Коронарография

  • 121 399
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Днес ( в Русе ) правиха на баща ми - около 1 час . За съжаление с препоръка за операция  Confused .

Скъпи мами , дайте ми съвет къде да го водя - Варна , София , Плевен .... В Русе не правят.

Милен

Препоръчвам Чирковата клиника. Макар, че имаше време, когато им куцаше постоперативния период, мисля че там е най-надеждното място.

Токуда - не.

# 16
  • Мнения: 23
Здравей,на майка ми беше направена в Пловдив на 20 март и на 7 април е оприраха  смениха и клапа на сърцето.Процедурата найстина е болезнена, но е много полезна за пациента,защото ако има запушване на коронарите или се отпушват или се слага стенд...по- голям е стреса за човека на който му се прави защото не знае какво му предстои.ще те посъветвам да и вземеш болкоуспокояващо или течен аналгин за след това,защото тогава наистина боли,майка ми е 50 килограма и беше прежълтяла от болка,но на другият ден беше по добре...Стоя в болницата  три дни.
Пожелавам успех и здраве...

# 17
  • Мнения: 106
Да попитам аз какви са рисковете при тази манипулация?
При нас се носят слухове за парализирани хора след нея, че дори и починали, които са били здрави прави преди това.
Реално погледнато, наистина ми се струва опасно - тази джаджа докато се разхожда по съдовете ти ако откачи някой тромб, все-пак говорим за хора с холестерол в болшинството, та откачи ли се нещо кво прайм?
Че на всичкото отгоре за Ямбол нищо не чета, а тати там се е записал да ходи.

# 18
  • Мнения: 657
Аз не съм чувала такива неща.Екипа, който прави манипулацията е много любезен и те запознава с всеки един риск и това какво и как ще се процедира.Долу жените в приемната ми казаха,че за Чирковата клиника това е толкова рутинна процедура, че я равняват на инжекция и че правят десетки на ден.Може и малко да се е изхвърлила но лично ние сме доволни.
При моя баща ,който е с бай пас болки нямаше никакви.проф.Чирков ми позволи да вляза в реанимация за 5 мин и мислех, че баща ми ще умира от болки като се има предвид разреза.Останах учудена от това колко добре се чувства.Явно следоперативния период се справят добре.

# 19
  • Мнения: 2 898
Здравей! Мисля, че това, за което се страхуваш е много преувеличено. На мъжа ми са му правили два пъти. Не е имал никаква болка след това, нито проблеми. Естествено, трябва да си изберете много добър лекар с достатъчно опит. Едва ли в Ямбол има такъв. Нали сега дори с направление можеш да отидеш навсякъде, защо в Ямбол? Манипулацията е около 30-40 минути под местна упойка. Колкото до риска, такъв има и когато ти вадят зъб. Опитният лекар знае какво да прави. Все пак коронарографията се прави в клиника по кардиология, при наличието на специална апаратура. Там хората знаят как да реагират. Писала съм по-напред - мъжът ми е опериран / след две коронарографии / във Варна. Лекарите са страхотни. И още нещо - манипулацията е задължителна, ако предстои сърдечна операция.

  Ние лично не сме доволни от Света Екатерина. Объркаха ни много и не ни помогнаха. Не коментирам дарителските им такси.

# 20
  • Мнения: 657
Какви са тези дарителски такси ,незнам.Никой не ми е казал.
Платила съм 2500лв за избор на екип на проф.Чирков срещу издадена фактура долу в приемната.Всичко останало беше безплатно.

# 21
  • Мнения: 2 898
Ние отидохме с направление по каса. Не сме искали избор на лекар, но платихме една сума, която се водеше дарение и беше задължителна. Това беше преди пет години. С нея или без, сгрешиха в диагнозата и необходимото лечение.

# 22
  • Мнения: 106
Ами Ямбол е най-близо до Бургас, създадена е организация, превозват си хората, чисто нова клиника, а и я е избрал преди да научи от негови близки за 2-та случая на техни познати, единия идва парализиран, другия с двата крака напреде (последния при Чирков).

Мен ме интересува следното, как се разбира, че наистина е за коронарография, дет се вика нищо му няма, има просто някви бодежи отвреме навреме, Ехо и Екг нормални, та GP-то решава да му предложи тоя вариант.
Възможно ли е като се иде в клиниката в Ямбол, самите лекари просто да го поизследват с нещо по-елементарно и сами да му кажат, че няма смисъл да ляга на операционната маса, а да се проследи, пробва някои лекарства и т.н. - или всеки, който отива с направление за коронарография, ляга и това си му правят, без да задълбочават дали е нужна.

