Секцио и катетър

  • 9 990
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 956
Утре ми предстои секцио.
При първото ми раждане ми направиха клизма и след поставянето на спиналната упойка ми сложиха и катетър, но този път лекарката ми предписа свещички, за да не ми правят клизма и ми каза, че няма да ми поставят и катетър.
Това което ме притеснява е че няма да мога да стана толкова скоро, за да отида до тоалетната и се чудя дали да не поискам пак катетър  Embarassed
Има ли майки, които са родили секцио и не са им поставяли катетър?
Ще ме прощавате за темата  Grinning

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Вторият път раждах секцио и ми поставиха катетър след поставянето на спиналната упойка.Раздвижих се след 24часа.....ако нямах катетър незнам какво  щеше да стане

# 2
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Въобще не го мисли.Аз раждах нормално.По време на раждането три пъти трябваше да ходя до тоалетната.Реално нямаше как да стане.Слагат ти подлога и това е.Може да не е от най-приятните неща,но всичко се забравя,а и едва ли тогава ще ти пука точно за това.
Успех и да се радваш на едно хубаво и здраво бебче. Hug

# 3
  • Мнения: 1 919
мен ми поставяха катетър, ако те притеснява обсъди го с ДОКИ.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 550
Най-вероятно е искала да каже, че ще ти поставят катетъра след като ти сложат упойката. Няма как да те оперират и да не сложат катетър, защото няма как да ходиш до тоалетната първите 24 часа.

# 5
  • софия
  • Мнения: 55
по-добре наистина си поискай катетър ако не ти сложат,ако ти го поставят след упойката няма да усети6 ни6то,за6тото самото поставяне е неприятно,но след операцията първите 4асове 6те е по добре за теб,успех Hug

# 6
  • Мнения: 417
Не може да не ти сложат катетър. Thinking Пък знам ли , на мен ми сложиха катетъра след като ми поставиха упойката. Махнаха ми го 24 часа след операцията , когато се раздвижих. Не знам как ще усещаш , че ти се ходи до тоалетната особенно ако те обезболяват след секциото. Попитай лекаря по подробно за какво става въпрос.

# 7
  • Мнения: 104
Утре ми предстои секцио.
При първото ми раждане ми направиха клизма и след поставянето на спиналната упойка ми сложиха и катетър, но този път лекарката ми предписа свещички, за да не ми правят клизма и ми каза, че няма да ми поставят и катетър.
Това което ме притеснява е че няма да мога да стана толкова скоро, за да отида до тоалетната и се чудя дали да не поискам пак катетър  Embarassed
Има ли майки, които са родили секцио и не са им поставяли катетър?
Ще ме прощавате за темата  Grinning
Аз раждах със секцио-не са ми правили клизма,нито са ми поставяли свещички.Докторът каза че няма нужда-след 24 часа едно очистително и си изчистена абсолютно. За катетъра - сигурно нещо не си разбрала.Невъзможно е без - как веднага след операцията,може би под въздействието още на упойката ще припкаш до тоалетната.На мен ми го сложиха преди упойката и стояп 24 часа.Аз попитах може ли без катетър преди това,защото имам урологичен проблем,но ми казаха че не е възможно. Не се притеснявай за това-всичко ще си дойде на мястото - мисли за бебенцето и че скоро ще го гушкаш.Успех!

# 8
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Напротив, напълно възможно е да е без катетър. Когато аз раждах ,в реанимацията имаше едно момиче, което впрочем пише тук, на което не бяха сложили катетър. Даваха й подлога. Но понеже се налагаше доста често, й поставиха за нейно улеснение временен катетър, който само разширява уретралния канал и облекчава уринирането (пак в подлога).

По мое мнение е по-добре да се постави катетър преди операцията.

# 9
  • Разград
  • Мнения: 518
Катетъра ми го поставиха малко преи да ми сложат упойката, махнаха го 18 часа след операцията. не ме е боляло нито при слагането, нито при махането.
Моето мнение е да си поискаш да ти сложат, няма от какво да се притесняваш  Peace Успех и леко раждане  Hug

# 10
  • Мнения: 169
Не са ми слагали катетър, когато исках ми носиха подлога. Не виждам къде е проблема?  newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 3 789
Катетъра ми го поставиха малко преи да ми сложат упойката, махнаха го 18 часа след операцията. не ме е боляло нито при слагането, нито при махането.
Моето мнение е да си поискаш да ти сложат, няма от какво да се притесняваш  Peace Успех и леко раждане  Hug
И при мен беше така, сложиха ми го към края на 3-тата система, която ми вляха в предоперационна. Акушерката ми е много готин човек и нищо не усетих като ми го слагаше. И аз се притеснявах много от тази манипулация, но е било напразно. А колкото до клизмата- и от това се притеснявах, но пак нямаше за какво. А и не знам защо няма да ти направят, при условие че това си е коремна операция и после каквото и очистително да ти дадат- ще има напъни, колкото и леки да са- операцията ще те боли.
Моят личен съвет е- поискай си и двете! Peace
Стискам палци всичко да мине леко и бързичко да се възстановиш, за да гушкаш здраво и сладко бебе! Praynig Hug

# 12
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не са ми слагали катетър, когато исках ми носиха подлога. Не виждам къде е проблема?  newsm78

Проблема е, че не всеки може да се повдигне след операцията, за да му сложат подлогата, както и, че не всеки може да се отпусне и да се изпишка по команда!

# 13
  • Мнения: 43
na men sa6to mi predstoi rajdane sekcio.edinstvenoto ot koeto se strahuvam e izminavaneto na klini4niq pat-tezi klizmi,katetri i samata bolka.no vs si struva zaradi moite dve malki slanca,koito 6te gu6kam posle v racete si. Grinning

# 14
  • Мнения: 169
Проблема е, че не всеки може да се повдигне след операцията, за да му сложат подлогата, както и, че не всеки може да се отпусне и да се изпишка по команда!
По команда никой не ме е карал да пишкам, аз сама си го исках. Секциото ми беше по спешност и с пълна упойка и не ми е било проблем да се повдигна за да ми сложат подлогата. 7 часа след операцията успях да се изправя на крака с помощта на една санитарка. Ако я притеснява винаги може да си поиска да и сложат катетър. Просто не е толкова страшно и да го няма! Успех и бързо възстановяване!

Общи условия

Активация на акаунт