Съпруги на програмисти - има ли други?

  • 16 697
  • 295
  •   1
Отговори
  • Мнения: 479
Предполагам, че щом има програмисти, има и съпруги на програмисти  Simple Smile

Като от опит знам, че е една нелека титла  Laughing Защото се бориш за внимание с неодушевени предмети, които често им обсебват мисълта, дори и да не работят в момента, което е рядкост  Wink Неведнъж ми се е случвало, като го питам моя  за какво мислиш и той да ми отговори "за една... база данни"  hahaha

Та ще ми е любопитно да разбера дали има и други в моето "положение"  Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 160
Моят съпруг също е програмист

# 2
  • Мнения: 479
Вече сме 2  Simple Smile Това си е почти клуб  Laughing

# 3
  • Мнения: 30
А какво разбирате под програмист?  newsm12Моя любим се занимава с компютри и компютърни мрежи, поддръжка на база данни и т.н. следва ли да се включа в отбора? newsm78
Поздрави,Меги  newsm03

# 4
  • Мнения: 479
Ама разбира се, добре дошла си, Меги Hug

То това е по-скоро хардуер, отколкото софтуер, ама какво от това  Wink Както се казва не по врат, а по шия  Laughing
И твоят любим ли е работохолик?  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 30
не той малко по-спокойно го раздава откак се роди Тео. Иначе преди ходеше да работи събота и неделя и разни такива. Thinking

# 6
  • Мнения: 34
Ето ме и мен в клуба.  Party
Привет на всички!

Да ви се оплача, тепърва ще ремонтираме и обзавеждаме детската стая - съответно ни трябват доста парички, а моя мъж иска нов компютър за 1600 лв!
Кажете, за какво му е такъв мощен и бърз компютър вкъщи, като по цял ден е на работа!
Да не си въобразява, че като се роди детето ще има време да играе на игрички!  Naughty (той не играе, понеже все има друга работа, ама така му се иска на милия!)
Вашите играят ли?

# 7
  • Мнения: 30
О до всяка вечер удря по един два билярда. Hug

# 8
  • Мнения: 479
Моят май го е минал този период преди да се срещнем  Simple Smile Но затова пък работи допълнително като се прибере вкъщи, по негови си частни проекти. Той за нас го прави и на него не му е лесно, но на мен ми идва на нагорно понякога. И двете баби са работещи и заети, та не могат много да се включват и съм на принципа - и сам войнът е войн  Wink

# 9
  • Мнения: 30
Спокойно ще се справиш и аз съм така.  Hug Таткото цял ден е на работа, бабите ги няма и ние двамата цял ден сме си сами.  PeaceЛятото е лесно, ама зимата е ужас. Naughty

# 10
  • Мнения: 34
И на мен това ми предстои, момичета!
Една баба има само и тя е надалече..
Сама ще си гледам детенцето. Не се притеснявам толкова за работата, която ми предстои, а за това дали ще се справя психически. И също много ме е страх да не се отчуждим със съпруга ми - все пак по цял ден ще е на работа и дребните на пръв поглед проблеми и радости около бебето ще си остават само за мен..
От много майки съм чувала, че най-им тежи къщната работа (готвене, чистене), а не толкова грижата за детето.
При вас как е?

# 11
  • Мнения: 479
Ама той не само, че по цял ден го няма, ама и по цяла вечер, работи, само се храним и спим (буквално) заедно. Така е и уикендите. С Катето пазарувам, с нея чистя, изобщо, сме неразделни  Simple Smile Когато е добро настроение, не е трудно, ама като е крива... зарязвам всичко и така  Crazy

Но понеже и аз работя в тази сфера и разбирам горе долу какво прави - та си имаме приказка, както се казва  Peace

Eleanor Lehne, няма да се отчужди, ако го включваш, доколкото е възможно в грижите за бебето и му споделяш като се прибере какво сте правили с него. Щото кажи речи, всеки ден ви изненадва с по нещо ново  Simple Smile

А къщната работа - тя си е ежедневие. На мен като ми омръзне, просто спирам да я върша за малко и после наваксвам.

# 12
  • Мнения: 782
Я ...  Party може ли аз при вас  Simple Smile 
моят мъж също е тази сфера, нищо свързано с компютър не му е чуждо  Flutter хардуер и софтуер са му първите дружки  Laughing
За съжаление и той е работохолик  Tired

# 13
  • Мнения: 479
Как да не може  Hug
Честно казано е много уморително да се живее с работохолик, защото той под съзнателно очаква да си като него... Например, вчера ме пита "какво се ровиш в бг мама вместо да правиш еди кво си"  Crossing Arms а бях напазарувала, сготвила, изчистила, нахранила и приспала детето   Tired

# 14
  • Мнения: 30
Учудващо но моя поне не е от работохолиците. Те все очакват и ти да си като тях. Аз поне съм извадила късмет, че моя обича да си почива, а и много помага в домакинството. Hug

Общи условия

Активация на акаунт