Помощ за преработка на нова дървена догра

  • 760
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 971
Момичета,

имам хубава нова масивна дървена дограма (бук) стъклопакет, но поради преустройство на 2 помещения се налага и преустройство на прозорците в тях. Искам да използвам съществуващата дограма и да я преработя, което включва - размяна на 2 прозореца, изрязване на вратопроцорец и преоформянето му в прозорец.

Поръчката от производителя на оригиналната дограма не е опция. Ще използвам изцяло дървения материал от съществуващата дограма, трябва ми дърводелец който знае какво прави.

Моля ако знаете координати на някой, който може да помогне да ми ги пратите на лични.

# 1
  • Мнения: 762
Записвам се да седя.Може ли да споделиш кой е производител на дограмата?

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 22:58 от dimitriana

# 2
  • София
  • Мнения: 971
Записвам се да седя.Може ли да споделиш кой е производител на дограмата?

Не не знам, не сме я слагали ние

# 3
  • Мнения: 337
Момичета,

имам хубава нова масивна дървена дограма (бук) стъклопакет, но поради преустройство на 2 помещения се налага и преустройство на прозорците в тях. Искам да използвам съществуващата дограма и да я преработя, което включва - размяна на 2 прозореца, изрязване на вратопроцорец и преоформянето му в прозорец.

Поръчката от производителя на оригиналната дограма не е опция. Ще използвам изцяло дървения материал от съществуващата дограма, трябва ми дърводелец който знае какво прави.

Моля ако знаете координати на някой, който може да помогне да ми ги пратите на лични.

Никой нормален няма да се наеме да го направи, или ако опита, резултата ще е плачевен.
Толкова ли няма друг вариант, това е дърво, направено е предполагам качествено, как си представяш да стане този фокус с преправянето. Това не е дреха.
Имам у дома дърводелец и затова знам какво пиша, дано не ти звучи грубо, но по - добре не експериментирай.  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 2 952
Никой нормален няма да се наеме да го направи, или ако опита, резултата ще е плачевен.
Толкова ли няма друг вариант, това е дърво, направено е предполагам качествено, как си представяш да стане този фокус с преправянето. Това не е дреха.
Имам у дома дърводелец и затова знам какво пиша, дано не ти звучи грубо, но по - добре не експериментирай.  Peace
А защо можеш ли да ни обясниш?

# 5
  • Мнения: 337
bib.bib, Какво по-точно да обясня, просто не може да стане, питайте си специалист, нека авторката се порови още малко и ако някой и каже, че ще го направи този фокус ще чакам с нетърпение да видя кой е.
Как си представяте вече направено нещо да се реже, това не е единична дъска, всички знаем как се правят мебели
Все едно да отрежем на една маса или стол краката и готово, да ама и това не се прави.
Дори незнам, ако пита някой дали няма да и се изсмеят. Crazy
Това се прави веднъж и край!
Другия вариант е да я преработят като я сменят с нова  Whistling

# 6
  • София
  • Мнения: 2 952
bib.bib, Какво по-точно да обясня, просто не може да стане, питайте си специалист, нека авторката се порови още малко и ако някой и каже, че ще го направи този фокус ще чакам с нетърпение да видя кой е.
Може и нищо да не се опитваш повече да обясняваш.

# 7
  • Мнения: 192
Е това с преработката на дограмата не е чак такава "мисия невъзможна". Но не е ясно дали няма да излезне по скъпо преработката отколкото поръчката на нова.
Със сигурност ще е необходим нов стъклопакет , демонтаж, преработка (при която ще се наложи и нов обков) и повторен монтаж.  И накрая като се удари чертата резултата може да е същия като за нова дограма.

# 8
  • София
  • Мнения: 971
Е това с преработката на дограмата не е чак такава "мисия невъзможна". Но не е ясно дали няма да излезне по скъпо преработката отколкото поръчката на нова.
Със сигурност ще е необходим нов стъклопакет , демонтаж, преработка (при която ще се наложи и нов обков) и повторен монтаж.  И накрая като се удари чертата резултата може да е същия като за нова дограма.

Тези стъпки са неизбежни и ми е ясно че ще струва доста
Но тъй като дограмата на цялото жилище е една и съща и не съвсем стандартна като предлаганата по магазините масивна дограма, според мен си заслужава усилието - не искам да правя кръпки на парче.

А относно предата съфорумка ще кажа - може би си права, изглежда че имаш близък който се занимава с това. Обаче също така знам как ние българите много обичаме да казваме че нещо не може да стане. Затова аз ще направя всичко възможно да стане - може и да не мога, но ще опитам.

Ако насреща ми е наистина специалист няма да ми каже че няма да стане, а ще ми каже как може да стане. Това е.

Общи условия

Активация на акаунт