Резултати от конизация - моля за съвет

  • 2 870
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 470
Здравейте, казвам се Ивелина Николова,на 31г.На 20.11.2008 минах конизация.
Пиша дусловно от епикризата резултата от хистологията.
"Ендометриум с хиперплазия на жлези в секреторна и крайна секреторна фаза.Жлезите са разположени много нагъсто,опрени почти "гръб до гръб",но базалните мембрани не са нарушени.Маточна шийка :Нискодиференциран плоскоклетъчен карцином,възникнал най-вероятно на базата на прозоплазия и дисплазия на епитела.Промените са изразени най-добре около ОЕСС и нагоре по канала,но ги има и по поциото,като незасегнати са само най-периферните зони.."
Докато бях в болницата ми вливаха Аксетин и Ефлоран,и болкоуспокояващи.


Според моя гинеколог се отнася за рак IА степен,но чакам решението на онкосъвета.Казва,че най-вероятно трябва да ми се отстрани матката и лимфите край нея, и трябва да насроча операция.

Моля да коментирате резултатите и да ми дадете съвет,какво ще е по-удачно да направя от тук нататък,дали бих могла да избегна операцията и да мина само например с курсове по химио или лъчетерапии.
Предварително ви благодаря. Hug
 

# 1
  • Мнения: 470
Извинявам се,но да побутна темата си и наистина ви моля за спешен съвет  Praynig.Предварително ви благодаря .

# 2
  • Мнения: 287
Операцията е наложителна;Гдлемината и обаче ще се определи от лекаря,който ще я извърши.

# 3
  • Мнения: 470
Много ви благодаря Д-р Райчева,искам да попитам и още нещо.Конизацията ми беше на 20 ноември,цикълът ми беше на 28 дни,редовен,трябваше да ми дойде към 1-2 декември,но до този момент все още не е .Нормално ли е това и до колко може да се обърка цикъла.Предстои ми в петък преглед в Националния Онкологичен център,но ако през това време ми дойде, дали може да се извърши преглед?Благодаря ви и лек ден  Hug

Общи условия

Активация на акаунт