ФЪН ШУЙ VII (класически)

  • 82 360
  • 795
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Фън шуй VI
Фън шуй V
Фън шуй IV
Фън шуй ІІІ
Фън шуй ІІ
Фън шуй І

Международният форум
Калкулатор за изчисляване на числото Гуа
Видове школи

ПОМОЩЕН БЛОГ


Как да качите снимка (чертеж) във форума





Нека в тази тема да не говорим за секторите на богатството, кариерата, децата и т.н. Flutter
За тази школа е пълно с информация навсякъде.
Консултантите в тази тема са готови да помогнат със съвети, на базата на класическото учение.



Моля, прочетете линковете преди да задавате въпроси!


Ако искате само да се абонирате за темата, натиснете бутона "Извести". Wink

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 18:23 от T3-M4

# 1
  • Мнения: 3 219
Ще се постарая да изчета всичките линкове, благодаря за темата

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Схеми от предната тема на


Евил:
 ...Дати на раждане мога да кажа, но без час
за съпруга Sad аз 08.09.1973г.,  час 15:15 часа, той 12.04.1977г.
...

http://farm4.static.flickr.com/3271/3045068787_2a1befc98d_o.jpg



и me4ekle4e:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9264289

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Айде да се запиша в новата тема  Wink

# 4
  • Мнения: 234
И аз съм при вас  Hug
Изчетох всичко от блога и моето мнение е, че статийте се повтарят в различните категории отдясно. Незнам как ще разбера като има нова тема в коя категория е сложена. И някои от имената на категорийте не ми говорят нищо (може би засега само).
Искам да попитам нещо, което може и да е глупаво, но все пак... Нлагам си аз картата с деветте квадрата (макар че все още незнам дали да включвам банята и тоалетната - моето вътрешно Аз казва, че трябва да ги включа, защото при нанасянето ни в този дом те са били построени и практически ги ползваме - но незнам дали съм права). Четох за стихиите и се установи, че аз съм Вода, а мъжът ми е Метал. Моята звезда е 6, а неговата 2. Ако вървя по пътя на логиката, за което моля да ме извините, би трябвало да наложа неговата схема върху жилището, тъй като водата се поражда от метала. незнам дали разсъждавам правилно, ако не - моля да ме поправите  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 2 019
me4ekle4e, как определи, че си стихия вода, мъжът ти метал? Жилището си има собствено гуа и то се определя спрямо тила на дома. Май ще трябва да се обясни в отделна статия. Забравих да ти кажа, че не ми харесва сегашното разположение на леглото. По-добре ще е да го преместиш във вътрешността на стаята, близо до прозореца.

# 6
  • Мнения: 234
Оф, Шоши, рових, рових в нета и не мога да изровя от къде намерих какви стихии сме. Всъщност то е ясно какви стихии сме с мъжа ми - и от калкулатора за личното число Гуа се вижда, но аз прилежно си изкарах във вид на таблички като тази на секторите на дома, само че за човека - с 8 сектора в правоъгълник, разпределени по посоките на света и в зависимост от личното число благоприятните и неблагоприятните сектори са различни. Чувствам се малко неудобно - наистина. Извинете ме за невежеството, давайте идеи с какво да започна да чета  Blush

# 7
  • Мнения: 376
shoshi-може ли разяснение на летящите звезди на входната врата 5    7-
                                                                                                                  2

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 231
me4ekle4e, отстрани на статиите в блога се показват така наречените етикети, които нарочно съм направила като заглавията, за да ги намирате по-лесно.
Новите статии се зареждат директно, щом отворите блога.
Друг начин да се търсят статии е в архива, но там трябва да знаете от кой месец са.

Вземи си някоя книга на Лилиан Ту като за начало, защото виждам, че си пообъркана. Wink

# 9
  • Мнения: 214

и сега?!?!?!? Как се определят кое в кой квадрат е?

# 10
  • София
  • Мнения: 291
2. Ако вървя по пътя на логиката, за което моля да ме извините, би трябвало да наложа неговата схема върху жилището, тъй като водата се поражда от метала. незнам дали разсъждавам правилно, ако не - моля да ме поправите  Hug
Налагат се секторите според дома, а не според хората. За хората се разглеждат посоките им според личното ГУА. Гледа се така: местоположенията - според дома, посоките - спрямо хората. Може да се разглеждат и секторите според хората (ако се налага), но това се прави допълнително, не още на първия етап.

Банята и тоалетната се включват, разбира се, независимо кога са били построени.

И на мен не ми харесва леглото така Simple Smile Ако на леглото спят двама човека (или сме сами и искаме да привлечем партньор), трябва да поставим леглото така, че да му се минава и от двете страни.

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 17:31 от svetlina_8

# 11
  • Мнения: 121
Имам чуденка  newsm78 - когато се обяснява благоприятната посока за спане , какво се има предвид по следното "главата е добре да е...." Въпоросът ми е лицето ли да е ориентирано в тази посока и да гледа на там, когато тялото лежи, или фонтанелата/ върхът / на главата да е ориентиран натам?

# 12
  • София
  • Мнения: 291
ИнаДинова, върхът на главата в каква посока е.

# 13
  • Мнения: 121
ИнаДинова, върхът на главата в каква посока е.

нали това питам и аз? Оказа се ,че благоприятната за мен посока е северозапад. Това трябва да означава, че трябва да гледам на северозапад/т.е глава на югоизток и крака на северозапад/, или главата ми да е ориентирана на северозапад, а краката на югоизток

# 14
  • София
  • Мнения: 291
Върхът на главата трябва да е в благоприятна посока.

Общи условия

Активация на акаунт