Отбиване -> консултация с мамолог - кога, къде?

  • 1 225
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 336
Здравейте,
Както писах в темата на дългокърмещите майки, преди два дни приключихме кърменето с дъщеря ми - постепенно, плавно, доста безболезнено. Поне засега. Историята на отбиването ни постнах тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=348590.msg9477102#new

Не съм кърмила от 48 часа, не съм се изцеждала, от няколко часа усещам някакво напрежение, но на пипане втърдяването на гърдите ми е незначително. Колебая се дали е нужно да се изцеждам по мъничко, дали да не си взема салвия във вид на чай или нещо друго. Също така искам да се консултирам с мамолог (в София), но не съм чувала имена, освен това не знам колко време е нужно да изчакам след края на кърменето, преди да отида. Срещала съм коментари на жени, че е болезнено (може би рентгеноскопия, не знам). Какво ще ме посъветват имащите опит тук?

Благодаря предварително.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Честито ви отбиване Grinning
Изчакай да минат няколко седмици, преди да отидеш на мамолог - така ще дадеш време на остатъчното мляко да се резорбира и ще е по-ясно гледането на гърдата. Мамологичният преглед се прави с ехограф и изобщо не боли - точно както са ти гледали бебето през корема по време на бременността.
Не е нужно да ходиш непременно на мамолог - вземи си направление от джипито за гинеколог, обикновено гинеколозите си имат ехограф и правят на място и мамологичния преглед. Хем ако си пропуснала профилактичния гинекологичен преглед за годината можеш да наваксаш и него със същото направление.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Честито ви отбиване HugРадвам се,че е протекло гладко и лесно!
Когато аз отбих усетих напрежение в гърдите на 3-ия ден от последното кърмене и се изцедих малко под душа,докато получа облекчение,а не напълно.Също и пиех по 2-3 чаши чай от салвия за около седмица.Не съм имала проблеми.

# 3
  • Мнения: 336
Благодаря Hedra, DoGma_PrObe.
Мисля да попия чай от мента, а ако не е достатъчно - ще си взема и салвия. Днес поизцедих малко, усещам съвсем леко напрежение.
Hedra, майка ми е гинеколог и също ми каза, че някои - не всички - някои гинеколози гледат на УЗ. Но защото ми е майка сподели, че не всички, които казват, че гледат, действително са компетентни. И всъщност аз дори не бях чувала за мамолог - от форума научих - то такава специалност (както има педиатър, кардиолог или гинеколог), мисля, няма, но не съм сигурна.
Живот и здраве догодина ще отида.
Днес често се разтъжавам, че тази ера от живота ми и този на Еви приключи, но се опитвам да не се поддавам. Тя попита само 1-2 пъти и то по-скоро информативно. Надявам се да не ни атакуват много вируси през зимата и да няма моменти, в които да се упреквам, че съм я отбила.

# 4
  • Мнения: 961
Честито ви отбиване?!
И аз все си мисля, че това всъщност е може би период на доста тъга или най-малкото доста смесени емоции. От друга страна е нещо естествено, за което явно е дошъл моментът! А и ще има да откривате още много светове заедно!  Hug
За направление за мамолог така или иначе трябва да идеш на АГ, защото ДжиПито няма право да ти даде подобно, поне аз имам такъв опит! Но пък маш под ръка майка ти, ако можеш да я използваш!
Успех!  bouquet

# 5
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз не съм пила чай от салвия, а пиех Лецитин. Цедих се в началото само при напрежение- сле 5-7 дена вече и то изчезна.

Общи условия

Активация на акаунт