Проблем

  • 1 073
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! Имам едно запитване. Предстои ми раждане в Америка. Проблемът е, че аз не сам омъжена.Казаха ми, че не мога да запиша в акта за раждане името на бащата, защото след това без негово физическо присъствие не мога да извадя паспорт. Забравих да спомена, че тои живее в БГ. Моля за съвет!!!

# 1
  • Мнения: 5 183
Милата, опитай тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=354183.0
Това е Щатската тема.
Леко раждане ти желая! Grinning

# 2
  • Мнения: 613
milata, няма да имаш никакъв проблем да извадиш паспорт на детето без физическото присъствие на бащата. Необходимо е, обаче да имаш "father's consent" -- с две думи, подписана декларация от бащата.  (това е при съвместно попечителство, какъвто ще е виждам и вашият случай)

# 3
  • Мнения: 1 147
Мен никой не ме е питал нищо за бащата. Дадоха ми един формуляр, написах вътре някои неща, можеш да си напиша точно, което име си искам (ние сме с различни окончания на фамилиите по български обичай). Само аз се разписвах на формуляра. Издадоха акт за раждане на основание този формуляр и толкоз.

# 4
  • Мнения: 3 367
Мен никой не ме е питал нищо за бащата. Дадоха ми един формуляр, написах вътре някои неща, можеш да си напиша точно, което име си искам (ние сме с различни окончания на фамилиите по български обичай). Само аз се разписвах на формуляра. Издадоха акт за раждане на основание този формуляр и толкоз.
Абсол.същото беше при нас,макар бащата да присъстваше никой не му е искал документ за самоличност който да сравнят с попълнения от мен. За паспорт е друго-искат се 2та родители да присъстват и да се разпишат пред служител,там вече си проверяват както си му е реда,но за самия акт за раждане няма нужда от физ.наличност на бащата.

# 5
  • Мнения: 613
...За паспорт е друго-искат се 2та родители да присъстват и да се разпишат пред служител,там вече си проверяват както си му е реда...

Не се изисква физическото присъствие и на двамата родители !

Линк :-

http://travel.state.gov/passport/get/minors/minors_834.html

В Step 5 много точно са описани възможните варианти, вкл. и този на авторката.

Аз съм вадила 2 х паспорт на дъщеря ми и двата пъти без присъствието на бащата, но с необходимите, подписани документи от него. В линка е описано много точно.

# 6
  • Мнения: 780
За БГ паспорт изискват да присъстват и двамата родители и да се подпишат пред служителя в паспортна служба.

# 7
  • Мнения: 2
Mnogo vi blagodaria za otgovorite..

Общи условия

Активация на акаунт