Ремонти в яслите!

  • 2 412
  • 27
  •   1
Отговори

Анкета

Ще се прави ли ремонт във вашата ДЯ?

Опции:

  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Отиваме днес в яслата и ни "зарадваха", че от днес ще се прави ремонт!  Shocked
И понеже директорката иска да спести главоблъсканицата "кой ще гледа сега детето"поне на част от работещите родители, е решила да слива децата в сборни групи. А зная за една ДЯ, която ще се затвори, докато тече ремонта. Помоли ме да задържа малкия поне тази седмица у дома! Така и ще направя. Започват от тяхната група. Другата седмица се очаква да преместят децата в нея и тогава мисля да си го пратя. Пък родителите на "прииждащите" деца ще са наред да ги задържат вкъщи. Това ще му е втора седмица у дома. Следващата седмица ще им е тържеството. А след това се очерават и празници... и този месец замина.
При вас какво е положението?
Тези от общината съвсем превъртяха...!  #Cussing out Сега не е време за ремонти! И покрив прави ли се януари месец!? ooooh! Луда работа!!!

# 1
  • Мнения: 2 090
Да,и ще има сборни групи за една седмица.Няма да правят точно ремонт,газифицират я.
Предупредиха родителите миналата седмица за това Peace.

# 2
  • София
  • Мнения: 437
И мен ме предупредиха тази сутрин за предстоящия ремонт на нашата детска ясла. Казаха, че до 8 януари трябва да приключат. Дотогава децата ще бъдат в сборни групи.
Моето дете тази седмица ще си е вкъщи да се възстановява от боледуване, но следващата седмица искам, не искам го пускам. Освен ако не намеря вариант да не ходи и следващата и така целият месец няма да ходи на ясла.
Само утре ще го заведе баба му да го снимат за календарите... Simple Smile

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
В нашата поне за сега няма да има.Само да не ни изненадат "приятно" тези дни. Wink

# 4
  • Мнения: 629
И при нас яслата затваря за ремонт. От 11-ти, та до Нова година. Ще ремонтират основно кухнята, и като няма как да осигурят храна на децата - съответно затварят. После до колкото разбрах поетапно ще подменят разни вътрешни дограми и такива чудеса, но ще се работи със сборни групи. В миналия четвъртък като бях още нямаше инфо, значи е или от петък или от днес информацията.
Добре че до Нова година чистя стари платени отпуски, иначе не ми се мисли. Другите родители просто не знам какво ще правят.
От общината очевидно действат...леко неадекватно. Как може конкурсите да приключат октомври и работата да започне ноември-декември?!  Shocked Иначе директорката я разбирам - ако откаже ремонта и не усвои средствата....не се знае кога пак ще я огрее. Та милата седи между общината и ядосаните родители и само обира негативите.  Sick

# 5
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
И аз днес го заведох да го снимат само, но той не пожела. Дори и с т.н. Дядо Коледа... Ревна на столчето и това беше. Лелята - Дядо Коледа му каза, че ще му даде камионче, ако се снима, но той плачеше и снимка не стана. После хукна след нея и така се разрева... викаше "искам камионче, искам камионче..." и не ми даваше да го обека, едва го ударжах. И толкова болно ми стана, че се разочарова... откога е зачакал Дядо Коледа да му донесе подарък, а те така да го подлъжат само... След половин час вече казваше, че иска да се снима, явно беше размидлил заради играчката, но беше касно. Още ми е мъчно, че така се получи!
Иначе за ремонтите директорките нямат вина. А и персонала да му мисли...

# 6
  • София
  • Мнения: 4 294
В нашата градина за сега не са ни сюрпризирали с такава новина, ама знае ли се  Whistling

# 7
  • София
  • Мнения: 1 809
В нашето ОДЗ са на сборни групи. Не им е приятно, но се оправят.

# 8
  • Мнения: 804
До колкото знам ремонти ще има във всички ясли в София. Ремонтите се правят сега, за да може да ги правят фирмите които лятото ремонтираха градините и ОДЗ-тата. Тоест едни и същи да "лапат" парите.
Директорките никой не ги е питал за нищо - събрали са ги в общината и са им казали. Това не е решение на районните кметове, а на общината.
При нас ремонта на кухнята ще е от 11-ти до 31-ви и няма да има ясла. После ще правят сборни групи и ще ремонтират на крила (първо едното крило - първи и втори етаж и после и другото крило). Това го казаха в петък вечерта  ooooh!

