70 годишна индийка ражда бебе

  • 5 648
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 746
70-годишна роди в Индия
 
24 Часа
 
 
     70-годишна индийка стана най-старата майка в света, като роди момиченце на 28 ноември, съобщи АФП. Това е първо бебе за Раджо Деви, която се омъжила преди 50 години. Тя и съпругът й Бала Рам, на 72 г., отдавна искали дете, но мечтата им все не се изпълнявала. Накрая те прибегнали до изкуствено зачеване в клиниката за лечение на безплодие в град Хисар, щата Наряна в Индия.
     Майката и бебето са в добро здраве, каза д-р Анураг Бишной от клиниката. Той твърди, че още една 70-годишна индийка е родила здраво дете през юли 2008 г. след ин витро, но Раджо била малко по-възрастна. През 2006 г. пък 66-годишна испанка роди близнаци. (24 часа)


Просто невероятно!

# 1
  • Мнения: 3 306
ужас  ooooh! 
защо не помислят малко тия хора

# 2
  • Мнения: 2 960
Гледах снощи за въпросната баба-майка-родилка по новините на БТВ.Направо се шашнах.
Хубаво е да имаш деца ,но още по хубавото е да можеш да ги видиш как тичат ,как отиват на градина,на школо.Да се радваш на студенсктите им години ,на любовните трепети....на сватба,на внуци....А до къде ли ще се радват тези родители на обичното си чедо.Дано съдбата им е отредила дълголетие ,та да бъдат повечко до момиченцето си Praynig

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Все пак това е индийка и не ме учудва.Малко съжалявам детенцето  Thinking

# 4
  • Мнения: 1 691
Хубаво е да имаш деца ,но още по хубавото е да можеш да ги видиш как тичат ,как отиват на градина,на школо.Да се радваш на студенсктите им години ,на любовните трепети....на сватба,на внуци....А до къде ли ще се радват тези родители на обичното си чедо.
Погледни го от друга страна - хубаво е да имаш деца, за да им се радваш. Но също така хубаво е да дадеш живот, макар че може и да нямаш шанса на му се радваш дълго.

# 5
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Честито, ама за кога  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 9 973
ако ми кажат и,че е родила нормално  Shocked hahaha
Да са им живи и здрави бебета  bouquet и да има кой да ги гледа най-вече

# 7
  • Мнения: 2 334
Да им е живо и здраво детенцето ама на тези годинки... ooooh!

# 8
  • София
  • Мнения: 23 036
Както се казва - да им е живо и здраво, но да пожелаем същото на родителите би било смешно и цинично! Къде им е акъла на тия хора... Имайки предвид държавата им, не ме учудва, те живеят в съвсем различно време и са с мнооого различен манталитет и разбирания!

# 9
  • Мнения: 871
Да и е живо и здраво правнучето, дето си е родила Sick

# 10
  • Мнения: 22 343
Хората просто си правят експерименти. За мен това е далеч от нормалното.
А и никой не може да ми каже, че на 70годишна индийка би и хрумнало да отиде в клиника за инвитро. Та 80% от тях не са стигали по-далеч от другото село, камо ли до клиники.

# 11
  • Мнения: 4 290
Абе тия хора акъл имат ли? Да е живо и здраво бебето, но дано да има кой да се грижи за него, когато след две-три годинки бабата-майка се спомине.

# 12
  • Мнения: 4 335
 ShockedНаправо не повярвах.
Да е живо и здраво детенцето Laughing

# 13
  • Мнения: 1 512
Да е живо и здраво бебето, но кой ще го гледа в туй е въпроса.Много нереално ми звучи да искаш да станеш майка на 70 години.То вярно,че това е най-голямото щастие за едно семейство,но защо след 50 годишен брак чак на 70 години се е решила да ражда дете.

# 14
  • Мнения: 9 814
Разбирам желанието на много жени да станат майки.
Но все пак си мисля, че има пределна възраст за това.

Общи условия

Активация на акаунт