Шкафчето в банята-от какъв материал да е?

  • 16 256
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Искам да попитам запознати ли сте от какъв материал е най-добре да са направени шкафчетата в банята.Дали да са МДФ, ПВЦ или някакъв друг материал който да не се раздува от влагата?

# 1
  • Мнения: 2 155
ПВЦ, разбира се  Peace

# 2
  • Мнения: 54
Понеже си харесах едно шкафче но излезе че е от MDF и малко се чудя

# 3
  • София. Някъде из Младост-ите
  • Мнения: 30
В зависимост от влагата, може и МДФ/ПДЧ. Но при положение че има шанс от директно мокрене - ПВЦ.

# 4
  • Мнения: 8 999
Ако не го облива директно вода и банята ти има вентилация, може да е от какъвто си искаш материал.
Моите са МДФ и за 10 г. дадоха много малки дефекти. Вече са ми втръснали до болка, ама като са здрави, не ми се изхвърлят, за да си купя нещо по-шик.

# 5
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Ако не го облива директно вода и банята ти има вентилация, може да е от какъвто си искаш материал.
Моите са МДФ и за 10 г. дадоха много малки дефекти. Вече са ми втръснали до болка, ама като са здрави, не ми се изхвърлят, за да си купя нещо по-шик.
Права е baibibi,но е много важно да имаш прозорец в банята или добър вентилатор. Иначе ако се мокри цялото помещение пвц или полистирол.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 980
ПВЦ и полистирол. Ако имаш голяма баня, с хубава вентилация и без да мокрене и овлажняване на мебелите, може и MDF.

# 7
  • Мнения: 2 155
Понеже си харесах едно шкафче но излезе че е от MDF и малко се чудя

При поръчка ще ти го изработят от ПВЦ.

# 8
  • Мнения: 10
Само ПВЦ, аз вчера си купих и добре, че не взех от МДФ, че като гледам как се овлажнява след къпане нямяше да изкара много. Докато от ПВЦ може и да се облива с вода  и му няма нищо.

# 9
Здравейте,

и аз се включвам в темата. Шкафчето най-добре е да бъде ПВЦ, МДФ се раздува дори и да не е  изложено на дирекно мокрене, достатъчно му е парата. На бул. България има фирма за мебели за баня от ПВЦ

# 10
  • Мнения: 677
Зависи от големината на банята,има ли проветрение и дали съответният шкаф ще бъде обливан при ползване на душа.
Аз не обичам много шкафове в банята,макар че напоследък за това помещение се измислиха  невероятни неща,т.нар. мебели за баня.

Моята е малка,няма прозорец и душа е срещу мястото определено по принцип за шкаф с огледало.
Е сложихме мивка с красиво огледало над нея  без шкаф,а от другата страна на височина разположихме 3 стъклени ъглови етажерки.
Стана страхотно. Peace

# 11
  • Мнения: 950
 Peace  ПВЦ-устойчиво е на влага

# 12
  • На село
  • Мнения: 873
От полистирол е нашето. Предполагам, че този материал имат момичетата предвид под "ПВЦ". Предишното беше ПДЧ с вратички от МДФ и изкара 3 години - децата доста го поливаха.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 478
Определено от ПВЦ е по добре. МДФ дори и да нямя директно мокрене,само от изпарения се раздува по -бързо.Ние имаме такъв от ПВЦ и вече две години не е мръднал  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=225959&pid=9446915   .

# 14
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
В момента сме в малък ремонт в банята , точно поради този проблем ! Преди 3 г си купихме шкафове МДФ - немога да ви опиша на какви изгнилаци се превърнаха , раждясали панти , обелени и раздути и т н . Сега сменяме с мивка с конзола и огледало вместо горен шкаф и стъклени етажерки. Вчера бяхме в ПРАКТИКЕР има доста хубави модели на ПВЦ шкафове вярно , че  са и по скъпички....но все пак са за предпочитане пред МДФ или ПДЧ .

Общи условия

Активация на акаунт