Чирков също.
Операцията беше близо 5-6 часа.След това около 48 часа беше в реанимация.4 дена в отделението и на седмия ден го изписаха.От тогава никакви проблеми.Пие си лекарствата и си ходи периодично на контролни прегледи.Всички предоперативни изследвания и манипулация са правени там с направление по здравна каса.Единствения проблем беше намирането на 4 банки кръв.Понеже болницата в Русе няма сключен договор с СВ.Екатерина и циганите ни изнудиха яко пред кръвния център в София.Ако нещо съм пропуснала ,питай ще ти кажа.Успех.

# 14
  • Мнения: 2 587
При коронарографията, когато има запушване в допустимите за лечение проценти, се прави ангиопластика - казано разбираемо - раздува се балонче на стесненото място, което отпушва и държи съда отворен. Това е, други неща не вкарват  Laughing


Това е,според майка ми не е по различно от нормален преглед.На нея й правиха в Александровска,за Трета градска не знам как е.

Общи условия

Активация на акаунт