Отговори
  • Мнения: 105
Моми4ета напишете ми с какво да се лекувам 4е съм съвсем в ранна бременност, в4ера разбрах!!! а съм болна имам ужасна хрема и болки в гърлото и имам температура 37.2!!!

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 10:23 от didolitka

# 1
  • Мнения: 1 919
запасяваш се с много лимони-цедиш 1 лимон, прибавяш 1 лъжица мед и заливаш с гореща вода...така през 2-3 часа-температурата се сваля мигновено, сока от лимон е богат на витамин Ц. Аз така се оправях когато бях болна.Никакви горещи душове и киснене на краката в гореща вода да не стане някоя беля. Хубаво е да се консултираш с ДОКИ и да ти предпише нещо.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 302
didolitka добър съвет ти е дала. Наистина най-добре е да отидеш при гинеколога си. И не се шашкай много. Иначе поздравления за двете чертички! Дано се оправиш бързо. Лека бременност ти пожелавам и на финала - едно здраво и пухкаво бебе!  Laughing

# 3
  • Мнения: 105
обли4ам се и отивам на лекар... лимони имам...ще си купя и мед , а за гурло?и хремата?

# 4
  • Мнения: 1 919
за гърло има 1 "като бонбонки" - смучат се и  стават и за бремени. Посети ДОКИ и той ще ти предпише...или в аптеката попитай кажи, че си бремена и че те боли гърло има и спрейчета разни.Вземи мерки да не стане по-сериозно.Айде марш на ДОКИ и после да докладваш!

# 5
  • Мнения: 105
Проповит става ли? те са като бонбонки и са билкови, за гъпло?

# 6
  • Мнения: 3 294
Не се притеснявай , но трябва да вземеш мерки за да не стане настинката по-сериозна , освен лимон и мед , също може да си вземеш киви , то е много богат плод на витамини . За гърлото , аз се оправям с компрес с ракия . Но най-добре отиди на лекар , той може да ти предпише лекарства за бременни , има хомеопатични такива , които са подходящи . Оздравявай бързо  Hug

# 7
  • Мнения: 356
Първо,честито!!!!Желая ти леко бременеене и здраво бебче на финал.Моя съвет е да не се притесняваш излишно.Много бременни са боледували по време на бременността и е нямало проблем.Важното е да отидеш на лекар,който да ти изпише лекарства подходящи за бременни.За хремата има капки напълно подходящи / за съжаление не се сещам името им,но представляват солеви разтвор,подходящ и за кърмачета /,за гърлото има прополки и др.лекарства,за температурата има парацетамол,така че споко.Отивай на лекар и се лекувай спокойно.

# 8
  • Мнения: 1 062
Копирам си поста от друга тема на същата тематика:

Консултирай се и с твоят лекар.
Аз ще ти кажа какво аз съм приемала след консулт с моя:
- Мукосепронекс Е за хрема - капките много бързо ми помогнаха; билкови са и евтини - около 2 лева;
-Стрепсилс с мед и лимон за гърлото;
- В случай на кашлица - Стодал или сиропа на д-р Тайс с живовляка (Мукоплант май беше ); - За температура - Панадол от разтворимия
Много чай с мед, лимони, фрешове от цитруси и витамин Ц.
Бързо оздравяване и безпроблемна бременност ! 

# 9
  • Мнения: 105
Бях на лекар - изписа ми тантум верде спреи за гърлото и парацетамол. а за хремата ми е изписала ринолекс, оба4е като се прибрах и про4етох листовката на ринолекса там пише да не се употребява при бременност!!!! баси тъпотията!!!

# 10
За гърлото можеш да си купиш от аптеката клеева тинктура, това е спиртен разтвор на прополис и е адски ефикасна, правиш гаргара с нея по няколко пъти на ден,като разтваряш 20-30 капки във 100 мл вода...Прополките са със съдържание на прополис,но е мнг по-добре ако си вземеш пропилис в чист вид, тоест тинктура. Аз така си лекувам проблемното гърло.Иначе съм голям фен на всички пчелни продукти и бих ти препоръчала да си намериш и пчелен прашец за подсилване на имунната система по време на бремеността...Единствените противопоказания за него са ако си алергична към полени...Скорошно оздравяване  Hug

Общи условия

Активация на акаунт