Гневна, в почти всички големи магазини ще има дни с дядо Коледа и ще правят снимки. Последно гледах датите за детски Коледни тържества в кино Арена. Ако ти е наблизо някое от двете кина можеш да заведеш малчо да се снима и да ви остане мил спомен от тази Коледа  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
В градината на дъщеря ми също правят ремонт по никое време, но не са проявили достатъчно здрав разум та да ремонтират поетапно помещенията, а са ги разбили всички едновременно и в момента всички деца, които посещават градината са нагъчкани в салона, където няма елементарни условия - нито тоалетни и мивки, нито масички и достатъчно креватчета. Като в казарма са децата  Confused

# 10
  • Мнения: 574
В яслата, където ще ходи дъщеря ми, също започна ремонт - до края на декември. Понеже щели да сменят парната инсталация, цялата сграда е затворена. Директорката, мисля че няма вина за това. Тя до последно не знаеше дали и кога ще почне ремонта Rolling Eyes  А това, че сега не се правят ремонти, особено външни е ясно. Ние поне имаме късмет, че до края на януари съм в отпуск Peace

# 11
  • Мнения: 114
Ама айде кажете ги кои са тия ясли, че от изкривена (нарочно) информация моето дете тръгна през септември на ясла, а на други бяха казали, че са в ремонт и да дойдат от октомври.  Сега пак уж ремонти, ясно ми е, как искат отпуск цял месец по Коледа и Нова Година.

Писнало ми е от тях  #Cussing out

# 12
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Гневна, в почти всички големи магазини ще има дни с дядо Коледа и ще правят снимки. Последно гледах датите за детски Коледни тържества в кино Арена. Ако ти е наблизо някое от двете кина можеш да заведеш малчо да се снима и да ви остане мил спомен от тази Коледа  Peace

На мен снимките с Дядо Коледа не са ми проблем. На празника той ще дойде при нас и ще можем да се снимаме на воля с него! Wink

# 13
  • Мнения: 337
61-ва ясла в София затваря от 15.12 .....за 30-40 дни, засега без сборни групи, защото "строителят" не поема отговорност, ако някое дете пострада..... Убедена съм, че директорката няма никаква вина за случая, тъй като не тя нарежда ремонтите.
Както и да е, според мен това е пълна недомислица и гавра с родителите и децата! Аз работя, нямам никой, на когото да оставя детето през тези 30-40... дни. Живеем в Надежда, работя в Красно Село, нямаме личен автомобил. Трябва да водя малката всеки ден с мен - сутрин и вечер по 60-70 мин в автобуса, в сезона на грипове, вируси и т.н.
Нямам думи, притеснена съм и ядосана.
Надявам се да намерят начин да направят сборна група все пак...

# 14
  • Мнения: 239
35-та ДЯ затваря за ремонт най-вероятно от 17.12 също за 30-40 дни.Няма да има сборни групи доколкото разбрах защото няма къде.Ще сменят подови настилки с ламинат, ще къртят теракота и ще полагат нов. Дали майсторите ще работят по празниците не се знае така, че сигурно тези 30-40 дни ще почнем да си ги броим от началото на януари. В четвъртък ще имаме родителска среща и ще ни кажат повече.
Питам се аз обаче, защо не го направиха този ремонт лятото.  newsm78 #2gunfire
Аз лично нямям проблем с това кой да ми гледа детето ами тези които няма на кой да го оставят какво правят????> #Cussing out #Cussing out
Абе изобщо поредната българска недомислена главоблъсканица.
Просто нямам думи вече. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт