Ето как откривам света

  • 2 056
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 405
Всеки има какво да разкаже за своя малчуган. За първите му откривателства, за добиването на жизнен опит, за опознаването на околния свят.

Например, моя малък син наскоро откри, че в микровълновата могат да се слагат различни предмети. Някои от тях стават горещи. Други пък пукат, искрят и миришат лошо след като са попаднали там. Като дистанционното на телевизора Mr. Green
Сега аз съм дистанционно  Crossing Arms

Вие сте  Grinning

# 1
  • Мнения: 2 891
След като надлежно обяснихмея на сина ни за разнополовостта, когато той бе на три години, реши да се убеди лично във факта, че "момичетата нямат пишки", като се буташе да влезе по разни поводи в банята, когато вземах душ. То не беше "пишка ми се", то не беше "къде е тати", "гладен съм" и прочие  Laughing

# 2
  • Мнения: 4 300
Първият път, в който разбра че не може да хване водата, която тече от душа Grinning Така се опитваше да я стисне с двете си ръчички, а всъщност пляскаше и погледът му, хем учуден, хем доволен.

# 3
  • Мнения: 5 940
Скоро откри, че когато от небето пада "не дъъд" /не дъжд/, това е "наг" /сняг/. Когато докоснеш "нага" с голи ръце има  "туд" /студ/. Можеш да паднеш в снега без нищо да те боли.  Откри и топенето . Когато вкараш с ботушите "наг" вътре, става "няма наг, има да /вода/".
 Откри, че притежава заложби да предизвиква състрадателност. Когато усети, че някой от нас е зает с нещо ужасно досадно според собствените му представи, имитира падане, крещи "пане" и дори го докарва до специфичен за ситуацията рев. На път е да открие и артистичните си данни, макар да не знае нищо за театъра.
Откри, че тате става и за кон, и за магаре, и за буууу, прилича и на въртележка, и на люлка. Подмамваш го с едно "татюююююююююю" и цялата зоологическа градина и автомобилна индустрия ти се поднася на тепсия.
Откри, че кактусите ужасно много боцкат и болят, когато искаш да ги ползваш за топка.
Откри, че с едно "скок" не стига до "лета" в небето.
Откри, че танцът пред публика предизвиква ужасно много смешно разкривени лица и биещи се една в друга ръце.
Откри вкуса на лимона /няма такава физиономия/.

Темата е прекрасна, ще допълвам.

# 4
  • Мнения: 2 131
Моят син откри, че му харесва да пие вино /баща му му даде да опита/. Сега трябва и да открие, че не му се полага.
Темичката е готина, ще допълвам.

# 5
  • Мнения: 3 367
Скорошни-Стефан че като пишка прав и прави мехури във водата,час по час тича да образува подобни.Ния-че като си спонтанно мил и любезен получваш повече отколкото с мрънкане,чак "преподаде" урока на приятелче оня ден на мой гръб (ти и кажи и виж тя какво ще ти каже и пр.. Laughing)

# 6
  • Мнения: 2 891
Ето как доказа, че на 4 е открил откровеното шикалкавене:

- Ела, маме, да те смачкам и да те изям!
- Мамо, мамо, изяж ми ушите  Mr. Green
- Добре, маме, ама да не кажеш после, че за това не ме чуваш, когато ти казвам да си прибереш играчките.
- Какво, мамо? Не те чух  Whistling

# 7
  • Мнения: X
Моят син научи, че от водата и шампоанчето става "птама"(пяна). Когато падна първия сняг и излязохме да му се порадваме, той се дърпаше и си гледаше в краката и викаше "птама, птама" Grinning

# 8
  • Мнения: 2 467
Съвсем скоро откри, че когато мама казва "Пари, не пипай!" не е здравословно да пипаш. Особено включен котлон. После много боли. А на другия ден на пръстчето "има петно" Simple Smile

# 9
  • Мнения: 149
Темата е супер! Поздравления!

Моят син беше на около годинка, когато е решил да сложи в пералнята картофи и лук, за да види какво ще стане. Незнам той какво разбра, но на мен ми се наложи да сменя няколко препарата, докато се махнат петната. За миризмата на варен лук, няма да споменавам.

По-късно се пробва с ролка тоалетна хартия, пак в пералнята. Не е особено приятно изчеткането на полепнала хартия по цветни дрехи.

Да са ни живи, здрави и все така изобретателни!

# 10
  • Мнения: 3 405
Любо откри ходенето с обувките на батко си. Видя, че е трудно, но не престана да тренира и някой ден ще успее да се движи добре с тях. Когато краката му станат 38 номер Wink

# 11
  • Мнения: 9 973
като видим аки го взимаме и носим да мама да кажем,че е ъ-ъ(аки) и го хвърляме после  Sick

# 12
  • Мнения: 804
Дъщеря ми откри, че ако достатъчно упорито удря кучето по главата с някоя играчка, то рано или късно се съгласява да захапе играчката и да влачи малката по пода  ooooh!

# 13
  • Мнения: 3 447
"Мамоооо, имам две топчета на патето  Shocked"

# 14
  • София
  • Мнения: 15 435
Внука съвсем скоро откри, че колкото и да иска не може да си настъпи сянката. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт