Кога минахте на Нутрилон 2

  • 1 811
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 234
Скъпи мами, ние вече сме на 6 месеца!Пием Нутрилон 1 от 4-тия и сега вече и взех двойка!На нея обаче пише/ за 6-ти и 7-ми мес./ да се дава 4 пъти по 120мл/130 готов разтвор/, а досега сме пиели винаги по 160мл четири пъти на ден, като на обяд ядем млечно- зеленчуково пюре!
Вие кога преминахте към двойката и какви млечни хранения имате/имахте с по колко мимилитри?Аз ще питам и педито, но искам вашите споделени мнения!  bouquet
А и още едно въпросче- тъй като това частично адаптирано мляко има повече вит.Д продължихте ли да си давате същото количество Вигантол?
Предварително благодаря!!!

# 1
  • Мнения: 4 433
Щом пише за 6 месеца давай.
Аз дадох двойката на 6 мес.
Вигантол колкото капки ми казваше педиатъра.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз давах Нутрилон до към 10-ия мес. на дъщеря ми.Минахме на двойката,когато навърши 6 мес.По това време миналата година си смениха опаковките и оттогава остана тази недомислица с милилитрите на 2-ката,която очевидно още не са оправили.Етикетът е явно сбъркан,защото неможе на единицата да се предписват много по-големи дози,отколкото на 2-ката.120-130 мл. са определено недостатъчни за 6-7 мес. дете.На стария етикет на 2-ка Нутрилон грамажът си беше нормален- от 160 нагоре.Съветът ми е да даваш колкото си е ядяло детенцето ти и преди,не му намаляй количеството заради това,което пише на етикета!
А Вигантол винаги съм давала пестеливо,по 1 капка на ден,като порасна малко и през ден,а на годинка го спрях напълно.

# 3
  • Мнения: 331
Дадох 2-ката след като навърши 6 месеца. Не съм променяла количеството на храната, само защото е 2-ри номер - не гледай какво пише на кутията. Продължавай да даваш по 160 мл както досега. И ние имахме 4 млечни хранения + едно пюре на обяд, но за количеството не сме показател, тъй като детето ми си пада малко злоядо.

За Вигантол-а - давах доста по-малко от обичайната доза при профилактика, защото се страхувах повече от предозиране, отколкото от недостиг на витамина!

# 4
  • Мнения: 234
Моята педиатърка днес ми каза да давам по 3 капки Вигантол, защото се подготвяли зъбчетата да излизат!витамина какво общо има с тях!?До сега съм давала по 2 капки на ден?Дали пък няма да и е множко  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 2 734
И 2 капки са много,а 3 пък съвсем!Някои педиатри прекаляват с дозирането на Вигантола,а в големи дози той е 100 пъти повече вреден,отколкото полезен.За здраво дете,което се разхожда всеки ден навън тази дозировка е прекалена според мен и всичко,което съм изчела за Вигантола.

# 6
  • Мнения: 234
Ами ние не сме всеки ден навън!Все пак се съобразявам с климатичните условия- вятър, мъгла!!!В Пловдив много мъгли Simple SmileАз не мисля да и давам повече от 2 капки...но не разбирам защо трябва да се взима повече от витамина при изкарване на зъбки!????  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 2 734
Витамин Д е отговорен за доставянето на важните строители на костите – калций и фосфор – до местата, където те могат да помогнат на костите да растат при децата и да се реминерализират при възрастните. Прави го първо, като подсигурява абсорбирането на тези минерали в червата; второ, като вкарва калций от костите в кръвта; и трето, като помага на бъбреците да реабсорбират двата минерала.
НО И:
Тъй като това хранително вещество се складира в мастните клетки, дългосрочното приемане на големи дози може да доведе до отлагане на калция в меките тъкани на тялото, като по този начин навреди необратимо на бъбреците и сърдечносъдовата система.
От тук:http://www.tialoto.bg/article.php?cat=19&id=2109
Млечните зъби са напълно формирани във венците на бебето още преди да се роди.Не мисля,че усиленият прием на вит.Д по време на пробиването им би имал какъвто и да било ефект в-у бъдещата им здравина и състояние.
А за разходките - като бебе разхождах дъщеря си всеки ден,с изключение на дните,в които много вали или има прекалено много мъгла.Студът не ме е спирал.

# 8
  • Мнения: 50
Каката ни мина на Нутрилон 2, когато беше на 6 мес., а вигантол продължи да пие по 2 капки, както и го предписа детския лекар.

Общи условия

Активация на акаунт