Ся вадене на зъб ясно къв е риска, но на самия сайт са писани:
  Възможни усложнения:
   Кръвотечение в мястото на пункцията.
   Нарушаване на сърдечния ритъм.
   Алергическа реакция към контрастното вещество.
   Тромбоз на коронарната артерия на мястото на раздуване на балончето.
   Развитие на инфаркт на миокарда.

Някакси последните две ако се случат ...

Той просто иска някой да го убеди, че е за такова изследване, кардиолога, който си го следи от години само мънка и се записват с месеци напред, GP-то й дай да раздава талони, за да не я обвиняват после, че ги пестила, та някакси му е трудно да смени на 66 години лекуващите си лекари с други, които не му знаят историята и отделно тези се водят уж и най-читавите в Бургас, при които е.

Ясно е, че при нас не е неотложно, макар че знае ли някой, но то която и болница да избереш... гаранция-Франция май...

А, говорихме и с братовчедка във Варна, кардиоложка, тя не е фенка на тва изследване за щяло и нещяло, та доста се чудим... пък знаем ли дали няма да се окаже добра превенция за нещо по-сериозно или пък да го осакатят човека... бахти и дилемите Simple Smile
Кат си много зле не му мислиш толкова, но пък е хубаво да помислиш преди да станеш много зле Simple Smile

# 23
  • Мнения: 657
Изследването се прави за да се огледат съдовете около сърцето.Преди това може да се направи ехокардиография но там няма контраст и не се виждат съдовете а само сърцето - камери и клапи.Оглежда се евентуално за стеснения дали има и какъв процент.Може в момента на изследването да сложат стент - един или два .При моя баща запушването беше 86% и направо предложиха операция.Иначе варианта със стент е най добър и безопасен.
А за смъртните случаи - то няма болница без такива и при който и хирург да си.

# 24
  • Мнения: 2 898
gotina_h, убедена съм, че коронарографията се назначава само от кардиолог, а не от личен лекар. После, това не е операция, спокойно. Това е по-сложен метод на диагностика и евентуално лечение. Когато моят мъж всячески се стараеше да убеди док, че може да мине и без сърдечна операция - не стана. После, когато стана ясно, че ще има операция, моят пак се произнесе- нали е рутинна. Тогава човекът му каза, че в медицината рутинността е нещо много относително. Ясно заяви, че проста операция няма. Човек живее след сърдечна операция, а друг умира от апандисит или зъб. В тази връзка писах за зъба.
 Ако притесненията са големи, лично аз бих посъветвала коронарографията да се направи в болница, където има и кардиохирургия. Там може да се реагира веднага при всяка ситуация. Най-близката за вас такава е във Варна - Света Марина.

# 25
  • Мнения: 106
Уфф, уж ме убеждават, че най-добрите в югоизточна работят за Ямбол, кво да кажа освен 'Да видим' Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 898
gotina_h, за кога беше коронарографията? Прекалено много се притесняваш. Ами, ако не дай Боже се наложи сърдечна операция - ти ще откачиш! Пази си нервите, за да си полезна.

# 27
  • Мнения: 106
Утре е.
За мен всяка интервенция носи рискове, а днешно време лекарите с удоволствие ти правят всякакви изследвания, предлагат операции, щото всичко им е пари, заболи те корема и те режат веднага Simple Smile
Егати бизнесмените Simple Smile

# 28
  • Мнения: 657
Аз пък се радвам, че медицината напредва,лекарите придобиват опит в чужбина и да ти огледат съдовете около сърцето е рутинна манипулация.Все пак чрез този метод се поставя точна диагноза и хода на лечение е по лесен.

# 29
  • Мнения: 2 898
Така е. Добре е, че вече могат и тук да правят такива неща. А коронарографията е много важно изследване. По-напред писах - на мъжа ми му правиха два пъти. Болка няма. Има особено, неприятно усещане като вълна, когато се вкарва контраста. Но през цялото време си в съзнание и си говориш с докторите. Дори те в момента ти казват какво виждат.Знаете ли колко живота са спасени по този начин. Колкото до лошите неща - в този живот гаранция няма за нищо.

  Не се страхувай!

Общи условия

Активация на акаунт